Jump to content
Българският форум за музиканти

Korg M1


Recommended Posts

Имам синтезатор KORG M1.Поради отсъствие от страната , не бях го включвал 7-8 месеца.Наскоро се завърнах у дома и когато го включих , на екрана се появи съобщение "Battery low (Internal)". Подмених батерията , но без резултат .Дори измерих батерията , която свалих - оказа се здрава и читава. Лошото е , че инструментът си "изгуби ума" и сега си стои безмълвен :thumbs_up: . Може ли някой да ми каже как да му възвърна паметта (настройките). Едно сервизно описание (мисля) много би ме улеснило . Ако някой се е сблъсквал с подобен проблем , моля - пишете ми ! Предварително благодаря !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хм нещо да не се е затрила някоя РОМ памет и да трябва да се флашва

Едва ли !

 

 

Пробвай да включиш машинката, остави е да поработи малко - час-два, изключи е и виж дали се е оправило.

 

Това ще стане само ако батерията е акумулаторна - Ni-Cd. Ако е малка тип "хапче" литиева и не е акумулаторна едва ли ще подейства.

 

Освен това провери в книжката на устройството за Master reset, или функция която връща фабричните настройки. Обикновено това става със задържане на определени копчета при пускане или от менюто.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е акумулатор ,а батерия , при това с пълен капацитет (измерена преди поставянето) . Опитвах и номера с включването и изчакването (цяло денонощие стоя включено хайванчето ;) ) - без резултат ...

Това с ресетването е идея !!! За съжаление нямам никаква документация и понятие си нямам как ли ще стане това :rocker:

Ако някой знае - помогнете , моля !

Редактирано от MDFk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

How to reset your Synth - CAUTION: CLEARS ALL MEMORY

 

M1 - Press and hold the INT, CARD, and COMBI buttons during power up.

 

M1R - Press and hold the INT, PROG, and COMBI buttons during power up.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уви , и това не помогна !? Остава ми съмнението относно напрежението на батерията : - дали не трябва да е 6V. ??? ,

'щото съм сложил 3-волтова ? ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.geocities.com/tlittle72/ виж това . до колкото разбирам трябва да си възтановиш звуците , защото при смяна се изчистват .
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Остава ми съмнението относно напрежението на батерията : - дали не трябва да е 6V. ??? ,

'щото съм сложил 3-волтова ? ...

 

Ами сложи такава батерия каквато е била оригиналната.

 

Ако на нея не пише напрежението, то поне има написан модел. А по модела можеш да видиш на какво напрежение е тя.

 

Не експериментирай наслуки за да си нямаш по-големи проблеми :thx:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Остава ми съмнението относно напрежението на батерията : - дали не трябва да е 6V. ??? ,

'щото съм сложил 3-волтова ? ...

 

Ами сложи такава батерия каквато е била оригиналната.

 

Ако на нея не пише напрежението, то поне има написан модел. А по модела можеш да видиш на какво напрежение е тя.

 

Не експериментирай наслуки за да си нямаш по-големи проблеми :hysterical:

 

 

Заблуди ме една немска публикация относно напрежението на батерията :blush: . Сега вече знам със сигурност модела на батерията - CR2032 , която е 3-волтова.... и пак съм на изходна позиция , защото аз точно такава съм сложил , но хайванчето ми пише на дисплея че батерията му била слаба :hysterical: и не иска да "зацепи" .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва след махане на батерия да върнеш звуците или от карта или през миди .

 

Също така виж да не си сложил батерията на обратно .

Редактирано от Lord Of Darkness
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.geocities.com/tlittle72/ виж това . до колкото разбирам трябва да си възтановиш звуците , защото при смяна се изчистват .

 

 

Благодаря за линка !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

If the M1 and computer are not MIDI connected, the only way to restore this data is with a $100 US blank MCR-03 RAM card containing your backup or a $50 US Factory Sounds ROM card from Voice Crystal. :blush:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.