Jump to content
Българският форум за музиканти

Mнения за Studioprojects B1


synchu

Recommended Posts

Някой да има (или е имал) реален "сблъсък" със Studioprojects B1 и съответно впечатления? За какви дейности върши работа, специфики в звученето, детайлност на звука...

 

Благодаря предварително.

:)

Редактирано от synchu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Тука в Търново един приятел си го купи , ще го взема да го пробвам и ще ти кажа.

Мерси много :) ще имам да черпя... :);), а да знаеш откъде и за колко?

Редактирано от synchu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

C1, който е същия като Б1 само че има едно цк -10дб.... невероятно добър микрофон! Но всичко зависи от преампа на картата или миксера който ще ползваш. Много добри и чисти високи, много чувствителен изобщо няколко класи над евтините кондензаторни и средния клас. Абе много добър микрофон отивай в динакорд и го купувай не се замисляй

Редактирано от NessoR
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10х, лошото е, че в Динакорд го няма наличен и сега вероятно ще го потърся някъде другаде. Иначе Ц1 относително го познавам и съм слушал и "сухи" записи с него...така че тва сравнение ми беше много полезно - мерси пак :angry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сравнение между Ц1 и Б1 според мен е трудно.... Не казвам че Ц1 ми харесва, но специално за вокали и акустична китара разликата е огромна (в полза на Ц1). За друго не съм ги сравнявал. Намерих приложение не Б1 в интерес на истината - пред китарно кубе обажда много добре, но за клийн и съвсем леко грънджави китари. За друго не съм го ползвал, но подозирам че за барабанче отдолу ще стане също. Ако го чуеш и сам прецениш най-добре ше бъде.

 

http://www.nowhereradio.com/artists/album?...&alid=675#14015

 

тука има сравнение между Б1, Ц3 и Нойман У87 прекарани през различни преампи. Надявам се да съм ти бил полезен :angry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Пробвай тук    http://www.visiarts.com/d100102.htm

 

Може да го имат в налиност.

Мерси, вероятно понеделник, вторник ще я свърша тази работа, защото не съм в Сф следващите няколко дни, но подозирам че е вероятно да го има :angry: ..или поне се надявам...

Редактирано от synchu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Сравнение между Ц1 и Б1 според мен е трудно.... Не казвам че Ц1 ми харесва, но специално за вокали и акустична китара разликата е огромна (в полза на Ц1). За друго не съм ги сравнявал. Намерих приложение не Б1 в интерес на истината - пред китарно кубе обажда много добре, но за клийн и съвсем леко грънджави китари. За друго не съм го ползвал, но подозирам че за барабанче отдолу ще стане също. Ако го чуеш и сам прецениш най-добре ше бъде.

 

http://www.nowhereradio.com/artists/album?...&alid=675#14015

 

тука има сравнение между Б1, Ц3 и Нойман У87 прекарани през различни преампи. Надявам се да съм ти бил полезен ;)

Мерси много, имам да черпя ;):angry:;):D

 

п.с. ...макар че установих, че искам У87 и Нив ;) Б1-то звучи доста добре между другото....на мен ми харесва повече от Ц3...май ще си го взема....:)

Редактирано от synchu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
Отговорено (Редактирано)

Хм...както обикновено се оказва трудно човек да си намери (или поръча в разумни срокове) неква техника в родината и ако не се появи някоя оферта/предложение в следващите дни пак ще пада гърч по митниците и спонсорство на чуждия капитализъм, което имам добро желание да избегна?

 

Anyone Studioprojects B1 ?

Редактирано от synchu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Аз вчера бях в магазина на Динакорд - http://www.pro-technica.com/home1/home1.htm

 

там го има.

Aз днеска бях в магазина на Динакорд, а преди две седмици им се обадих в офиса. B1 няма, има само C1 и C3:)

Редактирано от synchu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

виж малко по-нагоре в същата тема поста на krasi :godbless:

там няма засега.

мерси все пак :godbless:

Редактирано от synchu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.