Jump to content
Българският форум за музиканти

Blizzard Of Ozz - Contest


TONY

Recommended Posts

Full Name:Randall William Rhoads

Date Of Birth:December 6, 1956

Place Of Birth:Santa Monica, California

Bands:Quiet Riot ,Ozzy Osbourne

Type of Guitars:Jackson Randy Rhoads Electric Guitar

Date Of Death:March 19, 1982

Cause Of Death:Plane Crash

Other:Known as one of the Best Guitarist of all time.

Randy20Rhoads-1.jpg

 

 

Поне 3 основни неща, които заслужава да се споменат -

 

Ози Осбърн одишън (прослушването при Ози).

Малко различни версии съм чувал , истината е сборна (спрямо гледните точки, на тези които разказват историята).

Ози е напуснал Блек Сабат.

Трескаво търси китариста, с който в последствие ще напишат част от историята на Хеви Метъла

и ще дадът огромен тласък за развитието му през 80-те години на миналият век.

Според думите на Ози - прослушването за китарист е било ужасно, на третият ден, яко скапан и след като е чул над две хиляди китаристи, един след друг и вече почти отчаян, след като в рихълсал залата (репетиционата) влиза един малък и нисичък хлапак, прослушването приключва буквално за 2-3 минути. Достаъчно било, по думите на Ози - да чуе как Ренди включил Маршала ( носил си е малък Маршал за репетиции ) и ударил първите акорди и почнал да загрява, и Ози казал - ти си китариста.

"Но ти още не си ме чул как свиря реално.."

Другата гледна точка е на някой от тогавашния състав на Ози ( из китарните ми списания съм ги чел тези истории -колкото помня) ( басиста или барабаниста) - все пак Ренди е препоръчан от един басист, Дейна Стръм и мениджмънта на Ози ( вероятно Шарън) е получила демо касета, бил му е платен самолетният билет, за да дойде на прослушването, Ози е бил много къркан ( па може и друсан )

на този маратон - прослушване и въпреки това , когато Ренди се е появил, Ози се поокорил и усетил за какво иде реч и е казал "той е!", на следващият ден, на вече истинска репетиция, веднага станало ясно, че е взето правилното решение и останалото е история.

Другото , което трябва да се отбележи - Ренди е имал сериозен бекграунд като класически китарист

( на класическа китара). И реално той свири нео- класически метъл няколко години преди изобщо някой, някъде да е чул Ингви Малмстийн. Ако при Ингви съотношението неокласика - блус ликове в солата му е 90 - 10 % , при Ренди са само 50 -50 - фифти-фифти. Дабъл хендите също са много застъпени, но може би Хален е преди него, най-вероятно паралелно са работили по тази "нова" за тогава техника.

И накрая , Ренди слага китарите Джексън на световната карта. Прословутата стрела РР - е направена за него, за да стане китара мечта на поколения метъл китаристи, след това.

 

Вече знаете кое - как, краен срок - да кажем 4-ти Март.

Редактирано от TONY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 38
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Никакъв ЗАК УАЙЛ!!! ( за него може друг контест - по натам )

(както и следващите след Ренди и преди Зак , китаристи на Ози - всички са били супер (Джеки Лий, Джо Холмс), но не е за тях този контест)

Контеста е само за Ренди Роудс!

2 албума с Ози - дето няма слабо парче, а по - скоро класика до класика,

и 2 с Кауят Райът - ако някой примерно реши да вземе нещо от тях.

Идеята не е да е контест за китаристите на Ози, а трибют за най - добрите

ел. китаристи, които вече не са сред живите.

След Ренди ще почетем още един. И тогава ще правим трибюти и на съвремените.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Другата гледна точка е на някой от тогавашния състав на Ози ( из китарните ми списания съм ги чел тези истории -колкото помня) ( басиста или барабаниста) - все пак Ренди е препоръчан от един басист, Дейна Стръм и мениджмънта на Ози ( вероятно Шарън) е получила демо касета, бил му е платен самолетният билет, за да дойде на прослушването, Ози е бил много къркан ( па може и друсан )

на този маратон - прослушване и въпреки това , когато Ренди се е появил, Ози се поокорил и усетил за какво иде реч и е казал "той е!", на следващият ден, на вече истинска репетиция, веднага станало ясно, че е взето правилното решение и останалото е история.

Доколкото си спомням, такава беше историята със Закк. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам един въпрос , тъй като не мога да реша коя песен да направя негова - може ли да вляза с две , пък вие да си решите за коя от двете да се гласува ? Едната защото 100% ще е Crazy Train като моя любимка , а другата ... или Mr.Crowley или Steel Away или Suicide Solution или I Don't Know ... мале толкова са много !

Евала за идеята ! :) Май ще запиша целия му албум :crying:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ разбира се няма нищо лошо ,ако се включиш с две , че и три парчета - стига да успееш да ги направиш. Имам впредвид ,че времето не е толкова много, а Ренди е висока топка,

поне за себе си знам ,че с ритъм китарите ще се оправя (задоволително), но дали ще успея със солата - доста зор ще видя. Но ако си рабитил преди това "трена", ще ти е лесно.

Аз също съм го свирил преди много години и поне ритъм китарите ги знам(не казвам като Ренди да ги свиря), но със филовете и солото - ще се озоря, а ако ми остане време ще направя и аз още едно, но няма да е от тези трите , които си споменал.

Аха - накрая за оценка - ще бъдат на едно място, защото ако се разделят , ще е в твой ущърб.

Наскорошен пример - контеста за Юрая Хийп кавър. Бандите с едно предложение = дръпнаха повече, от например Вик Виктори - който беше с 5-6 версии - и гласовете се разпределиха по тях.

Аз макар,че бях за унгарците Овърлорд, се оказа, че Мик Бокс даде китарата на нашите хора от Йерихон, и се радвам за тях ( да си я ползват със здраве ). Между другото - дали да има за Мик Бокс такъв контест , май не - който иска, има си раздел кавъри. ( поне според мен )

Има други трима от този период, които със сигурност ще почетем.

 

Дали не бъркам - там където Ози е бил поркан и едвам е разбрал че пред него има неслучаен китарист, със прослушването на Зак - поне се сещам в кое списание е историята със Зак и мога да проверя.(ще гледам днес да го направя - може би смесвам двете истории)

 

 

ето инфо относно китарите на Ренди ( не е от мен)

Jackson RR се появява през '81 (Ранди Р. е искал моделът, да се нарича 'Concorde'). Oт 1980 е първият Jackson-прототип на RR, а това от снимката е Polka Dot Flying V изработена от Karl Sandoval през 1979 (по това време той и напуска W.Charvel и започва самостоятелна дейност). Разбира се Артист-моделът (Jackson RR) се аналогизира непосредствено с изпълнителя, но в случая за основен инструмент би трябвало, да се счита Gibson LP и то предимно Custom!

При модела 'RR' G.Jackson използва някои новости нехарактерни за продукцията на Charvel до момента (neck-through; compound radius; новата глава....) и решава да въведе нова линия + новото лого ( 'Jackson'). Наистина може, да се каже, че с 'RR' се появяват китарите 'Jackson'.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

when his "Jackson" was made, Jackson wasnt even a company

that guitar was just custom made by Grover Jackson, and he just signed his name to the headstock.

after randy died, so many people wanted a guitar like randy's V, so Grover made a company out of it and started selling guitars.

hence, the formation of Jackson Guitars!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто песните на Роудс са ми от любимите ... Crazy Train я знам от две години и си я свиря доста често ... само трябва да видя как софтуерно да докарам прекъсването от пикъп-селектора , че нали ...

 

А колкото до останалите - няма да е челиндж ако не взема да се измъча да изсвиря като хората Mr.Crowley с всичките му сола !

пс. Интересно ми е колко още хора ще се включат и с кои песни ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, ако не успееш софуерно, може и без това накъсване, наистина е характерно, но няма да е фатално, ако не присъства.

Mr.Crowley - туко що я слушах и гледах на лайв изпълнение - вземи я направи - страшна е.

Предполагам и утрамега ще се включи, а не е лошо и някой, който не е взимал участие до момента, да се престраши.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Randy Rhoads (1979-1982) - свири с Ози
  • и тези , които са свирили след него с Ози в соловата му кариера :
  • Bernie Torme (1982) ex -Ian Gillan
  • Brad Gillis (1982) ex - Nightranger
  • Jake E. Lee (1982-1987) ex - Ratt, Rough Cutt
  • Zakk Wylde (1987-1994, 1998, 2000-2004, 2006-present)
  • Steve Vai (1994-1995) има само едно парче останало - другите , които е измислил с Ози,отгоре Зак е презаписал китарите на Стив. странно ,но факт.
  • Alex Skolnick (1995) from Testament
  • Joe Holmes (1995-1998, 1998-2000) ( Dio - live in Kavarna ) -Джо е бил ученик на Ренди!!!
  • Jerry Cantrell (2004-2006) (Alice in Chains)

1980 - Blizzard of Ozz е записан с drummer Lee Kerslake (of Uriah Heep), bassist/lyricist Bob Daisley (of Rainbow),

1982 - Diary of a Madman -bassist Rudy Sarzo (Quiet Riot) (поканен по предложение от Ренди) and drummer Tommy Aldridge, formerly of Black Oak Arkansas.

 

Also not shown was keyboardist Don Airey, who played on the first three Ozzy Osbourne albums.

Дон Еъри , който е свирил и в Рейнбоу - а наскоро го гледахме с Дийп Пърпъл в София.

 

In the wake of a lawsuit by former band members Daisley and Kerslake (reportedly for unpaid royalties), Osbourne's catalogue was remastered and reissued again in spring 2002. This time, the original bass guitar and drum tracks on Osbourne's Blizzard of Ozz and Diary of a Madman were removed and re-recorded entirely by bassist Robert Trujillo (Suicidal Tendencies, Infectious Grooves, currently of Metallica) and drummer Mike Bordin (Faith No More). The pair also played on Osbourne's studio album, Down to Earth from 2001. Other releases, such as Speak of the Devil, The Ultimate Sin, Just Say Ozzy and Live and Loud were deleted from Osbourne's catalogue entirely, though they are still on iTunes.

 

Zakk Wylde - според много фенове най- добре запълва празнината оставена след Ренди,

видяхме, че самият Зак, продължава да почита и продължава легендата за Ренди и Даймбег Даръл -

на концерта на Блек Лейбъл Сосайъти на ст. Локомотив (съпорта на Блек Сабат),

Зак - свири изключително с китарите на Ренди и Даймбег -каквото каза - каза ( да не препредавам).

В общи линии бе - че прави трибют за тях.

А новият албум на Ози с Зак - Блек Рейн е просто смертелен и по мое скромно мнение - един от най-добрите за миналата година (дори бих използвал и само представката най-)

Редактирано от TONY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък страшно много уважавам Джейк И. Лий. Двата албума на Ози с него също са доста силни по мое мнение. :cheers:

 

За Закк и трибютите знаем. На всеки концерт той изпълнява някаква невероятна здрава версия на In this river (балада от Mafia - 2005), че като гледам лайв изпълнения направо ми настръхват косите. Посвещава я на Даймбега и я свири с един Dean Razorback с познатата ни шарка с биволското око, която китара Дайм му подарява малко преди смъртта си. Тъжно наистина, Закк дава всичко от себе си при изпълнението на песента и показва колко емоционален човек всъщност е. За което едно голяма ЕВАЛА за русокосият китарист от Ню Джърси. :surprise::greenball:

 

 

Нашата тема на разговор в случая обаче трябва да е Ранди и за да не ме обвините, че ръся прекалено много офф-топици, ще кажа, че ще се включа с Crazy Train. :rockon:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май аз ще съм първи с първото ентри . Просто песента си я знаех много преди контеста и я записах за 4 часа . Сега , друг е въпроса , че имам още да изкусурявам , ама смятам да се хвана по-сериозно за песента с която ще се разпиша официално в контеста .

Ozzy Osbourne - Crazy Train (Blizzard of Ozz)

Използван гиър :

Китара - Yamaha RGX121s , V-Amp2 за амп симулация , Behringer Modulizer за компресор , Behringer Virtualizer за кабинет симулация на ритъмката , пак Virtualizer за хоруса на солото .

Бас - Yamaha RBX270 -> Behringer BEQ700 -> Behringer BDI21 -> Behringer Modulizer за компресор

Барабаните са от Addictive Drums , общо взето най-доброто в песента :greenangel:

 

Ето и линка - http://media.putfile.com/Crazy-Train-First

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да питам - мога ли да ползвам готов бейкинг , в случай че нямам достатъчно време да си направя сам , защото няма миди на песента ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.