Jump to content
Българският форум за музиканти

Проблем с процесора


Recommended Posts

Процесора дава следния дефект като променя нивото на звука ,става слаб изчезва за малко пак се усилва преди се оправяше с ритник :thumbs_up: сега вече не иска дали е от лампата или нещо друго.Сменях кабели явно не е от това къде и кой може да го ремонтира и колко ще струва горе долу. Ето това е снимка на самият процесор http://news.harmony-central.com/Newp/103AE...RP-7-Valve.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако се смени лампата дали ще се оправи? И къде продават лампи?

Редактирано от Mark Avrelii
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пиши в раздела "Изработка и ремонт" иначе на мен преди доста врема Никифена ме светна за лампата, че е за смяна

и дори ми каза модела тогава, ама беше отдавна, а и аз много напоследък не го ползвам този процесор :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми то като я извадиш на нея си пише каква е точно. А можеш да намериш от някой съфорумец. Gregg продаваше преди време...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

12AX7 = ECC83/според ревюто от линка ти/.

Такива се намират лесно.Новите които сега се произвеждат са скъпички.Провери по някой форум за лекетроника или тук има хора които продават такива за по 2-3 лв/старо производство,но неизползвани/.Според някои лампите които сега се прозивеждат имат малко по-различен звук,но дори и така да е едва ли ще осетиш някаква разлика в твоя случай.Пробвай първо да изкараш и пак да вкараш лампата в цокъла защото може проблема да не е от самата лампа а от свръзката и с платката /окислени пинове и/или цокъл/.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.