Jump to content
Българският форум за музиканти

Нашите барабани


Recommended Posts

Взех си днеска това нещо за коледен подарък от Райзинг Форса :) :

2ur9qg0.jpg

Редактирано от jrhetf4xb
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пу пу, да ви е честито:)

 

Колегата @Iko ми подари едно зил белче, Господ здраве да му дава!!!

Наздраве приятелю!

 

Ете такова:ph34r:

zildjian_zilBell_6.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-напред ЧЕСТИТО на Ненчо за бижуто :thumbdown:

Аз се сдобих също с едно,благодарение на лицето Борис Райков,повече известен из хай-лайф средите като "boreto"

 

l_e1700cae01bc4e629e87ba62bc1081b8.jpg

 

l_5a97880e10c340c6a7e7ac9f93c7effa.jpg

 

l_21104456c9ff4d1d953bdf7f3a7ffd31.jpg

 

Айде със здраве и повече хубави подаръци пожелавам на всеки!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

За много години колеги ! След дълго чакане , най-накрая се сдобих с втори краш! Paiste 101 Brass 16" drums-percussion-becken-crash-becken-paiste-101-brass-16.jpg

... знам ,че е един (та ако не е и най-) евтините, но все пак сме в криза :slap:

Не знам дали е писано повече за този краш , но ако позволите , ще споделя малко впечатления:

Състейн-а е поносим,звука си е на тенекия, но аз нямам претенции, тъй като още съм начинаещ :) .. средно тежък е и мисля ,че е перфектен за хора с по-скромни финанси.

 

Втората придобивка е права стойка на Mapex, модел C350A : 560012.jpg

Нямаше с чупка, кво да се прави... :)

 

Оказа се, че най-евтините стойки на Mapex (350А) са по-устойчиви на ударите (не се клатят като метроном) от най-евтините серии на SONOR (100 серия):)

 

Поздрави!

Мики

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ги и моите наскоро придобити барабани - Sonor Force 507 stage и чинели Zildjian ZBT Rock. Много добре звучат и съм доволен от придобивката ми като цяло!

Барабани - 695 лв.

Чинели - 504 лв.

17451_106241156059011_100000193825320_170347_6148980_n.jpg

И една оувърхедка:

17451_106241159392344_100000193825320_170348_7310937_n.jpg

Редактирано от Vassil
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След дълго лутане и търсене по родните магазини/сайтове/форуми, пак от добрият чичко И-бей ( ;) ) се сдобих с чудесно меко кейсче за новото ми Сатурнче,и то на цена от 14.77$.Да живей хамер'каниския комунизъм!

 

kv5514d.jpg

kv5514b.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нов съм във форума и сега ще представя мойте щайги.

5370b11ad885.jpg

309d80a562ee.jpg

Барабаните са сбирщайн-основно Тактон-каса и голям том и повечето механика,малък том и бас барабан-Лефима,барабанчето е Марк V,фус машината мисля че пак ми е тактон,а педала е амати.Чинелите са ми Zildjan Planet Z като стойката за десния чинел е хоуммейд.Столчето е малко паянтово от ония докторските е ама ми върши работа.Бях ги купил за 100 лева на нищо не приличаха ,ръждясали- половината механика за нищо неставаше бяха в различни цветове, но за още около 100 лева постигнах това,сега като начални барабани са идеални.Барабаните са били на THE REVENGE PROJECT,от тях ги взех.Сега съм много доволен една по хубава настройка и са идеални и за концерти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-накрая след ДЪЛГООООО чакане си взех това :

mapchrisadler.jpg

 

Сигначър барабанчето на Крис Адлър.

Знам, че повечето хора като чуят думата "сигначър" им се повдига ;) .

НО не го взех за това. Звука му е убийствен ;) .

А и до колкото знам, всички, които ходят в Ямахата го пробват :beer: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Ето и моите, които си взех около нова година, но чаках да ми донесат допълнително касата (което пък стана на рожденния ми ден) за да ги сглобя. Доста изгодно ми излезе и въпреки малките забележки съм доста доволен като за първи сет:

http://i50.tinypic.com/4ky8sj.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Да се разпиша и аз...

SA4000112.jpg

IMG_0298.jpg

IMG_0301.jpg

 

Сетчето е стаг тим+. Попринцип цялото беше бордо, но го взех с доста дефекти и се наложи да махна фолиото. Флора тома и снеъра съм ги минал с лак цвят орех и отделно с яхтен лак 2 слоя. Сменил съм болтчетата на всички лъгове с стоманени защото който се е докосвал до тази марка знае, че оригиналните се късат много лесно и настройката примерно на соло барабанчето е буквално илюзия. Чесно казано сетчето звучи чудесно и въобще не съжалявам за мъките през които минах с него.

 

Каса 20", соло барабанче 14", томче 10" и флор том 14".

 

Фус Зилджан збт 14"

Раид Зилджан планет З 20"

Краш Пейст Алфа 16"

Китайката ми е чисто новичка Сабиан Хс20 18"

Кардана е Мапекс П980А. Много удобен и на достъпна цена.

Стойките са на марка стаг, но скоро ще заменя накои за стойки на мапекс.

 

Кожите по сета са еванс г2 клиър съответно на томчето и флор тома. За резонансни Г1 клиър на томчето и старата резонансна кожа на солото на флор тома. Еванс хидраулик блек на соло барабанчето и хези 200 за резонанса. Касата е с оригинални кожи на стаг, като на бойната кожа съм се заиграл и облепих пвц лента. Звучи доста добре а узвочена е чудо.

 

Е те тва е :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.