Jump to content
Българският форум за музиканти

Да ходя ли на уроци...


...denied

Recommended Posts

Здравейте, свиря на акустична китара от преблизително година и половина и съм самоук(чудото на интернет и табулатурите :greenangel: ) и предимно свиря рок и каквото мога по-металско :D и въпроса ми е дали има смисъл да ходя на уроци при условие, че не искам да свиря класическа музика (в околоята мога да ходя само на уроци по класическа китара :yes: ) Благодаря предварително!

 

 

 

Rock On!! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 36
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

За какво да ходиш на уроци . Кой в днешно време ходи?

Да живее чудото на интернет и табулатурите - на всичко отгоре и безплатно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш да продължаваш да се занимаваш с музика-отивай на уроци. Ще откриеш доста неподозирани неща. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ako ще свириш цял живот само и единствено метъл вкъщи и по репетиционни - може и да се научиш сам.

Обаяче с течение на развитието си ще забележиш, че от метъл пари в общи линии не се изкарват, и тогава ще започнеш да си блъскаш главата защо си изгубил толкова години в безполезни домашни подрънквания без грам знания...

 

ХАХА... страшен оптимист съм, нали!!!

Затова залягай и учи, както се пееше в една песен...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вижте аз знам, че от метала хляб няма да извадя или от каквато и да е музика в България което много тъжно, но все пак искам да задобрея и не знам уроците на всичкото отгоре са ми безплатни, но не знам дали ще имам достатъчно време ;) (проклето училище :yes: ). Мисля че си струва да опитам все пак :greenangel: благодаря за съветите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом са безплатни....нищо няма да ти стане,дори да не ти е много интересна класическата китара,учителят ще ти обърне внимание на постановка и правилно свирене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпроса е дали искаш музикант да ставаш, или не баш.

Щото сега е училището, после ще е работата, жената и така...

Пък музиката си иска отдаване и се кобинира трудно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен е задължително да отидеш :recourse:

Ами така де, как ще разбереш иначе ако не опиташ, тук всеки говори според него си, а за себе си няма как да разбереш дали ще ти хареса или ще имаш нужда..Пък и по-скоро обратното е възможно-да съжаляваш след време че си имал възможност да научиш нещо, а си пропуснал момента. Нищо което може да научиш не е излишно, най-много след 10тина урока да си кажеш че не е за теб :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За какво да ходиш на уроци . Кой в днешно време ходи?

Да живее чудото на интернет и табулатурите - на всичко отгоре и безплатно...

 

 

 

Бре Тони , аз като знам какво трябва да уча на китарата ( теория ) - в интернет има колкото си искаш, купих си и "Елементарна теория на музиката", но какво от това, след като ме мързи да дишам, камоли да чета. Обаче виж уроците са друга работа и като знаеш, че ти излиза от джоба нещо - малко или много се замисляш. Все пак за мен е много по стимулиращо да ходиш на уроци, стига да има време, което ми липсва - то да работиш, ли да свириш ли, живот ли да живееш...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе не съм некъв голям музикант ама моя съвет е ходи.Аз като почнах да ходя макар и от 2 месеца разбрах колко грешки прая.Почти всеки самоук научава мн работи грешно,аз например хващах грешно акордите смисъл те си звучаха ама пръстовката ми беше грешна.Пикинга ми беше грешен мн леко удрях струните,тактовете ми бяха грешни ваобще 1 куп работи.Ако мислиш сериозно да се занимаваш с музиката ходи а и щом са безплатни екстра.Аре кийп рокин :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В началото и аз си виках ,че няма смисъл да ходя на уроци по класическа китара , щом искам да свиря рок.Е да ,ама не.От 4 месеца ходя и не смятам да спирам в близките 2 години.Класиката може да бъде доста интересна музика :metalist:

Ще научиш ноти , пръстовки ,техники за дясна ръка и т.н. Даже понякога свирим двамата с учителя и така си изграждаш и умения за акомпанимент.

Общо взето е доста полезно :recourse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ako ще свириш цял живот само и единствено метъл вкъщи и по репетиционни - може и да се научиш сам.

Обаяче с течение на развитието си ще забележиш, че от метъл пари в общи линии не се изкарват, и тогава ще започнеш да си блъскаш главата защо си изгубил толкова години в безполезни домашни подрънквания без грам знания...

не знам защо хората имат такова презрително отношение...да не би метълът да означава задължително безсмислено дрънкане? то и класика можеш да фанеш и да праскаш пак без никъв смисъл.

 

а иначе пича да ходи на уроци, ако вижда смисъл в китарата. изисква си време и усилия, които обаче са съпроводени с много удоволствие. тръгни на уроци, после виж дали ще се справяш. така не можеш да прецениш, щото като видиш, че без уроци не става и другояче ше мислиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на мене даскала ми каза така:"Много рок китаристи немогат да свирят правилно.Първо се учат основите тоест"скучната част" и после се тръгва към определен стил" така че нема значение дали ходиш на класическа или ел сяко начало е едно и също.Друго е как учителя ти процедира.Да кажем първо те учи на свирене после теория или обратното.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.