Jump to content
Българският форум за музиканти

техника за незнам си к'во


Bassko

Recommended Posts

В някоя от последните теми ставаше въпрос за Bass Day 2002, че там Victor Wooten прави едни дабъл хеди на грифа или нещо такова( Marcus Miller - Mr. Pastorius -подобно, само че по-flowing :D ) Та аз пробвах некви неща ама не стана много сполучливо не се чуваха много добре, а и имаше странични звуци от самата струна.И преди съм го виждал ама сега се подсетих да ви питам :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не съм гледал Bass Day 2002, гледал съм видео на Billy Sheehan - добре обяснява човека, мъчил сам някои неща, ама не става отведнъж, всяко нещо си иска вниманието и практиката

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Billy Sheehan показваше, значи дясната ръка - поставяш средният пръст върху показалеца, по-точно, възглавничката (баси, не знам дали така си вика) на средният пръст върху нокъта на показалеца, за да има по-голяма сила и устойчивост когато натискаш струната. Сега, ако само натискаш струната на дадена позиция - може да се чуе звук, зависи от баса ти, предишният ми бас не даваше кой знае какъв звук, със сегашниат ми - този номер върви, но само да натискаш струна е половината от работата. За да стане както при китаристите, след като си натиснал струната, дай с палеца на дясната ръка леко надолу и встрани, сякаш "закачаш" струната - не знам доколко съм обяснил както трябва, но имах едно малко видео - ако не се лъжа - около 5MB, та ако го намеря ще гледам по някъв начин да дам да се даунлодне.

Редактирано от fracture
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

значи объркал съм, видеото е голямо 35 MB - все греша когато има числа,

е там един тип показва, че вместо надолу, може и нагоре да движиш показалеца

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако можеш го качи някъде!

Да, основният проблем при мен е, че като натисна струната на която и да е позиция колкото и силно винаги се чува и другия тон от лявата страна на позицията достатъчно силно за да прецака нормалния звук и трябва освен всичко друго и да го заглушавам. :wall: и става е**** си м***

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е ! та всичко си е в реда на нещата ако се чува и тона който се намира вляво на позицията където си натиснал с дясната ръка - първо се чува тона на позицията където си натиснал, след като "откачиш" показалеца (на дясната ръка) - ще се чува и тона който е вляво от тази позиция - където си натиснал с лявата ръка, при подходящо парче за изсвирване (и упражнения) - ще се получи

ще гледам да кача видеото с тази техника + друго видео с другия прийом - само натискането на позициите, дано да е утре

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хе, то не било трудно! ;) Като му хванах цаката и се изумих от себе си ;) сега само трябва малко сила и скорост и аре.. Wooten 2 :angry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е ! та всичко си е в реда на нещата ако се чува и тона който се намира вляво на позицията където си натиснал с дясната ръка - първо се чува тона на позицията където си натиснал, след като "откачиш" показалеца (на дясната ръка) - ще се чува и тона който е вляво от тази позиция - където си натиснал с лявата ръка, при подходящо парче за изсвирване (и упражнения) - ще се получи

ще гледам да кача видеото с тази техника + друго видео с другия прийом - само натискането на позициите, дано да е утре

Друго имах предвид! Заглуши си струните и натискай да кажем от 12-то прагче на сол всяко следващо в обратен ред (12,11,10,9.......) и колкото по-надолу слизаш по грифа толкова по-висок става тона. Ако не заглушаваш струните и натиснеш някоя позиция се чува този тон заедно с другия обикновенния. За това говоря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Bassko - ам заглушавай ако не искаш да се чува и друг тон - свирене му е майката за да стане както трябва, до сега не знам за някаква техника на свирене, коята след като ти я каже накой и хоп - става отраз, тайната винаги е била в достатъчно свирене, за някои по-малко, за други повече и при мен се получават "странични" тонове, ама аз и не съм репетирал достатъчно за да ми свикнат пръстите и да "усещат" какво и къде трябва да правят нещо - басси дано да съм те разбрал какво искаш да кажеш - щото свят ми се вие нещо.

 

OFFTOPIC

octavarium - не е моя работа, ама моля те, пиши на кирилица, ако погледнеш в Говорилнята, темата за професиите - ще видиш че бая хора си имат вземане-даване с компютрите на професионално ниво (свикнали са да пишат с латински букви), ама за този форум си пишем на кирилица.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.