Jump to content
Българският форум за музиканти

Тръся съвет за китара...


rockozaurus

Recommended Posts

...И така, реших тези дни да си купя нова китарка,че Орфендерът ми не струва нищо... мамка му...

Понеже съм начинаещ мисля да си взема нещо от по-ниския клас. Спрях се на три модела:

IBANEZ GAX 30, Washburn WI-14, Cort M200 BK...

Кое според вас е най-правилният избор?

Редактирано от rockozaurus
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...И така, реших тези дни да си купя нова китарка,че Орфендерът ми не струва нищо... мамка му...

Понеже съм начинаещ мисля да си взема нещо от по-ниския клас. Спрях се на три модела:

IBANEZ GAX 30, Washburn WI-14, Cort M200 BK...

Кое според вас е най-правилният избор?

 

GAX30: http://www.ibanez.com/eg/model/GAX30

 

Wasburn: http://www.washburn.com/products/electrics/idol/wi14.aspx

 

Cort M200: http://www.cort.co.kr/english/products/com...?product_id=127

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш ли възможност да ги изпробваш и 3-е модела? Ако евентуално имаш този шанс, нещата ще станат ясни по-скоро. Казваш, че си начинаещ, в такъв случай вземи някой, по-напреднал със себе си и изпробвай дори други китари в този ценови клас, сигурен съм, че ще намериш все нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е само за рок според мене един фендер ще ти свърши повече от идеална работа.Напоследък в Плд докараха много китари и пробвах доста и спойно мога да твърдя че за рок това са перфекните китари.Тия дето си ги написал на мене лично ми се струват по хеви като са в дист(освен корт до сега не съм виждал таква по магазините) ама нз ти си прецени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

offtopic-001.gif само да питам от де ще го изкопаеш този cort ?

Моля, ако може сериозни отговори, че ми е важно. А колкото до това къде ще го изкопая Cort-а ето примерно от тук: http://www.musikexport.com/cgi-bin/store.cgi :punk_guitar:

Редактирано от rockozaurus
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E, че те отговорите са сериозни като инфаркт, кое не ти харесва? Виж, личният ми съвет е да не бързаш с он-лайн магазините при условие, че има бая вариани и за реални такива. Не знам кой ти е подшушнал за тези китари, но помни, че вариантите не се изчерпват само с тези 3-е. Ако не се лъжа ти си се насочил към инструмент с цена от порядъка на 450-500лв. За тези пари може да се намери нещо сносно, пак ти казвам помоли някой да те придружи и да ти помогне с избора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако държиш на тези трите дето си ги посочил уошбурна го отпиши.Имаш избор м/у другите две или ако не бързаш може и да излезе нещо втора ръака което да е по-добро. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с Washburn Wi14 и съм много доволен от нея

взех я преди около 2 години от Фактор Варна

като я пипнах и ми заспа в ръцете

много ми е удобна и е много добро бюджетно решение

взех я тогава за 275лв и мога да кажа, че малко са свестните китари, които могат да се вземат за ези пари

но помисли си първо какво търсиш, пипни ги и трите и която ти се стори най-удобна и с приличен звук

нея вземи :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако можеш (не държиш на тея 3те точно) бих те посъветвал нещо със сет нек, махагоново тяло и 24,75 мензура да си вземеш (сигурно се сещаш на къде клоня)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Една от водещите английски блек метъл групи (Abgott) са спонсорирани от CORT, дори имат сигначър модел. Не знам дали биеш в тази насока, но хората са ми познати и вярвам са избрали марката по достойнство.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.