Jump to content
Българският форум за музиканти

Boss Mt-2 Vs Digitech Metal Master


iNFESTdEAD

Recommended Posts

Ами досега си свирех на един издухан Zoom 505. Заделил съм обаче около 200ина левчета и гледам да ги инвестрирам в нещо по-сериозно.

 

Най-много съм си харесал DigiTech Metal Master [180лв във Фактор]

 

а на второ място BOSS MT-2 Metal Zone [около 190 от някакъв музикален магазин в Пловдив]

 

Искам само дисторшън без една камара ефекти, но да е качествен, затова се насочвам към камиончетата а не процесорите. Ако някой смята, че за същите пари има процесори с толкова качествени дисторшъни да цитира модели ;)

 

Ще търся звучене на дет метъл основно.

 

Та който има наблюдения върху всичко това (ефекти, цени, магазини - всичко) да съветва, препоръчва, критикува;)

 

п.с. DigiTech Death Metal не е тук, защото видях, че Metal Master-a може да свири И като него, ама и него обсъждайте.

 

и така;)

 

благодаря предварително на всички ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 33
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аз препоръчвам Metal Master на Digitech. По принцип техните продукти имат едно основно преимущество пред тези на Boss - камиончетата им имат втори изход с вградена cab симулация за директен запис в компютъра. (предполагам си разучил всичко де ;))

 

Тук може да чуеш как звучи директно в line in.

 

Death Metal пак на Digitech също е добър, но Metal Master е по-гъвкав.

Освен това я виж тоя чичо какво показва:

JackOwen.jpg

;)

 

Пробвал съм доста видове дист. педали, включително и Metal Zone-та, по едно време се търкаляха 4-5 различни у нас и после ги разпродадох. Единственият недостатък на Metal Master-a е че е дигитален - бая мислих по тоя въпрос, ама пък като е хубав звукът няма да си убивам децата я. ;)

 

ПП: Дигитех освен във Фактор другаде не съм виждал. Аре, успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

lider2a.JPG

 

Ей това чудо има хубав дисторшън ;)

Твой е за 50 лева ;)

 

Слаби страни: фленджъра и хоруса не са дорби, тежичък е, с петици е

Силни страни: добър дистър, субоктавер, еквилайзер

 

Супер е, но на мен ми идва в повече

Редактирано от solo5
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пич и аз ти препорачвам Metal Master, според мен е доста по-добър от Metal

Zone и преди да го порачваш отиди да питаш в магазина на консерваторията за колко могат да ти го докарат, може и да е по-евтино от фактор ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вярно е страхотни са особено за цената си пък и са лампови... Не знам как се справят с дет-а ама с другите стилове са перфектни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вярно е страхотни са особено за цената си пък и са лампови... Не знам как се справят с дет-а ама с другите стилове са перфектни.

;) само платиниум и магнум са с лампи. другите са емулации, ма стаат ;)

 

Extreme 3 според мен би свършил работа !

и као го буустнеш с един тюб скриймър.......... ;);):):);)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е хайде сега и един тюб скриймър... И още 400 лева нали... :P Влезе в сферата на научната фантастика.

е как 400 за тюб скриймър бе!!!! :) махни едната нула и ше получиш сумата за която може да го имаш. но да......прав си......малко вече навлизаме в научната фантастика :)

по одбре да не се обаждам :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В софийския Фактор имаше един Zoom Tri Metal, аналогов дисторшън, много як, много гейн и добри честотни настройки, за към 180 лв. Можеш да го пробваш и ако го харесаш да го купиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aбе BOSS МТ2 можеш за 180 кинта да си вземеш от RF.

 

Обаче решаващото е другата част от уравнението - през какво озвучаване ще свириш? Ако е яко комбо, или китарен амп, ще се оправиш с дист. Ама ако е само PC...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

zoom tri metal е същото... или почти същото като металзоната... зуум са отркаднали схемата от тях и са направили три метал, като тоя зуум има същите копчета като металзоната..

Аз нещо не харесах тоя дигитеча на Mu3epHuK няма атака. и много маже...

не че металзоната не маже де :blink:

Но пък метълзоната има параметрична среда. Като сложиш, че има ниски и високи, си става доста гъвкава от към корекции....

Друг хубав ефект (за мен де) е сансамп-а на теч21 има убиийствен звук, и достатъчно дълбоки корекции, за да не ти се налага за метъл да дадеш потенциометрите на тон и бас до край ;)

 

Обаче.... (ех винаги има обаче) както каза Glacierise 1 дистър не прави всичко, така, че трябва да имаш хубаво кубе.....

 

Лично на мен ми допадна звука на вградения дистър на laney кубетата... Говоря за евтините транзисторни кубета. там 30-60 вата.

 

И тъй, като тук само се пише, най-добре иди с китарата си и чуй няколко модела дисътъри и сам прецени...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

zoom tri metal е същото... или почти същото като металзоната... зуум са отркаднали схемата от тях и са направили три метал, като тоя зуум има същите копчета като металзоната..

Никифен, позволи ми да не се съгася с теб! Не вярвам Zoom Tri Metal да е изкопиран от Boss MT 2.

Zoom-а има повече гейн, повече баси и по-малко шум. Създаден е за

Nu Metal и за 7-струнни китари или за китари настроени по-ниско от стандартния строй. Ако прочетеш ревютата в Harmony-central ще разбереш, че по мнението на юзърите които са ползвали MT-2 а сега свирят с Zoom Tri Metal, то Zoom-a превъзхожда Boss-a.

Но в крайна сметка всичко е въпрос на личен вкус. Който иска може да пробва Zoom Tri Metal и да го сравни с Metal Zone.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.