Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос за преамп


Recommended Posts

ЗДравейте! Имам подръка едно MV3, което си работи супер. Въпроса ми е:

Може ли да се преработи само в преамп, как да стане и дали няма да има някакъв проблем за ампа, в който мисля да го включвам след това?

Не съм наясно с тия неща, затова ще съм благодарен на разбиращите за съвет. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 31
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Нищо не ми говори МВ3, но не би трявало да има. Треа да извадиш сигнала след предусилвателя на МВ3 към следващото крайно стъпало. Трябва само да се види изх. Напрежение дали е достатъчно или в повече за Следващото краино стъпало.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей.

 

Идеята ти е леко казано безмислена, защото почти няма какво да ползваш от MV-то за направата на преамп.

По-добрия вариант е да направиш точно обратното, демек крайно стъпало с 2xEL84. Схеми в нета има достатъчно.

А и ще имаш на лице най важните елементи, като трансформаторите и лампите, ако все още са читави.

И шасито също си става. Просто малко преработка и си готов.

Аз мислих да го преработя на Marshall 18W, но се отказах, защото и така върши работа за вкъщи.

В оригиналния си вид е подходящо и за слушане на музика през него, така че предцени сам.

Ако случайно го разкомплектоваш за да направиш преамп от него, свиркай може да прибера каквото ти хартиса :thumbs_up:

 

Поздрави

Христо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пробвай да извадиш изходните ламби (за да не изгорят без товар) и сигнал вземи от 2ро краче на някоя от тях през кондензатор 10-100нф на 400 или 630В , после го дай към някакъв пот за регулиране на нивото и не би трябвало да имаш проблем.

 

Още по-добре ще е да проследиш във фазооинвертора къде влиза сигнала от предното стъпало (ако е с ЕСС83 ще е на краче 2 или 7) и направо слагаш между разделителния кондензатор и решетката жак с ключе (който прекъсва сигнала към фазоинвертора когато се ползва като преамп) и така...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно от хубавите неща на тоя усилвател е именно изходния трансформатор.По-добре както ти казаха не го разваляй.Тея 12 Вата да не те плашат-с добра колона(говорител) са напълно достатъчни и за репетиции.По-скоро можеш да промениш преусивлателя с такъв от някой маршал с по-голямо усилване/кривене.Ако пък ти трябва само преамп предполагам хората които се занимават с правене на ефекти биха ти сглобили лампов предусилвател срещу твоето MV3.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Навремето -75 та 80 та год.свирих бас в оркестъра на Петър Парчето от Русе.Тогава много трудно се намираха мощни усилватели.

Само МВ3 и разни Регенти.Та тези усилватели се преработваха.Аз лично съм преработил няколко такива.В МВ3 имаше 2 ЕЛ84,а Регент 30 -2 ЕЛ34.

Вече не си спомням конкретно всичко,но помня ,че се добавяше една намотка за около 40 волта на мрежовия трансформатор,която се използваше за преднапрежението на крайните лампи.МВ3 става на около 40 вата,а Регент 30 на около 50-60 вата.С единия(МВ3) мой племенник свири и до ден днешен.

Може би някъде мога да намеря указанията за преработка,но мисля.че някой специалист по лампите може да помогне-все пак аз съм музикант.

Успех

Редактирано от Chrysalid
Нарушение на правилото за цитиране!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Брех!За регента ок с 2Хел34 се стигат такива мощности,но за МВ3-то 40вата с 2Хел84 е в кръга на научната фантастика и топящите се аноди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изкарване на 50 -60 вата от 2 ЕЛ34 е нещо нормално(Регент 60).

Аз говоря за поставянето на 2 ЕЛ84 в леко претоварен режим .

Нищо им нямаше на лампите.Изкарваха достатъчно.А и не бяха скъпи 4-5лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Току що намерих схемата за преработка на Регент 30

От 25/36 вата на 80/110вата.Не се сещам как да я снимам ,затова ви давам номерата на списанията от където

съм я прерисувал.Твърде вероятно да ги имам в мазето.

списание Радио и телевизия от 1975г брой 1 стр.26 и брой 3 стр.95.Вероятно там е и схемата за МВ3.

Момчета, за там където сте се запътили ние от там се връщаме

С добро чувство

П Харизанов

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз говоря за поставянето на 2 ЕЛ84 в леко претоварен режим .

Нищо им нямаше на лампите.Изкарваха достатъчно.А и не бяха скъпи 4-5лв.

Това определено няма да е леко претоварен режим.

Ще ми е интересно да видя тази схема,предполагам и на други хора,та ако имаш някаква възможност я скенирай/снимай.

Ако нямаш възможност то обясни малко по-подробно какво точно се променя,освен смяната на автоматичното преднапрежение на лампите с фиксирано такова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вадят и такива мощности но колко често може да сменяш лампи брв при захранващи от порядъка на 600В и нагоре даже :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.