Jump to content
Българският форум за музиканти

"Ментетата"


RichieSambora

Recommended Posts

Абе така е, ама дай сега по тоя случай да се самообесим, и да изчезнем безкрайно от мъка по китарите от миналия век.

Ментето си е менте, но все пак има някои положителни качества - примерно свири, има ключове за настройка, има струни, адаптери, и т.н.

То ясно,че свири и е подходяща за начинаещи,и аз имам ЛесПол менте,който си е добра китара,но просто едно време са правели Китари и от магазина взимаш такава,а сега ако не е къстъм шоп не знаеш къв шперплат взимаш (който НЯМА Никакъв звук) или в по добрия случай от изкуствено изсушено,евтино и никому неизвестно азиатско дърво.Менте ключовете не държат строй,за сравнение-на стратокастера ми 74г не са маслени-нищо особено,но НЕ разстройват.Адаптерите в повечето случаи са шит и т.н...

:thumbs_up: Евтиме,разчисти си пощата-пълна е,че искам да те питам на ЛС нещо.

Редактирано от Hillbilly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 41
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Tи какво общо имаш с това ревю, и кое те кара да говориш с такава сигурност за него?

Кой му я е подготвил за това ревю и защо? А свирил ли си на неговите ефекти с тояга за да чуеш как ще звучи, и въобще имаш ли представа с какви ефекти свири? А и сигурен ли си, че тази китара, би изкарала лош звук на чисто?

 

Малко действие тип "Deus Ex Machina" се явява твоето мнение по въпроса.

 

Не съм сигурен разбира се , но имам уши и съответното мнение. С обикновени педалчета и кубенца нема дя изкара такъв саунд - за него е дал много пари и след като е дал толкова едва ли ще се мъчи на 80 доларова китара, само за да покаже колко е в далавера че я е взел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен почти всички,писали по темата са прави.всеки минава през менте и после се отраква и си купува каквото му трябва.

специално за ревюто на тая метла за 80 кинта-истината е,4е звучи кофти(тои пича нещо не може да свири и оттам сьщо....),и успя да се разстрои от 2 жици.от снимките нищо не се вижда,че да се говори за материал,изработка и т.н.

само едно знам-че ако тази китара доиде до бг,притежателя и много ще плаче.или другия вариант-ще му я потегнат малко и ще пише ,че е велика.мани,ами и ще има кои да му вярва.

иначе покупката на менте е оправдана,ако може да си я избараш,както евтим е направил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще ме извинявате, ама звука на ревюто по мое мнение е ушевадно цифров. Което значи, че единственото впечатление което можете да придобиете е как ще звучи тая китара ако я ръгнете в компютъра или в процесор.

 

Което не че е лошо, но разликите в звука се усещата по - трудно така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човече, кърти това твоето Менте - то си звучи 1:1 с истински Фендер. ;)

И с Евтим като приказвах и той каза същото - все едно дрънкаш на истински Телекастер. Даже било с мини хъмбъкер на нека.

Направи някое видео и/или снимки да му се порадваме след интервенциите на Евтим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове и аз съм изненадан. По принцип съм известен като стар майстор на омазания саунд, но това си звукна като отникъде. Не съм сменял нищо. Само Джерекаров ми вдигна грифа и смени всички прагове щото не се кефя на тесни. 'Ми ако и бях взел и струни. Днес ми е първия ден дето и се радвам по-така, щото нямам време иначе 'ма съм доволен. Нарочно съм свирил и на двата адаптера даже малко с потовете си поджитках. Ми Ок си е. Само да добавя, че в комплекта имах свръх нещастни колан, калъф, 6-то грами за бриджа и тръсрода и свирка с 6 дупки за настройване на китара - също пълен боклук, но бяха там. А в нашите магазини съм ги виждал, да се продават отделно като екстри. Както и да е имам си теле. Аз мислех да я ползвам за реквизит тая китарка ама тя си е ОК.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е много добре звучи.

Аз как изпуснах тая оферта, като си мислех че е само за онея металските ментета, изобщо не знаех че имало и телекастъри...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз :cheers2:

а тея телекастери пак ли са със супер ментелив хардуер и шперплатено тяло или са малко по-добре?

Редактирано от Overdrive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същите са, но звучат различно.

Малко прекалено ми звучи това за феноменалния звук, но наистина - китарките звучат доста прилично, нито са фалшиви, нито пък имат някакъв много плосък звук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Майна, нокой н е е споменавал феноменален звук, просто е ОК ситуацията.

Нищо свръх естествено не съм чул от тая китара. Прости сеи ОК- нормална, А с Какъв гриф дойде - самоджерекаров може да каже. НО! Това е диста по-добре от разни шитове, с които съм се ебавал

 

ПС много съм пил утре може да съм н адруго мнение

Редактирано от RockoBG
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.