Jump to content
Българският форум за музиканти

Стъргате ли на сухо


fracture

Recommended Posts

Та значи се поразтършувах за подобна тема, но не намерих, затова реших да направя такава за да пофорумстваме по нея.

Работата такава - когато си заучавам нещата, карам без какъвто и да е усилвател, кубе или каквото и да е от този род. За джангърене с други хора - ползвам кубе. Та вие как процедирате басосвиренето ?

И още нещо - даже и като жуля без amp, вероятно се чува от другата страна на панела :) и комшиите започват да подумкват по стената (по някой път) - не вярвам да имат мерак да ми държат ритъм наместо барабани. Та казвайте ваши премеждия и по тази проблема.

 

btw: продължението на името на темата трябваше да е "или оВлажнявате ..." ама все нещо недоглеждам :lol:

Редактирано от fracture
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на бас винаги с кубе иначе не става просто..виж на китарката си свиря на сухо но на баса никогаш...то и не е кеф ако не ти затрепери гръдния кош като думнеш едно E разбирате за кво говоря/пиша/ :guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз лично обичам да свиря със записите, а ако не е включен баса не се чува нищо...Но и по принцип е по-хубаво...съвсем различно си е като е включен инструмента, чуват се неща/грешки, които инъче подминаваш..то и с китарата е така :)

 

А жулнята на сухо - като ме мързи да разпъвам кабелите :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам за бас, но, според мен, при метълската китара е задължително тя да бъде включена в съответния риг.

На сухо няма как да разбереш дали не ти се чува твърде много шума от пикинга, дали не си преплъзваш пръстите по кофти начин, който да вкарва шум (на сухо това не се усеща), дали са ти добре отсечени мютингите, дали въобще китарния ти звук на живо ще звучи добре като тембър и така нататък...

За класическата китара е добре да се свири на сухо. rotfl.gifrotfl.gifrotfl.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.