Jump to content
Българският форум за музиканти

Hardware Interrupts > 80%


musicman

Recommended Posts

Колеги, имам следния проблем с PC-то: като го включа процесорното време се заема изцяло или над 80% от hardware interrupts ;)

И това както знаете води до това, че компа става неизползваем. Дори музика неможеш да слушаш - насича яко. Камо ли нещо друго.

С WinXP SP2 съм, всички драйвъри съм ъпдейтнал. Проверих всички прекъсвания и нямам такива да се споделят от 2 устройства. Харда ми е на ДМА... Преинсталирах на скоро и пак :(

 

Някой имал ли е подобен проблем? Всякакви предложения са добре дошли!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз това "hardware interrupts" не съм го виждал дори? Кой процес в Таск Мениджъра ти го показва това използвано ЦПУ време?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, имам следния проблем с PC-то: като го включа процесорното време се заема изцяло или над 80% от hardware interrupts ;)

И това както знаете води до това, че компа става неизползваем. Дори музика неможеш да слушаш - насича яко. Камо ли нещо друго.

С WinXP SP2 съм, всички драйвъри съм ъпдейтнал. Проверих всички прекъсвания и нямам такива да се споделят от 2 устройства. Харда ми е на ДМА... Преинсталирах на скоро и пак :(

 

Някой имал ли е подобен проблем? Всякакви предложения са добре дошли!

Тези прекъсвания се генерират по всяка вероятност от някоя периферия, или е проблем на основната платка. Най-добре е да се елиминират възможностите за прекъсвания с поетапно физическо отделяне на вероятния причинител - лан карта, звукова карта, модем, серийни и паралелни интерфейси и т.н. Ако всичко е на една платка, това е невъможно освен в специализиран сервиз, но не съм сигурен, че ще стигнат до там. Просто ще сменят всичко заедно... което си е проблем.

Все пак може да се ориентираш от къде идва проблема, като разбереш от кое устройство ( IRQ, адрес) става прекъсването. Така ще знаеш дали можеш да смениш нещо (ако е допълнително сложено/свързано) или не, ако е устройство на основната платка.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^

По принцип компа ми не е нов и го ползвам от доста време. Но преди като го преинсталирам се кротне няколко месеца. Но сега направо от фреш инстал ме почва ;)

Ще се опитам да махна ТВ тунера да видя от него ли е.

 

Как мога да разбера на кое прекъсване се трупат тези hardware interrupts ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам, ще питам. Има голяма вероятност, ако TV тунерът е свързан към кабелна да влиза ликаж от мрежовото напрежение. Ако има такава, махни кабела и опитай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Махни всички периферии. УСБ-та и прочие. От Биоса махни всички Комове и ЛТП портове.

Махни саунд картата. И провери вентилацията на процесора. Също чипсета с какво охлаждане е ? пасивен или перка

Виж и видеото за прегряване. Но аз съм имал подобни проблеми от прекалено много УСБ девайси.

 

Ако си с интелски чипсет забрани УСБ хъб руут... май така беше...трябва да се сетя...

Редактирано от Black Bird
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали доколко е свързано, по принцип не се имам за разбирач...но старият ми лаптоп почваше да се претоварва от нищото докато в един момент не се усетих че явно прегрява щото вентилаторите се бяха задръстили с прахоляк и гадости...и също така при мене периода на адекватно действие след преинстал на Уиндоуса драстично се скъси с времето...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има си туулчета. Например Process Explorer. Между другото на нормалния уиндоуски Таск Мениджър - нищо неможеш да видиш. Виждаш, че процесорното ти време е на 100% ана незнаеш кой го заема защото той не показва тези прекъсвания.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.