Jump to content
Българският форум за музиканти

username

Members
  • Мнения

    36
  • Присъединил/а се

  • Последно посещение

Всичко публикувано от username

  1. Леле! Всичките тия мини джаджи направо къртят! Жалко, че за бас не може да се направи в такъв малък обем, но пък може и да пробвам - с някоя плътно затворена кутийка от тънък шперплат. А иначе в тия металните кутийки ако сложите някой парцал или парче минерална вата според мен направо ще звукнат.
  2. Благодаря за отговора, но това все още не ми дава никаква представа какви са изискванията за прием. Аз съм силно заинтересован, но имам нулеви познания. Ако регламентирате обаче минималният праг това ще е добре дошло за мен, а предполагам и за други желаещи тъй като до Септември има още доста време, в което бих могъл да се подготвя. Един вид за всеки изпит е редно да има: - конспект - критерии за оценка - минимални изисквания за "преминаване" на изпита от доста време се интересувам от музикално образование, но чак сега когато завършвам висшето си образование по архитектура имам възможност да се захвана с нещо такова, така че ще се радвам ако намеря съдействие от ваша страна.
  3. Звучи доста привлекателно. Ето веднага няколко въпроса от мен: - Какви са изискванията за прием? някакво минимално ниво? - Цена? - В каква форма се провежда обучението? дневно, вечерно? достъпно ли е за хора, които ходят на работа?
  4. усилвател - SWR working pro 400 кабинет - собствено производство с 15" говорител visaton BGS 40 - страшно се получи. свиря почти без корекции, само малко aural enhanser от усилвателя и тва е.
  5. относно тавана имах предвид това: http://pics.data.bg/categories/1/%d0%be%d0...edeb9721b/tavan трудно е да се обясни за тва го начертах направо. дано да съм ти помогнал. а иначе за слоевете вата с различна плътност според мен няма много голямо значение как ще ги подредиш. става дума за това, че когато звуковата вълна премине през слоеве с различна плътност затихването и по-голямо. не мога да дам строго научно обяснение сега, но си го спомням от лекциите по строителна физика.
  6. Здравей. Ето какво мога да кажа по темата: виждам, че правите изолацията на няколко пласта. Ако използвате вата с различна плътност за различните слоеве това значително би увеличило ефективността. Също така е добре да разминавате слоевете при застъпване (да не съвпадат фугите). За тавана това, което си мисля, че може да ви улесни е да използвате дъски или някакви други линейни елементи, с които да закрепите ватата по-стабилно, защото така само на по 1 точка не знам колко ще е устойчива. Надявам се да не пушите в това помещение, защото цигареният дим се пропива много добре в плата и изолацията и става истинки лисичарник. Друг кофти момент е прахолякът, който с времето ще се набие в тая изолазия. Това поне не е толкова страшно ако удряте по една прахосмукачка от време на време.
  7. @ reslicade имай предвид, че търкането наистина е много! не можеш да си го представиш каквото и да ти говоря сега. друго, над което може да се замислиш е, че маслото ОСМО струва 40-50 лева. ако все пак си много навит мога да ти отлея малко от това, което имам.
  8. малко зависи от светлината, още малко от това, че първо е до тъмното тяло на баса, а после до светлото такова и също малко от едната ръка безир, която добавех в последния момент.
  9. ^ какви са тия нападки бе брааааат? свиря колкото мога щото ме кефи супер много и си влагам сърцето в това. много неща са ми се случили през последните 12 години, но от свиренето не се отказах. това кой на какво набляга си е личен негов избор. ти освен това едва ли си човека, който трябва да ме категоризира! успехи в личен план
  10. Това дето се вижда от предната страна не са истинските жилки на дървото, а е байцвано от производителя. Иначе мерси за оценката. а относно запис ще трябва първо да разбера как става. до сега не съм го правил. предполагам обаче има доста теми тук.
  11. Ето какво се получи! Супер доволен съм от резултата! Направо кърти, обаче колко шкурене му ударих... Направо си оцених образованието през трите дни търкане. как го постигнах? ето кратко описание: 1 - сваляне на финиша с шкурка, полиране. шкурка№ 100, 150, 220, 400 2 - полагане на 2 ръце горещ безир ("ЛЕКО" ленен) разреден с ~10% разредител. полага се с четка, загрява се на водна баня. 3 - полагане на 1 ръка горещ чист безир. 4 - полагане на 2 ръце масло "осмо". в магазина нямаха top oil в момента и за това използвах друг продукт, предназначен за подове, а не за кухненски плотове. той предлага по-голяма устойчивост на механични въздействия, което за мен бе добре дошло. също така съдържанието на вакси в него е голямо, което също се оказа приятна изненада. 5 - заглаждане (полиране) на покритието получено от маслото. от нанасянето с четка бяха останали едни досадни следи, които махнах по следния начин: парче шкурка №1000 върху малко блокче за равна повърхност. мацвам малко масло с една четка върху шкурката и втривам нежно. отстрани на тялото не ползвах блокче. тази процедура я направих само веднъж, понеже вече ми се свиреше, но мисля, че би понесло още едно повторение. 6 - преди да сглобя всичко не се сдържах и ударих един лек безир на фингърборда. докато щкурех нарочно оставих малко следи от байцовете и предишния слой грунд за повече разнообразие. много ми допада това как боята е пропила по дължина на влакната и на места дървото изглежда съвсем различно. получи се ефекта "рециклирано дърво от дъбови бъчви". изобщо тия леки несъвършенства по дървото направо ме пръскат от кеф. ето и картинки: http://pics.data.bg/albums/5456/bass_tunni...36171f6d/mix_lo п.п. нещо са сдухали датата и не мога да кача снимките, така че да се виждат директно тук.
  12. ^ ^ ^ ха-ха, само това мога да кажа относно предния пост. и какво като е лъскава и нова? все тая е. тук става дума единствено за дизайн. мен лично ме кефи да е изкъртена.
  13. Такааа... проекта е в процес на работа. Свалянето на финиша обаче са оказа доста трудна работа. Момчетата дето са произвели баса бая са се постарали. Междувременно ето какво успях да науча относто третирането на дървени повърхности, tung oil - а и безира: TUNG OIL - получава се от пресоване на ядките на tung tree. Така полученото масло е от "съхнещите" масла, което го прави подходящо за третиране на дървесина, дори и камък който ще се ползва в мокри помещения. Известно е още като "китайско масло за дърво" поради факта, че китайците го ползват от около 2000 години. Основно предимство на TUNG OIL е, че е изцяло натурален продукт и не е отровен по никакъв начин. Ето от тук може да се поръча. Не е никак скъпо, но доставка си струва само за по-големи количества. http://www.realmilkpaint.com/oil.html ето и още малко информация от Уйкипедия: http://en.wikipedia.org/wiki/Tung_oil БЕЗИР - получава се от смес на натурални масла (обикновено лененео масло), разредители, оксиди и сикативи. Последните две се добавят за да увеличат контакта с кислорода и по този начин да накарат маслото да изсъхне. С други думи безирът е заместител на TUNG OIL и тъй като се продава почти навсякъде ще се насоча към него. Ето малко информация и относно безира: http://www.izkustvo.net/tag/%D0%B1%D0%B5%D0%B7%D0%B8%D1%80/ Това е за сега. Снимки после.
  14. ДА, ДА, и пак ДА! Евалла на vihro!!! В темата, към която е публикувал линк всичко е описано перфектно. Резултатът който е постигнал е точно това, което си представям! Утре разглобявам и започвам. Ще публикувам и снимки. Дано бъде полезно и за колегите.
  15. Здравейте на всички. Преди известно време по невнимание си изпуснах баса и това се отрази кофти на боята - очука се на няколко места. След известно време си викам: "така и така вече не е перфекта боята, а и съм фен на състарените неща - дай ще я издера едно хубаво както съм направил и с други мои вещи" Да обаче тук нещата не станаха съвсем както си ги представях. На тази боя нещо не й се получи много добре, а и изглежда все едно съм се отнасял немърливо с инструмента, което не ме кефи много. От лицевата си страна басът е с лак под който се вижда приятната шарка на дървото и сега съм обсебен от друга идея - да използвам натуралният вид на дървото. Тук обаче идват и въпроси ми. Не искам да лакирам или боядисвам тялото, а да го запазя напълно натурално. Ето и какво ме тормози: 1. Импрегниране на дървото - в абсолютно чист вид няма да му се отразяват добре атмосферните условия и се чудя с какво да го третирам. На първо време се сещам за безир, но това ми звучи накак много дърводелско и не знам дали ще е подходящо за музикални инструменти. 2. Полиране - ще се стремя към доста гладък вид, но не знам дали ще го постигна само с шкурка. Полираща машина нямам и ако трябва да търкам с парцал ще стане доста трудно. Препоръчайте някакъв метод. 3. Сглобки на дървото - конструкцията на баса ми е bolt on. Махането на грифа няма ли да се отрази зле на сглобката? Инструмента го купих нов и до сега не е разглобяван. Ето и още малко допълнителна информация: Бас - SPECTOR US series 4 string, Тяло - елша. някои от Вас биха казали, че съм луд и само си губя времето, но за мен е удоволствие да правя такива неща и с удоволствие ще си поиграя. Благодаря предварително за всички отговори.
  16. Първият бас, който си купих беше супер лек. Това е удобно при носене, но нищо повече. Толкова беше лек, че чак грифът падаше надолу като го пуснех. Отвих няколко винтчета от него за да го разгледам отвътре и направо бях потресен от дървото, от което беше изработен. За щастие това беше в USA и го върнах след 2-3 дни свирене. Бих казал следното - качествените инструменти са по-тежички и това има своето обяснение - по-плътното и тежко дърво има по-добри характеристики, така че ако имаш възможност не залитай по леките. Натсоящият ми бас в началото направо ми късаше рамото.
  17. Баса е супер, брато! Има само един по-готин и това е моят. Аз от доста време съм враг на лъскавите неща и умишлено състарявам (патинирам) почти всичките си вещи - телефони, плейъри и какво ли не. Така всичко изглежда много по-естествено и органично. Чистак новите неща имат дъх на пластмаса и USA. Дерзай!
  18. Веднага щом го хванах за първи път разбрах, че свиренето на тромпет не е лесна работа. От доста време свиря и на други инструменти и е ясно, че усвояването става бавно, но пък колкото повече вледееш, толкова по лесно ти става да усвоиш някой нов. Както и да е. Благодаря за полезните линкове. Информацията за поддръжката е доста изчерпателна, но мисля, че имам проблем. Моят тромпет изобщо не изглежда като да се разглобява, или поне като да е разглобяван през последните 10 години, но си е мой и аз ще му бера грижата от тук нататък. Клапите ни мога да ги извадя повече от 4-5 милиметра и за това реших да не ги насилвам, го ще трябва да го почистя напълно, пък може и да звукне по-добре. Изобро инструментът е в критично състояние. На много места е подбит и огънат, което не е особено яко, но пък поне звукът му със сигурност е уникален. като се прибера в нас ке направя няколко снимки и ще ги постна за на видите с какво разполагав. Даже най-вероятно някой ще го познае като "тромпетът от който се отървах преди 2 седмици", но това не ме притеснява и няма да спа да будя съседите в 2 през нощта !!! Продължавам с упражненията и воже скоро да изкарам и мелодия.
  19. ММММ дааааааа не знам дали просто Ви мързи, или сте несериозни, но явно тук отговори няма. За сметка на това аз не спя и благодарение на няколко урока в www.youtube.com усвоих тоновете до, ре и ми и не смятам да спирам до тук! а сега ще трябва да разгадая сам устройството на тромпета и да го реставрирам малко. освен да постна някоя снимчица и да споделя опита си не знам какво друго да направя....
  20. И така.... Свиря си аз на бас, но на рожденния ми ден, не щеш ли ми подаряват тромпет! СУПЕР! Нали съм всестранно развит, нямам намерение да го оставям да прашасва. Дори много се кефя на брас секцията. Всичко до тук е добре, обаче не е лесно да се свири. Оказа се, че имам добър потенциал за духане, т.е. мога да изкарвам доста продължителни тонове въпреки цигарите, но все още съм далече от музиката и от високите тонове. Всъщтност инструмента, който ми подариха изглежда с богата история зад себе си. Няколко дни будих съквартирантите си с репетиции но все още ми е ужасно трудно. Точно поради тази причина ви моля да ми помогнете да започна. Имам следните въпроси: - Какво трябва да направя за да освежа малко клапите, защото се връщат малко бавно? Също така възможно ли е някакво цялостно разглобяване на инструмента с цел почистване и дезинфекциране? - Как точно да започна? В момента цялата ми продукцея се свежда до 2-3 тона произведени от произволно натискане на клапите и монотонен input. Няколко човека вече се пробваха да свирят на него и забелязах, че колкото човека го хванат толкова различни тоналности чувам. Знам, че всичко се постига с много упорито свирене, но все пак ще се радвам ако някой даде начални инструкции... благодаря предварително макар и основните ми усилия да са съсредоточени в друга посока няма да се откажа!!!
  21. Аз също не искам да отричам нито една техника, защото смятам, че това си е богатство на звукоизвличането. Обаче.... От известно време свиря с едни момчета, с основна концепция hardcore и решх, че за да съм концептуален трябва да ползвам перо(което по принцип не ми е присъщо). Мъчих така известно време, обаче на последната репетиция нещо се издразних и праснах с пръсти. Само пооправих малко корекциите на усилвателя и всичко се получи много по-добре, отколкото когато и да е с перо. Много по-добра интонация и по-богат тон. Тъпото перо само трака то струните и скапва всичко! Та: твърдо заставам зад пръстите и също така смятам, че свиренето на бас с перо позволява единствено повърхностно овладяване на инструмента. Не е ли да си пипнеш с ръчица бате нищо не става. и на края едно философско заключение: тва да свириш с перо на бас е все едно да ближеш сладолед през стъкло или да Ебеш с капут!
  22. Моят пък вади много приятен оранж, като на моменти стига и до охра... А иначе по темата... зависи какво търсиш. Ако си конкретен и един стига, иначе повечето не вредят. И все пак последният най-малък нюанс на звука не е НАЙ-ВАЖНОТО в музиката. Всичко е в главата... Естествено ако си ПРО и утре си в Лондон да записваш в накое студио, а другиден в Ню Йорк за концерт и 100 няма да ти стигнат.
  23. username

    5=4?

    Аз свиря с 4 струнен бас настроен като пет струнен без най-високата, а именно B E A D. Ползвам сруни 50 110 за 4-ка и става. Преди тва имах едни 50 115 (някъв хибрид) обаче бяха купувани от щатите и тук ги няма, а бяха идеални за целта. Пъвро много ми харесва усещането на струните по този начин, второ не разбирам кой басист би искал да свири по-високи тонове от тези с които разполагам. Всъщност със сигурност има много такива, обаче наистина няма сми да свириш високо колкото китара. Има няколко парчета, в които пръстовките наистина са неудобни като ти липсва един Сол (най-високата струна), но с едно протягане на малкия пръст успявам да закърпя дупките. По-добре е отколкото изобщо да нямаш на грифа си тонът който ти трябва. А пет струнен бас изобщо не искам да си купувам.
  24. username

    Swr Working Pro 400

    Вече съм горд собственик на working pro 400 и направо не знам какво да кажа!!! За първи път си чух истинския глас на баса откакто го имам! Няма такава тяга, няма такава палитра от звуци! Направо съм впечатлен! И то при положение, че в момента го ползвам с един кабинет правен от мен преди 2 години с 2 български говорителя по 60W @ 4ohm (от най-разпространените, каквито всеки е виждал). В интерес на истината съм удивен колко добре звучи. Даже като пробвах усилвателя в РФ с кабинет working pro 4х10 ми се стори, че звучи по-сухо и без тоя low end punch който чувам сега. Естествено това може и да е заблуда, но в момента няма значение, защото така или иначе звука е класи над всичко, с кето съм свирил до момента... УААААА ще ми излезнат мазоли на мазолите...
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.