Jump to content
Българският форум за музиканти

Metalhammer - Най после се престраших и аз ...


Recommended Posts

1)nickname:

МЕТАЛХАММЕР

 

2)Възраст:

В момента 28 - предстои скоро да стана на 29 - абе дърт кокъл съм вече мани мани

 

3)Образование:

Инжинер

 

4)Вашият инструмент/и:

Китара , в по стари времена бас , напъни за микрофон , поялник ,мултицет, бормашина , гаечен ключ , гидоре

 

5)Предпочитан музикален стил:

То метъла май остана само в името ми ........

 

6)Вашият вдъхновител:

Хендрикс копеле - велик е - нъмбър оне дете се вика

 

7)Досегашни (не)реализирани проекти:

Нереализирани бол - като се почне от техникума , после минахме в дет метъла замалко - "група" Феодистис , разни свирни за по 1- 2 репетиции с приятели

После малко в началната форма на аванзадос ,пак епизодични , група djas , са не може да подминем и последно траша с Деградат

Абе лаик, любител, аматьор и все таки .

 

8)Странични интереси:

Реализирани:

Лампови усилватели.

 

Ръчкане по таратайката и всячески цапане с масло и киснене в канала в гаража на баща ми.

 

Нереализираи:

Мотори копеле - мотори - чопър, къстъм , ретро задълже четиритактови .

Коли - стари класически - задължително карбураторни .

 

9)В кратце(или с две думи за вас самите)

 

Мдам няма да е в кратце забавянето ще е реванширано с обем.

 

Крушата не пада далеч от дървото.

Винаги в къщи е имало музика - основно баща ми с китара , акордеона на майка ми , пианото.

Смътни спомени на 3-4 годинки как ходя бос по асфалта и отивам при баща ми в читалището - репетираха с неговата банда - май съм бил навръст колкото касата на барабаните.

Пак от тоя период баща ми ме заведе на първия ми рок концерт - той седеше на мишпулта дръпнат в центъра на залата.

Свириха кавъри ама яки - тогавашния хит лайф ис лайф на на на на нааа ,мъчеха и куин .

Китариста като правеше соло бащами дигаше фейдърите да се чува повече - нали самия той е китарист и знае хавата.

 

Сестра ми свиреше на пиано от 6 годишна часове на ден и така 8 години подред.

 

Аз музикални инвалид в семейството.

Караха ме да подхвана нещо ама на инат не искам - с такива таланти в къщи е трудно...

 

Електрическия орфей седеше винаги зад вратата , велтмастер "йоничка" или както я нарича баща ми мионика - в килера .

 

Един ден в техникъма един приятел вика ела на репетиция на една банда.

Отивам и гледам един пич плъгнал една китара кабел настъпи кутиика и вдига якооо шум - мейдън свири пича.

Преди съм се чудел как става тва - то баща ми дистовете ги признава само за сола на него пърпъл му дай - а тоя пич яко жицааа.

Прибирам се у нас викам баща ми и почвам с китарата.Той взе капачка от буркан пластмасова изряза едно перо и каза -"Рокаджиите свирят само с перо !!!"

 

Баща ми на мног пъти да фърли китарата по мене- "Ти китарист няма да станеш - нямаш чуство за ритъм - ме може да фанеш един акорд".

 

Аз репетирам до кръвясване на пръстите - стари високи струни - ръждясали с годините.Накрая Пръстите ми се втвърдиха отпред яко - то 2 пъти ми се пукаха мин мазолите отпред

 

После опити с грамофона и кабел.

 

Започна се с поялника да се правят дистове - мъка мъка не става бах го .

Абе излиза неква пръдня там.

даже опит за уа уа в кутия от правен волюм педал - абе мякаше там ама с тея гадни адаптери и в грамофона...

 

Един ден със спестените с мъка 35 кинта отивам на пловдив и купувам хъмбъкер хранов - ултра як ! Залят в пластмасова кутия нато EMG магнити от шкафче за врата - залят в смола.

Слагам го на орфея , един приятел даде дистър милин камък и якооо дист - металика излиза - открихме топлата вода!

 

Междувременно взех старата служебна бащина китара от читалището - стрела орфей неква къстъм - с 4 адаптера !

Пренабихме нови прагове шлайфахме ги , втулки за ключовете - и тогава започнах да свиря прав с колан ...... по късно я върнах

 

взехме и регента - 60

 

За абитурентската - искам китара аз не искам абитурентски бал - сдобих се със зелената красавица.

Ама аз нали съм металист бе - с тия сингли на страта хич не става .

 

Оставиха ми един дигитек леджент 21 с педалиера за 1 година да го ръчкам - бахти скъпия професор - 1500 дойче марки - бие на дигитално та се къса.

Няма да скрия че милин камъка ми харесваше повече - от тогава намразих професорите в дън душа .

 

 

С първата заплата - парк бай маршал 10 вата от фактор - изгорих милин камъка и навлязох в дебрите на китара кабел кубе.

 

Парка има злобен овърдрайв - тип драйв мастер и на макс волюм като клипне и говорителя - ебаси кефа!

 

Баща ми вика абе дай да сглобим маршал ламбов с 2 ел 34 - ще ти хареса.

Тогава се появи нета и в търсачката на yahoo се търси маршал.

Сглабям маршал - тръгна ма нема мощност - то анодното било я 200 волта я не.

 

Намерих сайтовете на 18 вата маняците - викам дай да сглобя един - на шаси от радио го насъбрах наедро и хоп - като засвири оня ми ти маршал 18 вата

В говорителя на парка - обърна представите ми за всичко .

 

Тогава един метал зон на старо от приятел яко метал бате.

 

Забелязвам аз че метал зоната свири различно в ламбата - някак си избистря нещата - няма пясък.

 

От там Axe ми прати линка на форума и вече минаха годинки дето киснем в него по цял ден.

 

Дими

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахаха, добре преставил се най-сетне.... Дочака да дадеш съвети на половината форум и тогава да се представиш! Докато изчета написаното, голямо четене падна, да знаеш :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре дошъл Митак! Дано да намериш много полезна информация и нови приятели тук! :hysterical:

 

 

Поздрави от близко и далеч,

 

Пешо

 

П.П. :greenangel:

 

П.П.П. Митака е голям герой! Помагал ми е много с инфо по хардуерните въпроси за ефектите и усилвателите! Благодарен съм ти много!

В последствие Митака стана и Пазителя на първата ми електрическа китара - един полуакустичен Орфей, който купих от Киро Метъла от Полски Тръмбеш за 35лв (или май беше 40?)!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе дърт кокъл съм вече мани мани
а ние по-дъртите кво да кажем?Ма как се сети 4 год. след регистрацията да се представяш.. :) ,ще да взема и аз :cheers2:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за топлите думи !

 

п.п.Китарата на Пешо виси на стената - много носталгия има в нея - аз започнах да свиря на същата - пазя и мойта си ама много изтрадала -последно и минах грифа отзад с пила за дърво на моята - и вече като я пипаш не е като недодялана дръжка от мотика......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опа metalhammer-a се представи :thx:

 

Чакаме движение по проект-а с кодово название "ламба", не за друго ами да има с какво да се греем в снега :)

 

Щом си фен на моторите - пожелание да дефилираш скоро с едно олдскуул NSU!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хах, Дими ти верно се сети :metalist:

Научи едно кило хора за това що е ламба, има ли почва у нас, изкриви ми представите за звук на 270 градуса, откакто започнах да свиря с теб (и честно казано сега повече се ядосвам че не мога да изкарам звука който търся, че е много пара с тия ламби) и чак сега реши да се представиш аджеба кой си. :)

Добре заварил! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

УУУУРРРРАААА и Дими се представи!!!

Много поздрави и не спирай да преследваш (осъществяваш) мечтите си!!!

 

;) Марио :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.