Jump to content
Българският форум за музиканти

Единичен педал или кардан


Recommended Posts

:rockon:

 

всичко което може да правиш със един кардан може да го изсвириш и със единичен педал

:happy::P:hysterical: :hysterical: това е за бисерите,след това изказване .. търси ме под масата... много искам да го видя това... яко нацепени 32-ини в темпо 200+ с единичен педал

 

Трябва ли да отговарям на това....или просто се базикаш??? :o Ти въобще знаеш ли какво е 32-ини?

 

Когато почнеш да свириш тремоло на соло барабанчето това са 32-ини в темпо м.м=120 и звукът който се чува е едно: "бжжжжжжжжжжжжжж" тоест не се различават отделни удари.

 

Представи си ако темпото е 170?? дори и да може технически да се постигне все тая звука който щесе чува няма да се промени ни най-малко кво остава за 200 че и на касата да бъде :wacko:

 

 

 

Иначе кардана е голямо улеснение за всеки екстремен барабанист няма спор но тва незначи че неможе да се свири и с единичен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 31
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Оп колеги не се карайте ! Напълно разбирам какво е искал да каже A-L-A-D-I-N и в някаква степен е прав ! Много хора като Зоро и Джо Джо Маер, настина правят чудеса с един педал. И за мен човек за да стъпи на кардан трябва добре да знае и може да свири с един педал ! Много хора взимат кардан и развиват едно тиково движение, като наистина постигат бързина но не и изтински контрол над педала. А това, че не всичко може да е изсвири с един педал е вярно.

И моля колети МИР !!! Разни хора разни идеали и различни концепции ! Светът е пъстар а музиката още повече ! :rockon:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако трябва да кажем нещо смислено по темата... Много барабанисти свирят с единичен педал, много свирят и с две каси и тук има една интересна подробност - музиката е изкуство (а не повод да се карат, осакатяват и избиват съфорумници) и като всяко изкуство артистът твори абстрактно. В случая барабаните са просто инструмент, средство, чрез което трябва да изразяваме дълбоки идеи и емоции, породени от таланта ни (ако го имаме). Та да си дойдем на думата - всичко в музиката е субективно, художникът изразява видимото, а музикантът - невидимото. Именно затова няма ясни граници и критерии в музиката - музикантът чрез инструмента показва своя вътрешен свят, тъй като всеки е различен и носи различен талант и идеи в себе си - нормално е, че ще има и различия сред музикантите относно инструмента, с който свирят, защото се изразяват различно. Както един художник рисува само с черни бои, а друг използва всички цветове в палитрата си - така и един барабанист предпочита единичен педал, а друг - кардан. Аз лично също свиря с един педал - бързите каси не са ми симпатични, не ги усещам като част от идеите, които искам да изразя с инструмента. Ако някой иска бързи каси - естествено, че ще свири с кардан. Който не ги харесва - кара си с единичен. Относно въпроса колко може да се постигне с един педал: Например има украшения (като триоли), които често се свирят с 2 каси, а с малко повече труд лесно се изкарват с един педал (вижте крака на Вини Колаюта). С единичен педал може да се докара и добро темпо, както се вижда в ей това старо видео на Джо Морело (забележете, че свири с петата долу). Жалко, че свалиха солото на един мой любимец - Джоджо Мейър - в парчето Jabon. Към края на солото му в това парче има убийсвени каси с единичен педал. Когато го видях за първи път ми увисна ченето, не можех да повярвам. Значи и с единичен педал се постигат добри темпа. :hysterical: Е разбира се за любителите на по-екстремната музика, където са необходими "картечни" залпове от касите - естествено, спор няма - нужни са два крака, за да възпроизведат този ефект.

 

Толкоз от мен, умната :)

Редактирано от marin_zhelezov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оп колеги не се карайте ! Напълно разбирам какво е искал да каже A-L-A-D-I-N и в някаква степен е прав ! Много хора като Зоро и Джо Джо Маер, настина правят чудеса с един педал. И за мен човек за да стъпи на кардан трябва добре да знае и може да свири с един педал ! Много хора взимат кардан и развиват едно тиково движение, като наистина постигат бързина но не и изтински контрол над педала. А това, че не всичко може да е изсвири с един педал е вярно.

И моля колети МИР !!! Разни хора разни идеали и различни концепции ! Светът е пъстар а музиката още повече ! :hysterical:

 

Така е, но никога не можеш да изсвириш с 1 крак 8-ни или 16-ни толкова равни и силни като удар с 1 крак, както можеш с кардан. Говоря за постоянно държане на 8-ни и 16-ни, не за 6 ноти в някой брейк...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ам, някой ще ми обясни ли идеята на тази тема?

 

ЕБИТ: До Аладин, 32ни в 120 = 16тини в 240 нали така? Има доста хора, които го владеят това с единични удари с ръце (и крака). Не виждам какво му е толкова убер невъзможното! Ето ти едно парче в около 250

... с ръце и крака. :hysterical: Редактирано от Danny47
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съвсем скоро ще се наложи да заключа тази тема ако продължавате в същият дух. А до колко е смислена или не - всеки сам да си преценява - ако иска да пише, ако иска да мълчи, но да спазва правилата и да няма офтопик.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ам, някой ще ми обясни ли идеята на тази тема?

 

ЕБИТ: До Аладин, 32ни в 120 = 16тини в 240 нали така? Има доста хора, които го владеят това с единични удари с ръце (и крака). Не виждам какво му е толкова убер невъзможното! Ето ти едно парче в около 250

... с ръце и крака. :punk_guitar:

 

тва дето си го сложил за пример е бахти фабричниа шум.по добре сложи Кредъл.

A-L-A-D-I-N пич по добре жъни за начало с единиен педал!аз като си взех кардана и като свикнах с него ако ти кажа че сега чат-пат от време на време като свиря само с единя педал и ти казвам имам чуството че нищо бе нищо не мога да изсвиря с него!и по енерция другия ми крак веднага бум на другия медал.и ти казвам повечето неша преди където ги свирих с един педал ся заеби не мога!тъиче не прави грешката да се метнеш веднага на кардан!тои няма да забяга споко.работи повече с единичен!

Редактирано от NeonGod
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оп колеги не се карайте ! Напълно разбирам какво е искал да каже A-L-A-D-I-N и в някаква степен е прав ! Много хора като Зоро и Джо Джо Маер, настина правят чудеса с един педал. И за мен човек за да стъпи на кардан трябва добре да знае и може да свири с един педал ! Много хора взимат кардан и развиват едно тиково движение, като наистина постигат бързина но не и изтински контрол над педала. А това, че не всичко може да е изсвири с един педал е вярно.

И моля колети МИР !!! Разни хора разни идеали и различни концепции ! Светът е пъстар а музиката още повече ! :)

 

Така е, но никога не можеш да изсвириш с 1 крак 8-ни или 16-ни толкова равни и силни като удар с 1 крак, както можеш с кардан. Говоря за постоянно държане на 8-ни и 16-ни, не за 6 ноти в някой брейк...

 

 

Спасе така е , но зависи от темпото, апропо от техниката на всеки ! Аз лично до темпо четвъртина =70 нямам проблем с равното изсвирване на въпросните ноти, без значение от продължителността им във времето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Не помня ама преди време бях гледал някакъв концерт,бая отдавна беше.Ударих си гъза в тавана като чух как барабаниста с еденичен педал прави тремоло на касата :) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Да, този пич е страшен техничар ! Вижте наистина какво прави с един педал !!! И точно заради това е цар и с кардана.

Все пак за мен е интересно как свири на живо с група. Техниката е едно, а съвсем друго вписването и в музикална ситуация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изводът който си правя е, че на този етап е по-добре да се въздържа от покупката на кардан, докато не се науча да свиря като хората с единичен. И без това единичен/двоен педал ми е най-малката грижа към момента :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Как ми се искаше като съм прохождал да съм имал кардан. Не за друго, просто ако някой от начало упражнява двата крака по раввно ще има доста добър резултат по-нататък. Поне това е мойто мнение.

 

Да, този пич е страшен техничар ! Вижте наистина какво прави с един педал !!! И точно заради това е цар и с кардана.

Все пак за мен е интересно как свири на живо с група. Техниката е едно, а съвсем друго вписването и в музикална ситуация.

 

Това е самата истина. Ето един клип на Nile http://www.youtube.com/watch?v=_aCnobHS41k...feature=related и един от концерт с не мн яко качество

 

Иначе друг мой любимец в този жанр е Derek Roddy!

 

http://www.youtube.com/watch?v=DFwxGhr23LI...feature=related

 

http://www.youtube.com/watch?v=oVsjSwVcsLs...feature=related

Редактирано от Danny47
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.