Jump to content
Българският форум за музиканти

Адаптери-Радио?


Recommended Posts

здравейте,скоро прочртох темата за варенето на адаптери в парафин реших да го пробвам на едни двоини кремонски адаптери ,които попринцип си свиреха прилично (като за стари и булгарски)след готвенето с парафина обаче стана нещо.пускам китарата през metal zone boss mt-2 и като усиля кубето се чува РАДИО?!?!?!пробвах сякакво вразване на адаптерите,имам вградено DI BOX в китарата,но дали снего или безнего,РАДИОТО си остава да СВИРИ ?!?!?!?баси майтапа,ако може някой да ми каже ко са обарка ,че станафме за смях напрао,утре знамли може и MTV да фана :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 41
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

здравейте,скоро прочртох темата за варенето на адаптери в парафин реших да го пробвам на едни двоини кремонски адаптери ,които попринцип си свиреха прилично (като за стари и булгарски)след готвенето с парафина обаче стана нещо.пускам китарата през metal zone boss mt-2 и като усиля кубето се чува РАДИО?!?!?!пробвах сякакво вразване на адаптерите,имам вградено DI BOX в китарата,но дали снего или безнего,РАДИОТО си остава да СВИРИ ?!?!?!?баси майтапа,ако може някой да ми каже ко са обарка ,че станафме за смях напрао,утре знамли може и MTV да фана :)

 

Проблема не е в адаптерите!

Трябва ти да си презапоиш читаво електрониката в китарата.

Обърни внимание и на жицата която замасява струнника!

 

Погледни и темата в този раздел за екраниране на китара. Ще ти е полезна :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Активен или пасивен?Ако е пасивен - какъв траф си ползвал?

За дисторшъни и предусилватели знам,че се вграждат,но ди бокс не бях срещал. :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хехе яко :greenangel: и аз не бях чувал - не разбрах - радиото се чува само когато има дисторшън заедно с звука на адаптерите или се чува само радио и никакъв друг звук почти?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да вграждаш ди бокс в китара с хъмбъкери е глупаво защото самите адаптери са хъм канселинг - при свързване последователно противофазно -

 

паразитните сугнали се самоунищожават - остава само полезния .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми бокса е (Active Phantom/ Battery Powered DI Box)направиха миго преди време за 10лв,вградих го 6тот ми омразна за туи кабел,за онуи кабел,от тук влиза ,оттам излиза,и си викам ко като ковградя в китарата,ма според мен няма разлика в звука ,дали щтее в китара и ли изван нея,поне примен няма разлика,днес 6те я екранирвам с фолио и 6те се види дали 6те има разлика вътре или вън :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дали има смисъл от ди бокс между китара и друго устройство също е спорен въпрос - каква е тая мания по ДИ боксовете не знам - смисъл има между пулт и компютър който записва примерно (2 устройства с активна електроника) - ако под ДИ бокс в случая се разбира безтрансформаторен преамп с високо входно съпротивление - така има смисъл

Редактирано от Overdrive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе тоя di box го сложих заради guitar rig ,че нали сигнала на китарате бил незнам си какав пъка са saund картата друг и така.дано сега като си оправя жиците в китарата не фана пак радио,че фарлям сичко вече хахах

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

DI box в идеята си като такъв без трансформатор се явява не точно DI box а преобразувател на импеданс.

Добре е да има винаги такова нещо без значение дали са единични или двойни адаптерите когато китарата е с пасивни адаптери и няма електроника в нея. Това намалява влиянието на паразитния капацитет на кабелите и намалява шума приченен от лоши връзки, кабели etc...

 

Мания или не, импедансен преобразувател е добре да има, особено ако той е направен с хубави елементи :icon_shithappens:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми няма начи кото и да правя расио се чува,само адаптер включвам металзона оттам към кубето и се чува пак радиото,после направих точно както е обяснено за екранирването,с фолио,сички маси в една точка,ползвах и тази схема на връзване на адаптер,wduh01101fl3.th.jpgсамо вместо тона сам сложи цк ключе и кото и да правя радиото се чува,помагайте че ше фарле сичко вече

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с радиото не е ли самовъзбуждане, на системата от бобини и кондензатори, по висока честота ?

Заедно с транзисторите да образуват трептящ кръг и те ти радио :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.