Jump to content
Българският форум за музиканти

"Ментетата"


RichieSambora

Recommended Posts

Не е коректно да се наричат китарите от Скуаяр МЕНТЕ - те са си ниско бюджетни стратове,

тъй като са си от фирма - филиал на Фендер.

Също така, може да има разни други копия на Фендер, направени от дърво и като хората,

веднага се сещам за един норвежки Морган, който бе мой преди 2 години, сега е у съфорумник.

 

 

КОЛКОТО ДО ФЕНДЕР МЕКСИКО РИЧИ САМБОРА, В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ НЕ МОЖЕ ДА СЕ НАРЕЧЕ

МЕНТЕ! САМБОРА ИМА АМЕРИКАНСКИ И МЕКСИКАНСКИ (ДЕМЕК ПО БЮДЖЕТЕН) МОДЕЛ.

После мина на Флойд Роуз китари (марка китари на този дето е измислил заключващото се тремоло).

Сега не знам с какво свири.

 

Клипа не съм го гледал и не ме интересува.

Ако някой, някъде прави ментета и им лепи Стикери Фендер, донт уори - от Фендер ще им таковат таковата.

А пък , ако Ви се прави на тарикати и си поръчате от тези ментета, накрая ще разберете, че Вие сте най - претакованите.

Имаше и тема за диаманта в пепелта, обаче шило в торба не седи.

Не знам дали беше, някава ответна реакция на Горер, тази поръчка на ментета за да ми докаже, че не съм бил прав или просто си е бил, така или иначе решил да си поръчва такива.

Изводи няма да правя.

 

От личен опит и досег с Менте на Айбаниз джем - повече от 600 -700 лв за такова не давайте. Не си заслужава...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 41
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

^ Кви ответни реакции, кви три лева на цяло?

Смяташ, че съм вкарал в БГ една камара китари, за да доказвам, че ментетата са готино нещо?!

На мен ми е през кура кой какво мисли за евтините китари. Аз гледам себе си и просто от самото начало исках да си поръчам Менте, чиято доставка да не ми излезе Дебело.

 

И си поръчах, изцяло осъзнавайки какво ще получа насреща и перфектно знаейки как да отстраня евентуални неприятности по ментето.

Така и направих и сега жуля на него с кеф.

Друг е въпросът, че, ако трябваше да нося Ментето на лютиер и той да ми направи всичките корекции и ремонти, то щеше да ми излезе Златно.

Но винаги от пръчка може да стане китара, стига да знаеш кво да бутнеш по нея.

 

Както казах, няма да изненадам никого като кажа, че идеята ми с поръчката на това Менте беше да мина Тънко като си сцепя доставката с останалите мераклии за китара-менте.

Друг е въпросът, че всеки си получи Ментето на прекрасна цена и седейки в тях си бъркаше в носа докато аз се занимавах с купища неприятности и в крайна сметка не само че не минах Тънко, но и продавачите ме завлякоха с пари.

В последствие разбрах, че това при тях е традиция.

Но това е мой проблем и няма пряка връзка с темата.

 

Цялата работа е в очакванията и в готовността за интервенции.

Според мен, прекалено много хора си мислят, че може да се свири само и единствено на китара за над 2000 лева.

Едва ли не тя ще свири вместо тях.

Едва ли не като скочат от Скуайър на истински Фендер и Малмстийн им е в кърпа вързан...

Тези хора не могат в никакъв случай да допуснат, че китара за под 500 лева става за нещо друго, освен за разпалки.

Точно те пълнят гушите на различни видове създатели на митове.

Лошо няма: пазарна икономика е - като има шарани, ще има и кюспе с кукички.

 

А истината е, че с моето Менте, дето дори не спада в графа "Поносими Ментета", а по-скоро е в графа "Кошмарни Недоклатени Ментета" може да се прави музика без проблеми.

Друг е въпросът, че е олято с боя, че е с гнусен груб фингърборд, че ми отне три дена да му изравня прагчетата (които бяха всяко с различен размер и представляваха някаква компилация от различни класически размери - от стандартни, през Медиум та чак до Супер Джъмбо) и други такива главоболия.

О да, всички ментета имат проблеми.

Те и Скуайърите (които ти, Тони, дори не смяташ за Ментета, а за истински китари) имат проблеми.

И точно тук се оказва важна споменатата готовност за интервенции.

А именно: Искаш ли да стане от грозната пръчка китара, значи няма какво да ти попречи да го направиш.

Въпросът се свежда до това дали си наясно за какво става дума и дали си готов да се хванеш на това хоро.

Ако да - минаваш Тънко, свириш и рутиш фенки в МайСпейс.

Ако не - успех с китарите за 3 бона. :greenangel:

 

 

Хайде поздрав за противниците на Ментетата, които фалшифицират дори надписа на хедстока: ЦЪК

Тези ти продават Ментето без надпис на хедстока, но с ваденка, на която пише Ibanez JEM.

Ако искаш - залепи си я, ако не искаш - недей. :)

Аз бих си я лепнал - китарата изглежда страхотно - 1:1 с оригинала, и ще е тъпо от моя страна, ако се не излъжа хората, че е истински Джем. :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих си я лепнал - китарата изглежда страхотно - 1:1 с оригинала, и ще е тъпо от моя страна, ако се не излъжа хората, че е истински Джем. :cheers2:

 

 

Gorer -e, за всичко , което си написал, ще се съглася, че си си прав от твоя гледна точка.

(тоест мога да я рабера).

За джем ментето не си прав.

Освен, че изглежда доста добре, като истински Джем, на практика няма много общо.

Тук във форума, преди няколко месеца бе обявено такова менте за продажба.

(като не бе обявено за оригинал, и му се искаха 1200 - 1300 лв).

Естествено отидох да го видя. Нищо общо с оригинала.

Заслужава не повече от 500 - 600 лв , както писах.

Тия 120 паунда , накрая набъбват на 180 - 200 - тоест пак идва на парите, на които си заслужава и по моя преценка.

Ти казваш, ще заблудиш. Е, най вече себе си ще заблудиш или примерно някой завистник или някой, който не е в час. А, ако някой ден имаш допир с оригинал джем, тогава ще разбереш защо,

пазарному върви по 3- 4 бона и нагоре и цената няма да пада.

Редактирано от TONY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маркетинг, маркетинг, маркетинг.....

 

Много ясно, че яките китари звучат донякъде по-яко, но както много хора казват - големите пари се плащат за име, и за малки разлики и капризи....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тони, сигурен ли си, че Джем-Ментето от моя пост по-горе е същтото менте като това, което ти си гледал на живо?

Ментета на Ибанец Джем вероятно се произвеждат от най-малко 50 различни фирми.

За кои по-точно говорим? За тези в иБей или за тези, които ти си виждал?

Понеже вероятно са коренно различни китари.

 

И отново темата губи фокуса си.

 

1. За кои ментета точно говорим?

2. За ментетата по принцип ли?

3. За някакви конкретни ментета, които някой е вкарал и/или продал и/или виждал и/или свирил на в България ли?

 

Питам, защото има над 1000 марки ментета и не може да се обобщи Абсолютно Нищо за тях.

Не може да кажеш "Те всички копия на Ибанец Джем не стават за нищо".

 

Просто ментетата са страшно различни помежду си, за да се слагат под общ знаменател.

Някои са търпими, други са кошмарни.

Но човек с малко мозък ще се досети, че същото важи и за "истинските" кирати - и сред тях има добри бройки, а има и абсолютни безумия, които плачат за лютиер още от кашона.

Само дето цената им винаги е много над тази на ментетата.

Редактирано от the_gorer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А мойто теле е култ (след ремонта ъв корс).

Не е коректно да се наричат китарите от Скуаяр МЕНТЕ
ъъъъъъъъъ... И защо? Щото мошеника не се казва Роко ,а Фендър. Не мисля.

Толкова пари такава китара и т'ва. Лошото е, че заради глобализацията и чайнише производство, конвейерните технологии се предлагат като истински на цени като за истински... ДОРИ И ОТ ГОЛЕМИТЕ МАРКИ, а не "нек'витамне'квиси"

Редактирано от RockoBG
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и кво става накрая? всичко опира до индивидуалните вкусове и това доколко всеки може и иска да направи компромис. моята гледна точка е да се стремя към китара, която е (почти) перфектна за мен. аз искам максимума и съм готов да платя колкото е нужно. готов съм да работя колкото трябва и да направя всичко, защото това е най-големият ми приоритет.

друг може да има други предпочитания-всеки си знае. като барнеш хубава китара и се върнеш във вас на скапан гриф и не ти се получават тъпотиите и се оказва, че на хубавата китара е 10 пъти по-лесно....е ми кво? зависи от човека дали е готов да го преживее. зависи дали му е кеф да звучи като тояга с някои ефекти.

 

какво толкова ги чоплите тия спорове. всеки си има мнение. всеки си има вкус и виждане за нещата. и забравяте още много неща. за един човек една китара може да е супер, за другия да е отврат. зависи колко време е свирил на нея, зависи какво е свирил на нея, с какви ефекти....мнооого. спорът ви е обречен от самото начало.

 

 

аз лично подкрепям темата за диаманта и дръвцето, защото(по мое мнение, което за съжаление не е особено представително, но пак изразява някакъв опит) олицетворява принципа. трябва да има някакъв принцип. ако намериш супер китара за малко пари-браво, ама тва колко често се случва. и колко пичове, дето свират три акорда, разводняват темите с мненията си, че техните китари са суууупер яки.

човек трябва да е отворен към всичко, не трябва с лека ръка да отрича това и онова. но, пак казвам, трябва принцип. според мен, той е доста добре обяснен от TONY в темата ей там горе.

 

и колкото и да го мислите, оказва се, че цялостната ситуация е твърде обемна, за да може да се погледне обективно. ако искате, опитвайте се да излъжете системата, аз лично отивам да пия една студена вода и след тва хващам китарката и ше си свирукам, вместо да се занимавам с философски дейности.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лошото е, че заради глобализацията и чайнише производство, конвейерните технологии се предлагат като истински на цени като за истински... ДОРИ И ОТ ГОЛЕМИТЕ МАРКИ, а не "нек'витамне'квиси
:greenangel: и това е не само за китарите,истинските неща останаха в миналия век,или са страшно скъпи.А ментето си е Менте,колкото и да му търсиш положителни качества.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе така е, ама дай сега по тоя случай да се самообесим, и да изчезнем безкрайно от мъка по китарите от миналия век.

Ментето си е менте, но все пак има някои положителни качества - примерно свири, има ключове за настройка, има струни, адаптери, и т.н.

 

Естествено, звука му не може да се сравнява(в общия случай)със звука на класните китари, но това не прави непременно ментетата лоши китари, особено, като се има предвид тяхното обикновено непрофесионално приложение. Напротив - мисля си, че е добре, че има такива китари, понеже в противен случай повечето хора още щяха да свирят на ел. кремонки.

Който държи да има много качествена и скъпа китара - никой не му пречи да си я купи.

Който пък има нужда от такава, обикновено парите от приложението и позволяват нейната покупка.

 

Много често дискутираме най-различни китари, и качествата им.

 

Аз смятам, че това трябва да се прави предимно от някаква сравнителна гледна точка, когато трябва да се прави избор, или да се дадат насоки, или да се наблегне на разлики.

 

Каквото и да говорим, постигането на хубав, или поне приличен саунд, е повече въпрос на инструментлни умения, музикалност, и чувствително ухо, отколкото въпрос на скъпи китари, и класна техника. Днес за смешни пари се продават ефекти, които най-често са копия на популярни такива, а и много фирми предлагат свои добре звучащи продукти, на приемливи цени. Много пъти съм срещал много далечни и противоположни мнения за два ефекта, които всъщност имат АБСОЛЮТНО една и съща схемотехника вътре, примерно защото единия е BOSS, разбираш ли... Не веднъж съм бил свидетел на това, как добри китаристи, когато им дадеш посредствени китари и техника, изкарват ЗНАЧИТЕЛНО по-добър звук, отколкото средностатистически китаристи с класна техника. Разбира се, ако разменим апаратурите между двете групи хора, разликата вероятно ще бъде още по-осезаема - това никой не го отрича.

 

Разлика между Менте и класна китара има, и тя в повечето случаи е чуваема, особено когато се изпълнява с малко гейн, както и има разлика в изработката, удобството, и прецизността на външния вид.

Трябва да се има предвид, че и горните неща са малко субективни естетически категории, и да говорим за тях абсолютно, пак е загуба на време - т.е. - пак има смисъл да говорим единствено при сравнения - не е изключено една евтина китара да превъзхожда друга скъпа по някой от горните параметри, макар и това да се случва по-рядко.

 

Малко прекалено е обаче, да казваме, че едната група китари не стават за нищо, а другите просто пеят сами, защото това също не е вярно, и ще бъде едно прекалено раздуване на разликите - както в анимационните филмчета.

 

Марката също има своето значение, но, това, по-скоро важи за скъпите китари, отколкото за евтините, понеже заради марката, скъпите китари държат и увеличават цената си.

Тук вече нещата са твърде субективни, и опират до нагласи, разбирания, предпочитания, илюзии, и фантазии, затова не е добре да се позоваваме на митология, когато говорим за обективно съществуващи предмети(китари) в пространството.

Напълно възможно е китарата марка X(неизвестна, или не толкова позната) да е много по-добра от друга китара марка А(известна и утвърдена марка китари), и въпреки това, средностатистическите потреители, които не са имали възможност да свирят на двете китари ще за 100% сигурни, че китарата A е много по-добра.

 

 

Както lizardman каза, изключения на правилата има много, и те са някакъв основен пътеводител, който е добре да се има предвид.

 

Като цяло, марката обикновено предлага някаква повтаряемост, и поддържа някакво качество на китарите си. Това мисля, е най-важния "компонент" от смисъл ана марката.

 

С навлизането на китайската стока, и серийното машинно производство, обаче, освен ако не говорим за наистина много скъпи

и качествените китари, границите вече започнаха леко да се размиват.

 

Затова, като заключение ще напомня, както беше писано горе, че китарата е до голяма степен и въпрос на лични предпочитания, вкусове, и компромиси.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега писах с пича, направил ревюто в ютюб, каза, че в магазаима имали още китари и имало и на Малмстийн фейк :ok:

Каза, че щял да ги пита до къде могат да изпращат.

Редактирано от RichieSambora
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разлика между Менте и класна китара има, и тя в повечето случаи е чуваема, особено когато се изпълнява с малко гейн, както и има разлика в изработката, удобството, и прецизността на външния вид.

 

Съмнявам се че точно това менте с което прави ревюто китариста / в началото на темата /страда от не добра изработка , защото по всяка вероятност са му я подготвили специално за това ревю. Пък и този саунд които изкарва е от ефекти , усилвател и кабинет и със всяка тояга би го изкарал. Както е написал колегата по горе разлика в звука е осезаема когато се свири с малко гейн , а в ревюто е точно обратното.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приятелю, защо ми цитираш само част от мнението, като в него така или иначе са описани общите положения, за които говориш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приятелю, защо ми цитираш само част от мнението, като в него така или иначе са описани общите положения, за които говориш?

 

 

Споко. Не че не си прав за другите работи но в случая с ревюто е най важно,според мен .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tи какво общо имаш с това ревю, и кое те кара да говориш с такава сигурност за него?

Кой му я е подготвил за това ревю и защо? А свирил ли си на неговите ефекти с тояга за да чуеш как ще звучи, и въобще имаш ли представа с какви ефекти свири? А и сигурен ли си, че тази китара, би изкарала лош звук на чисто?

 

Малко действие тип "Deus Ex Machina" се явява твоето мнение по въпроса.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.