Jump to content
Българският форум за музиканти

дефект в лампов амп


Recommended Posts

имам една лампова щайга дето не бачка като хората та имам следият въпорс:

 

1. LEDs показват че 4те лампи на крайното стъпало са дефектни

2. От ампа се чув съвсем съвсем слаб звук

 

та има ли възможност да е още нещо освен лампите - траф примерно или нещо подобно?

 

Мерси за помоща предварително !

 

Поздрави

Алекс

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом се чува слаб звук може би само лампите са се нацвъкали . Ако беше и траф може би изобщо нямаше да отиде нещо до спийкъра .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом се чува слаб звук може би само лампите са се нацвъкали . Ако беше и траф може би изобщо нямаше да отиде нещо до спийкъра .

и аз съм на това мнение по някаква си моя логика ама реших да питам тука експертите дето се ровят дълбоко в тия неща, те би трябвало да са наясно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а май нямаше да е зле да кажеш що за щайга е това :hysterical:

 

Hughes & Kettner Tube 100 ... последната ми придобивка която взех като котка в чувал и не знам още да се радвам ли или да плача.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам му схемите на туй чудо, но го отвири (БЪДИ ВНИМАТЕЛЕН КЪДЕ ПИПАШ!!!!!!!!) и виж дали няма изгорели бушони. Разгледай около крайните лампи.

 

Алтернатива - занеси го на майстор :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам му схемите на туй чудо, но го отвири (БЪДИ ВНИМАТЕЛЕН КЪДЕ ПИПАШ!!!!!!!!) и виж дали няма изгорели бушони. Разгледай около крайните лампи.

Здрасти Ники и мерси много за съвета/информацията !

Отворих го и наистина 2 от 4 бушона са заминали. По принцип отзад има отвор за смяна на лампите на крайното стъпало ама бушоните нямаше как да се сменят от там и се наложи да го отворя целият.

 

Ето малко снимки защото знам че някои от вас се кефят на подобен материал :-)

http://www.putfile.com/vhcs/images/170693

 

Сега като е отворен се чудя дали да не сменя всички лампи. На първо време ще сменя сам бушоните за да видя дали въобще ще тръгне и ако тръгне тогава ще го чуя и ще видя дали да ги сменям или не.

 

За лампите на преампа имам още един въпрос - имат една като тел през тях която ги държи и на пипане ще трябва да я изкривя за да ги извадя или има някакъв друг пениз при смяната който аз не знам?

 

Ники, пак мерси за съвета .... ако наистина са само бушоните ще е супер :greenangel:

 

Поздрави

Алекс

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стоманената скоба на ецц лампите се вади с ръка като се повдига за върха и се изкривява така, че да освободи лампата, Гледай да не е счупиш

 

Щом са изгорели бушоните значи е станало нещо. Като начало можеш да пробваш с нови лампи и с нови бушони. Сменяй бушоните само с такива параметри каквито са на оригиналните !!!

 

Мерси за снимките :greenangel:

адваме ги в колекцийката :recourse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да смениш лампите ей така само за тест дали ше се оправи не е много икономически изгоден съвет :surprise: най-добре го занеси на майстор да го огледа и да измери това-онова преди да даваш 100-200лв за лампи (освен ако нямаш стари с които да пробваш)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мерси много още веднъж !!!

 

ще пробвам на 1во време само с бушоните, ако свирне ще го чуя и чак тогава ще мисля за нови лампи, ако не свирне ще поръчам лампи и продължавам да се боря.

 

Утре привечер мисля че вече ще знам дали е сработил или не и ще драсна

 

Поздрави и пак мерси пак за помоща

Алекс

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трудно се прави сърдечна операция през ануса така че занеси го на майстор.

 

Щом са пукнали бушоните занчи има причина - ако гръмнеш и изходния траф (ако е здрав до момента) ще се бръкнеш по дълбоко .......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

подкрепям, а и много рядко се случва да се прецака лампа, особено ако е качествена - на мен ми се е случвало само веднъж и то с 20 годишна лампа в изнасилен режим

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.... хммм и какво сега ? да не се правя на майстор предлагате :hysterical:

утре на свежа глава и това ще реша .. аз бушоните ще ги купя защото така или иначе струват стинки а дали да ги слагам и тествам ще помисля.

 

cheers

Алекс

 

п.п. аз тоя го взех така с тия дефекти ама за цената която платих и да гръмне и да изгори целия пак няма да ме е яд :thumbs_up: ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Алекс

 

п.п. аз тоя го взех така с тия дефекти ама за цената която платих и да гръмне и да изгори целия пак няма да ме е яд :thumbdown: ...

 

 

 

 

Е за колко де

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.