Jump to content
Българският форум за музиканти

Metal Core или Dimebag Distortion


vaskraynin

Recommended Posts

Тъй-като виждам,4е имам много

разбирачи на тема камион4ета ,ще ми се някои да си даде

мнението за новата ма6инка на Boss- ML-2!

Просто се колебая м/у него и Dime Distortion!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пиши си заглавията на кирилица, защото в противен случай темите ти ще бъдат изтривани!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй-като виждам,4е имам много

разбирачи на тема камион4ета ,ще ми се някои да си даде

мнението за новата ма6инка на Boss- ML-2!

Просто се колебая м/у него и Dime Distortion!

 

 

1. Моето дете, ти нямаш нищо

2. Епа пробвай ги, де мързеле.

3. От темите дилеми според мен само за адаптери може да се говори и то малко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Моето дете, ти нямаш нищо

2. Епа пробвай ги, де мързеле.

3. От темите дилеми според мен само за адаптери може да се говори и то малко.

 

Първо, умнико, не се заяждай за глупости...

Второ, мисля че в Бг не се внася Дайм Дист-а и може да се пробва единствено ако си го поръчаш от чужбина. За камиона на Бос няма да коментирам, защото не съм им голям фен...

И трето-защо по дяволите пишеш във частта за китаристи, като нищо не разбираш от това...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ми се наложи за трети път да пиша с червено в тая тема, това автоматически означава поголовно триене!

Малко по-кротко с капацитетните изказвания и заяжданията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@vaskraynin извинявай, че ти офлудихме темата. По въпроса - аз съм привърженик на Boss-четата и скоро ще взимам Boss Metal Zone. Dime не съм чувал как звучи, но мисля че ще е добър ефект ако го намериш. Чуй ги и двата ефекта и реши кой подхожда на музиката ти. Ако искаш чуй и други..

Редактирано от Chrysalid
Нарушение на т.14 от правилата за писане и ползване на форума!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко си зависи от това дали си наясно какъв звук търсиш от една страна и от това дали ефектът който пробваш в магазина ще звучи по-подобен начин когато го пуснеш в твоята уредба,което е от особено значение.Виждам че много от коментарите оплюват евтините модели от по достъпен клас.

Лично аз съм на мнение че трябва да се намери баланс между модел,възможности и цена.

Мощният и натоварен дисторшън звук е много куул обаче "по-палитреният" дисторшън има своите предимства.Нека оставим басите за баса,а високите за чинелите,мястото на китарата е в средно-честотната област,където си намира своята компактност и завършеност и общата честотна картина звучи завършено.Нека не мислим че в тежкият метъл няма място за разляти китари които не звучат съвсем пауър.Който не е съгласен с мен да си пусне "The Ten Commandments" или "Messiah" и ще се учуди колко са "меки" китарите.Така че ако ще свириш в къщи си избери по-мощен дист,обаче ако имаш група може да се направи малък компромис със атаката на звученето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Конкретно по въпроса, доколкото помня МХР ги имаше в xxxx едно време. Не знам дали все още ги има.

 

Иначе да, когато си с група рядко ти се налага чак толкова дист с толкова много честоти, нот това какво и колко ти трябва се усвоява с времето, а тезасега някой от тези ще свърши работата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наскоро си взех MXR Dime Distortion от Фактор Варна. В София другото място, където би трябвало да го има този дист е xxxx.

 

Дистера има интересен звук, но не съм сигурен дали имам нужда от него и вероятно ще се замисля да го продам. Ако ми остане време ще драсна някой семпъл с него и с класическият Boss Metal Zone, това чудо ML2 не съм го пробвал досега, така че нямам мнение по въпроса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Dime дисторшъна или така наречения DD-11 не представлява нищо особено (по мое мнение разбира се). За 320 лева или колкото там струваше, можеш да си купиш два камиона на бос. И от чужди мнения полза особена няма. Човек сам трябва да си изгражда вкусовете.

 

Успех в търсенето

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пробвах метал кора и мосля че звучи доста добре,вапроса е в общия саунд на групата как ще звучи и дали там ще е толкова ефектен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много опира до gear-а, с който разполагаш!

За справка - свирил съм през Jackson RR 3 Rhoads>Metal Core>Randall G2 75W и бях супер доволен.

Ако имаш нещо подобно като комбинация няма да сбъркаш :hysterical:

:hysterical: В кубето е истината :);)

Редактирано от Crimson
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.