Jump to content
Българският форум за музиканти

поставяне на флоид


stratevcaster2

Recommended Posts

Разстояние между първа и шеста струна при флойд роуз - 53 мм, разстояние между първа и шеста струна при Фендер тремоло - 52.5 мм! Ако смяташ, че 2.5 десети мм на страна ще ти объркат свиренето.............

 

За радиуса - тук се намесва лютиерът и го фиксира.

 

Да, твърдя, че поставянето на флойд роуз е по-евтин, изгоден и сигурен начин от закупуването на китара с флойд за около 500 лв. Твърдението ми се обосновава на базата на личен опит, с който ти вероятно не разполагаш по въпросната тема!

 

На бас, че не си прочел предходните ми постове, за да си актуализираш твърденията?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 68
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

E, тук вече започваме спор на базата на мнения.

Original Floyd Rose, има разкрач 53.3мм.

Floyd rose Pro - 50.8мм

Разните копия - някои достигат 56мм, че дори и 58мм.

Така, че трябва да се измери флойда, когато се купува(с шублер).

 

За радиуса - да - може да се оправи, но дали на същата цена??

На запад продават подложки за флойд, но тук не съм виждал..

Изобретяването на такива малко българизира проекта.

 

Прочетох ти всички постове преди да пиша.

 

Според мен, варианта смяна е под въпрос дали ще е по-евтин.

Под въпрос е и дали ще е по-качествен.

Също така, под въпрос е, дали, когато реши да продаде преправяната китара, ще може да и вземе парите, които може да и вземе сега.

 

А и както отбелязах не веднъж, темата вече е за затваряне...

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евтиме, пак не си чел внимателно и ще се наложи да повториш (повторението е майка на знанието)!

Само в случай, че не го направиш:

През цялото време говоря за JHS флойд роуз, който е точно копие на първородния флойд, който е бил монтиран на Фендер страт! Ако съм допуснал грешка от 3 десети от милиметъра, то е защото го меря с линийка.

 

За радиуса - не се поправя, отрегулирва се, което в нашия случай не е необходимо. И това ти го казвам, защото го знам, а не го предполагам. Така, че сега те оставям да продължаваш да си предполагаш.

 

Евтиме, трябвало е да станеш счетоводител.

 

Този човек, в края на краищата, ще свири ли с тая китара или ще я продава?!

(Въпросът е риторичен)

 

Опитът ти да прокараш собствения си субективизъм, убеждавайки останалите, е обречен на провал!

 

P.S. Повече няма да пиша, защото оляхме темата.

P.S. 2 Нищо лично!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E, aкo няма да пишеш повече, значи всичко е наред!

 

Аз пък все си мисля, че първородния флойд не е първороден флойд, а е внук на братовчеда на братчето на JHS флойда, чиято майка пък е бабата на дядото на майката на вуйчото на Еdge Pro.

 

Ето снимка на оригиналния флойд, който има много малко промени от вида си от края на 70-те:

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/comm...yd_rose_pro.jpg

 

Вариант едно да "отрегулирваш" радуса е да промениш радиуса на фингърборда - скъпо.

Вариант две, е да го "отрегулирваш" чрез измислени подложки - българизиране.

А ако си достатъчно луд, можеш да пробваш и да пилиш седлата - тъпо.

Вариант четири е да си купиш подходящия флойд с 9.5 инчов радиус - малко вероятно в случая...

 

 

Приятна вечер!

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2. В основата на по горе споменатото тремоло лежи оригиналното тремоло на Фендер - кинематичната му схема е 100% идентична с тази на последното!!! Така, че не само, че новото тремоло пасва на китарите Фендер Стратокастър, но и е измислено преди всичко за да замени стандартното такова на споменатата китара!!! А това, че и друки производители са решили да го поставят на своите модели е съвсем друга тема!

 

Забележи 100%

Редактирано от EAmechaniX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти си в ШОК!!!! :recourse:

 

Не ми се говори повече по темата!

Тремола много, радиуси много, лютиери много(не всички говорещи разгорещено по темата), крайни резултати много.

Кой каквото иска, това да прави, китарата си е негова.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

краиният резултат е че аз реших да си сложа тремоло , мерките пасват , само остава проблема с намирането на лефт ханд роуз , но ще го поръчам от РФ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.