Jump to content
Българският форум за музиканти

Дайте идея


Recommended Posts

Не, няма да се занимавам с глупости. Или оставям пик-ъпа без да е свързан или ще сложа пластмасова капачка на мястото му (ако намеря такава подходяща)

мен ако питаш не махай адаптера, щото никога не се знае - може да решиш да смениш стила... на мен например много често ми се налага да превключвам адаптерите...

...така и не разбрах защо искаш да го махаш...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За смяна на стила...трудна работа ! От 18г. свиря това което свиря. А адаптера исках да го махна, защото не го ползвам, а имам проблеми с потенциометрите, които се сменят лесно, но не са вечни. Ако се налага да свиря нещо на бридж, имам чудесен избор от още 6 китари. Все някоя ще стане. :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Успях много бързо да омаскаря хубавата китара :thumbs_up:

Ето снимка след хирургическата ми намеса:

day40007.jpg

day40005.jpg

 

Ще търся тия дни някаква капачка за хъмбакер,зада закрия дупката, но след първите проби на звука, ми се струва ще ИМА ПОДОБРЕНИЕ! Така както е с дупката хахахаха, ако наистина се окаже така, с дупка и ще си остане!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малкълм Йънг свири с дупки на Греч-а си - явно има резон някакъв в тва :)

 

Иначе те съветвам да измислиш някакви дървени/плексигласови/пластмасови или каквито и да било други тапи, с които да застопориш от вътрешна страна на кухината за електрониката, за да не се късат тия лепенки, че знае ли човек... Иначе ако слагаш капачка, ще трябва да сложиш определено и рамката, но важното е, че звукът те радва - това е най-важното.

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кухината където бяха потенциометрите е запълнена с парче картон плътно прилепен към корпуса, а над него bubble wrap (това честно не знам как да го кажа на български) и самозалепваща лента.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това за промяната в звука беше пъроначалено впечатление, не мога да го твърдя със сигурност преди да съм го проверил (чрез сравнение на записи със същите настройки на звука от преди и сега), но останах с впечатлението че китарата звучи по-bright, ако мога да се изразя така. Днес ако имам възможност ще драсна няколко проби. Защото това се очертава да е интересна дискусия. Току-виж съм си извадил нек-адапторите на всички китари хахаха!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И ето сега дойде момента на истината :)

Тук по-долу имам два семпъла на китарния звук пред и след мод-ването. Използвал съм абсолютно същия източник на китаренн звук( т.е. Line 6 Toneport UX2) и абсолютно същите настройки.

 

Звука преди

 

Звука след

 

Аз лично виждам промяна в графиката на звука. Кажете какво мислите вие!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) :) :)

 

Разликата е Огромна.

 

Ако и двата семпъла са наистина са писани с едни и същи настройки на ампа и си сигурен, че не си ги променил неволно, то разликата наистина е драстична.

Доколкото знам, магнитното поле на нек адаптерите променя вибрирането на струната, монеже постоянно я дърпа надолу, а нищо чудно и това дърпане да дава ефект и върху звученето.

Но наистина не очаквах да има толкова фрапираща разлика при сложен и при махнат адаптер.

 

Да не би промяната в звука да идва от електрониката?

Демек, от разкачването на нек адаптера и съотвртна промяна на разни капацитети и импенданси?

 

Много интересно наистина.

 

 

ПС:

Може д алепнеш някакво черно изолиращо тиксо върху дупката от нек адаптера да стане поне малко по-прибрано, че с това открито гнездо изглежда като стреляна от немците през ВСВ. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

99.9 % настройките на звука са същите, защото ползвам запаметен пресет с който записвам обикновено, а и не съм правил никакви хардуерни или софтуерни промени по системата. Аз лично забелязах, че сигнала при втория семпъл е по-силен. Може би това се дължи на премахнатия ненужен хардуер от китарата (тон-потенциометър, и 2 превключвателя). Не знам до каква степен дупката от адаптера променя общия звук, но е твърде възможно да се получава някакъв резонанс, които да влияе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ахааа... сега прочетох,ч е ти всъщност си махнал и (част от) електрониката.

В такъв случай няма много мистерии и загадки.

На мен след реформите ми звучи малко по-среднисто. Сякаш е по-добре от х'оригиналния саунд.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по-bright е нормално да звучи ако е имало тон контрол с кондензатор и си го разкарал - пробвал съм на няколко китари - като се махне от схемата тая ненужна за мен и повечето китаристи вещ - тон контрола и звука направо се отпушва и става по ясен :wallbash:

а за резонанса - че има има - чувал съм дори, че като се смъкне всичката боя от всички кухини и зазвучава по-добре китарата, но ме мързи да пробвам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Навремето имах лицензно SG и му разкарах нек-а,оставяйки дупката,и звука му се промени малко-явно играеше като резон. отвор(беше с пикгард)

май го казахме тва преди седмица близо..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.