Jump to content
Българският форум за музиканти

Eлектронни барабани For Dummies


Recommended Posts

Остави комфорта, дебелия плексиглас ще бъде добра изолация на удара от пиезоелемента. Mасата му ще предизвика доста допълнителни проблеми.

И още - всеки пад трябва да е акустически изолиран от останалите, за да няма взаимно въздействие.

Системата май няма да има "rim" датчици?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 64
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Не, няма да удрям директно в'у плексигласа, ще сложа отгоре някаква гума, че да може и палките да отскачат.

 

Когато бъде ударен, пиезоелементът подава дадено напрежение, джиджавката, която ще ми направи едно момче, измерва това напрежение и ми предава през УСБ информацията за него - колко е голямо.

 

От там приемам сигнала и чрез апликация, която предстои да напиша, пускам определен звук с дадената сила (в зависимост напрежението в пиезоелемента).

Ще има много тестове, докато наглася правилно апликацията, не очаквам да тръгне от 1вия път, ноо.. Главната идея е да мога лесно да манипулирам звуците, без да ми трябва дръм модул.

 

Един приятел барабанист ще дойде да тества, а ако се получи, няколко от вас са добре дошли да пробвате : ]

Приемам това като проект, който не ми е с голям приоритет, не мисля да се фокусирам само върху него, имам и по-важни задачи : ]

Предполагам, че ще ми отнеме около 5 до 8 месеца да го докарам до нещо читаво за употреба. Не заради други, работата не е много, но аз имам малко време : ]

 

Поздрави, Любо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

За любителите на експериментите мога да предложа вариант, където под пада имаме близкоразположени(части от мм) обширни(колкото пада) проводящи пластини с високо напрежение(примерно 80 волта) помежду им. Когато ударим пада, пластините малко се приближават, от където се получава промяна на капацитета между тях, и през кондензатор отвеждаме променливотоковия импулс към електрониката на изпълнителната верига, която оформя сигнала за клавиатурата.

 

Варианти много - но рядко е възможен евтин и задоволителен вариант.

 

 

Привет от мен.

 

На мен ми хрумна подобна идея, но не с пластини и ток, а с две мембрани. Долната да е твърда и на нея да се залепи релето, а горната да е по-тънка и при удари с различна сила - палката с магнита да се приближава на различно разстояние до релето. Естествено тук ще требе да се измисли закрепване на мембраните и да се оптимизира разстоянието между тях спрямо деформируемостта на тънката. И туй ще да е приложимо само ако магнитно поле с различна сила води до различен звук.

Вариантът горната мембрана да е каучукова също може да стане - от барабани и релета не отбирам нищо, но от каучук - да. Ако има некой ентусиаст, дето се е заел с останалата част - мога да се напъна да направя няколко.

 

Успех с начинанието.

Драго

Редактирано от drago_pishinkov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на мен от доста време ми се върти в главата една идея по тази тема. пак ще се използва комп, разбира се, само че интерфейсът ще бъде значително по-прост. като ми остане време, ще пробвам дали ще стане.

Редактирано от Fallenblood
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.