Jump to content
Българският форум за музиканти

Фалшиво свирене


Motley_Crue

Recommended Posts

Извинете не се сдържах. Звучи все едно докато си свирил това си слушал Fatboy Slim - Ya Mama :) .

P.S. No offence. ..and push the tempo :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 46
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

1. Настройката на китарата ти в какъв строй е ? E A D G B E (6 5 4 3 2 1 струни)?

2. Убеден ли си, че свириш по вярна таблатура/ноти ?

3. Забелязвам, че "нотите не са си на местата".

4. Бектрака ти е ОК.

 

 

Пусни си оригинала на песента, чуй го няколко пъти и се заслушай в пасажите - виж кое къде е. Можеш да използваш и дисторшън ефект за китарата.

Сам разбираш, че нещо не е наред.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами струните са ми на 1 ден вчера ги купих може да се е разстроила по време на свирене.Мислех че ще ми е по лесна тая песен ама явно не съм готов още за Сатриани.А и бтв можете да не пускате тъпи постове от сорта "се едно слушаш това а пък свиреш това",щото ми е пределно ясно за какво става въпрос и чесно казано ми е писнало да гледам такива работи по темите като чета форума.Явно повече нищо свясно нема да излезе от темата така че по добре да я делне модератора за не се ядосвам от постовете на някой хора :hysterical: А и 10х на хората дето си изкаха както трябва мнението.

Редактирано от Motley_Crue
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е една от лесните песни на Сатриани. Предполагам, след като си преминал към нея знаеш "пръстовките". Ако ли не опитай Starry Night - също е готина и е по-лесна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е една от лесните песни на Сатриани. Предполагам, след като си преминал към нея знаеш "пръстовките". Ако ли не опитай Starry Night - също е готина и е по-лесна.

Ами аз четвъртък съм на урок ще питам човека за песента и ще го питам да му исвира нещо такова да ми каже каде ми е грешката и така с времето ще опрая работата.Ся ше я видя тая песен дето писа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи има два варианта - или си се опитвал (казвам опитвал,защото не си успял)

да научиш парчето от някаква пръстовка,която е за друга настройка, или

твоята китара е в друга настройка, а не в Ми, защото парчето е в Ми.

 

Потърси си грешката и се вслушай и в по горните мнения.

и как разбра че парчето е от Ми

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям че това което свириш.....не е Сатриани.....това е некое друго парче.....според мен де.....некфо яко иноваторство....дали от некое друго парче си фанал солото го свириш на това парче на хармонията не знам.....дето ицо велев вика....авангардизъм......леко към....Пост Модернизъм / Рококо бие... :hysterical:

Оообаче ...по сериозно вече.....смятам че е най вероятно Особенно ако на Гитар Про или некфа аналогична програма си го учил парчето....просто Онзи които го е табвал....да го е табвал грешно/ф друга тоналност.....с други тонове...и мелодия.....деа знам.......кажи от де си го учил....ако е с Гитар Про нейде по харда ще изнамеря некфи файлове на това парче където по спомен беха доста близки до Оригинала.....

 

 

Поздрави

 

Евгени

Редактирано от Old_Shetarhand
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе,отпушете си ушите бе ,деца,кви гитар,какви Про,кво е това-не чуваш ли че не си в тоналност въобще и не схващаш идеята,ма хич.Преди да гониш мечките,барем заколи едно пиле.. :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчето си каза че иска съвет , а не да му натякват многократно колко е далеч от истината изпълнението му.

Подигравките не са много ефикасно средство да помогнеш на човек. :hysterical:

Някои от понапредналите китаристи са забравили че са минали през такъв период , ако не са съгласни, нека пуснат записи от времето когато са били със само 1 година стаж като китарджий за да покажат как са били те, ако изобщо имат такива записи(защото вероятно са ги изтрили...:lol:).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ти разбираш ли че ми писна ти чета шибаните коментари.Сори ама почвам да се нерва вече.Като не ти утърва недей пиши в темата.Тия дето искаха да напрая нещо по въпроса напраиха отговориха си спокойно хората и обясниха от каде идва проблема,а ти тука ми се праиш на голям разбирач на голям свиряч и ми опяваш кво разбирам и кво не...нема да продължавам да пиша щото ми писна от малумни постове.Ти май гледаш само да трупаш коментари с тъпотийте си. :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От преслушването на записа ми стана най-приятно, когато някъде около 3/4 от парчето (защо няма таймер, по дяволите :hysterical: ) пускаш музикален цитат на Д2 - доста добре се връзва върху тази хармония - "тази нощ, аз те сънувах като малко плюшено мече" (нали така беше текста?). Няма значение. Проблем няма, поне под формата на нещо изолирано, което може да се каже със сигурност. С други думи проблемите са много - дерзай и след време ще е по-добре!

 

Успех,

 

Петър

 

п.п. Или това си е мелодия от парчето? Май не съм го слушал обстойно...

Редактирано от kitaratapesho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми се струва че автора на темата се бъзика нещо с нас ... някак си нелогично ми е това че чувал всеки фалшив тон а в същото време целия запис е нещо друго само не и свирене ... не знам ама ...

 

Motley_crue на въпроса ти "На какво се дължи фалшивото свирене?" Отговора 90% е: На китариста (макар в твоя случай "китарист" да е доста силна дума) Не виждам никакъв смисъл от това което си се опитал да направиш ... Но нека спра до тук ...

Редактирано от Zlatanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.