Jump to content
Българският форум за музиканти

Педали Axis?


Recommended Posts

  • Отговори 42
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Колеги, в България продават ли се кардани/педали Axis? :)

 

Не, но не си взимай и от Европа, защото са доста по-скъпи, дори като сметнеш към цената от Америка ДДС и мито! Аз си взех от САЩ, но от където и да ги поръчаш, ако ги нямат в наличност ще трябва да почакаш Аксис да ги направят и да ги пратят на търговеца, от който пазаруваш. Общо взето за направата им отнема 2-3 месеца макс. + 1 седмица доставка от САЩ (мойта поне отне толкова време). Също така имай в предвид, че ако си го купуваш от Европа са мейд ин Юръп, аз предпочетох САЩ, а и дизайнът на логото им е малко по-различен тук. ;) Ако решиш да си купуваш казвай и ще ти дам сайтът, от който аз пазарувах и останах доволен. :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...
Колеги, в България продават ли се кардани/педали Axis? :music336:

 

Не, но не си взимай и от Европа, защото са доста по-скъпи, дори като сметнеш към цената от Америка ДДС и мито! Аз си взех от САЩ, но от където и да ги поръчаш, ако ги нямат в наличност ще трябва да почакаш Аксис да ги направят и да ги пратят на търговеца, от който пазаруваш. Общо взето за направата им отнема 2-3 месеца макс. + 1 седмица доставка от САЩ (мойта поне отне толкова време). Също така имай в предвид, че ако си го купуваш от Европа са мейд ин Юръп, аз предпочетох САЩ, а и дизайнът на логото им е малко по-различен тук. :cheers2: Ако решиш да си купуваш казвай и ще ти дам сайтът, от който аз пазарувах и останах доволен. :)

 

А да те попитам за качеството на педалите Axis? Понеже виждам, че тук май си единственият, който свири с такъв, а аз нещо се позапалих напоследък... Та да ми кажеш, ако можеш, как са примерно в сравнение с Iron Cobra или Eliminator-а - като възможности, а и като здравина? Страх ме е най-вече да не дам много пари и да се счупи нещо...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Трудно ми е да ги сравня с Кобрата или Елиминатора, защото не съм имал възможност да си играя с настройките на тези 2 педала, когато съм ги пробвал. От горните два педала бих ти препоръчал Елиминатора, това щеше да е педалът за мен, ако не бях "влюбен" вече. :music336: Иначе Аксис като усещане е уникален, никога няма да се върна на вериги или ремъци. Накратко, това е най-бързият и лек педал на земята, с него свирят на "World Fastest Drummer competition". По-скъпата серия има настройка, която променя изцяло физиката на педала, нещо като при различните "камове" на Елиминатора и можеш да придобиеш усещането на други педали. В началото е странен и обикновено отнема поне 2 месеца, за да се адаптираш и да си намериш удобни настройки, но повярвай ми, веднъж намериш ли ги, никога няма да искаш да се върнеш към друг педал, особено ако свириш метъл и двойните каси са приоритет за теб. :cheers2: За пример, George Kollias и Derek Roddy свирят с Аксис. :offtopic-001: Веднъж Венко Поромански ми пробва педалът и супер много му се изкефи.

 

Относно здравината. Материалът, от който правят Аксис е заздравен дур-алуминий, от който правят изтребители, което го прави на тегло доста лек. Тънката 0.5см плочка би ме надживяла. :) До сега не съм имал проблеми, въпреки, че чета спорни коментари в интернет, но ми е трудно да си представя какво би се счупило. Особено новите им модели карданни части (това, което свързва 2та педала) са 2-3 пъти по-дебели от на стандартните педали и от Януари насам е с, както казват на "рекламата" - "нулев луфт". :offtopic-001: Обикновено хората се оплакват от някой друг винт или от разни дребни неща, които не се правят от горепосочения материал. По мненията съдя, че Аксис имат много добър и точен телефонен съпорт и ако се появи проблем ти помагат да го решиш или ти пращат нови части и т.н. Но както казвам, 6ти месец и е перфектен (да чукам на дърво), а и аз се грижа за него и спазвам нещата, които ги пишат в книжката, а както знаем, в интернет е пълно с идиоти. :offtopic-001:

 

Като цяло цената му идва от това, че е направен от по-скъпи материали и заради дизайнът му. Определено това е педал за "напреднали потребители"... това ще рече, че ще трябва да си много наясно с механиката му и т.н., защото чета доста коментари от сорта, че Аксиса на някой се развалил, издавал странни шумове или нещо подобно, докат самият проблем примерно идва от това, че някво скришно винтче се е разхлабило или нещо такова. Ще трябва да си наблюдателен.

Редактирано от Danny47
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер - много ти благодаря за пространния отговор!

Въпросът е там че четох, а и чух разни отзиви за това че се чупел, както съм чувал и за DW5000, и това малко ме притесни, още повече че оглеждам един Axis на старо... То в края на краищата всичко се свежда до това, че тук сме без никаква възможност да изпробваме различни педали, и настройките им... От всички които аз съм пробвал, тези два, за които писах горе, ми допадат най-много.

Ще помисля и ще реша, пък ще видим...

Благодаря и :music336:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^ Пак заповядай! :thumbup:

 

Със сигурност не и като DW, които имат проблем най-вече със степенките. Какато казах, от това, което съм чел са все разни дребни работи, истина е, че с Аксис трябва да си по-внимателен. Затова например щях да имам едно на ум ако го купувах на старо, не всички хора си пазят нещата. Пиши преди да тръгнеш да го оглеждаш, за да ти кажа някои неща, за които да гледаш! :bravo: Ти всъщност в интернет ли си го видял?

 

Ето ти едно видео с всичко, което ти е необходимо да знаеш за тези педали. http://www.derekroddy.com/free_video/Axis.wmv (десен бутон, save as) :hysterical:

Редактирано от Danny47
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забравих да спомена. Педалите Аксис имат 2 години гаранция. Гаранцията не се отнася единствено за лагерите, пружините и винтовете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Супер - много ти благодаря за пространния отговор!

Въпросът е там че четох, а и чух разни отзиви за това че се чупел, както съм чувал и за DW5000, и това малко ме притесни, още повече че оглеждам един Axis на старо... То в края на краищата всичко се свежда до това, че тук сме без никаква възможност да изпробваме различни педали, и настройките им... От всички които аз съм пробвал, тези два, за които писах горе, ми допадат най-много.

Ще помисля и ще реша, пък ще видим...

Благодаря и :thumbup:

То всяко нещо се чупи ако се експлоатира хамалски ! От опит знам, че човек сам трябва да опита и да си прави изводи !

Може би и не случайно този педал е толкова скъп ! Не мислиш ли ? :bravo:

Редактирано от makedonetsa
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е, аз питам за нормалните случаи, не за хамалските. :) Но нали знаеш че и много продължителното ползване може да е хамалщина, особено сравнено с американците и скоростта им на подмяна на апаратура... А тук сме малко на принципа "за вечни времена" :) или поне така ни се ще...

Но май няма да посмея да купя от интернет на старо. Още повече с тази гаранция от 2 години.

Мерси пак за съветите.

;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хубавите неща за барабани ако не изтрайват по 20 години - сори, ама не са хубави :punk_guitar:

Абе покажи ми кардан от който и да е модел след 20 години, без да си сменял нищо по него, и ще си говорим. Не че и на мен не ми се иска така, ама...

И 10-тина стигат ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.