Jump to content
Българският форум за музиканти

Vamp2 Vs. Podxt


PupleHaze

Recommended Posts

Въпроса ми е следния : на кое бихте заложили вие ? Защото прочетох доста матриал и пак незнам какво да правя. От една страна имам Vamp-a за който казват че има жестоки дистери, които звучат много по-добре от тези на Pod-a, а цената му е в пъти по ниска, но модулцийте въобще не ставали .Него съм го виждал ,чувал и знам горе долу за какво става въпрос.От друга страна имам Pod-a който нито съм го чувал нито съм го виждал и въобще не знам за какво става въпрос , само коментарчета някакви съм чел и няма къде да го пробвам,затова въпроса ми е повече към Pod юзерите. Слушал съм семпли от него, но не мога да им се доверя напълно. Затова искам някой да обясни как стоят нещата с Pod-a - струва ли си парите най-вече или може да намериш много по-надеждни и по-добре звучащи неща за по-малко пари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено - свирил съм доста пъти на POD XT и на Vamp2 и мисля, че POD-ът е доста над V-Amp-a. Не само модулациите - всичко му е по-добро. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Вамп-а според мен е много добър СПОРЕД ПАРИТЕ си процесор...обаче все пак имай в предвит че той е един вид имитация на ПОД...така че се предполага оригиналът да е по-стойностен...но един добре настроен Вамп в комбинация с прилична китара би ти свършил добра работа доколкото един процесор изобщо би могъл разбира се...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че като имаш амп на къде отиваш с процесор :hysterical:

Вземай камионетки , след това поне тях няма да си ги блъскаш в главата .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Човек недей да пре*аваш хубавия звук на Hughes & Kettner-а с разни посредствени дигитални симулации...ако не ти достига гайн-а вземи си камионче за буст...виж ако ти трябвт разни хоруси...дилеи и т.н. може и с процесор ама и там май със самосвалчета е по-добре...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе пичове, техниката е напълно достатъчно напреднала, за да се постига най-малкото пеиличен звук с по-скъпите процесори. Спрете с тези определения. Сега, да говорехме за Zoom505 разбирам...

За неповторимостта на звука на амповете има доста теми из форума.

Те наистина звучат по-добре донякъде, и при определени условия, но да не забравяме, че всеки е склонен да прави различни компромиси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иво, що си мисля че в динакорда в Стара Загора ги имаше и двата, където с малко повече наглост може да направиш АБ тест?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да де и аз така си мислех, ама онзи ден ходих и се оказа че има само Vamp-a ,а пък на Pod-a даже цената не можеше да ми каже пича. (lame) И тия хора очакват някой да иде и да си налее всичките спестявания при тях...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко скромен опит, свирил съм малко на ПОД ХТ и много на Вамп-2. Равносметката е че на мен диста на ПОД-а не ми хареса, клийна е супер. Като чистота на звука, ПОД-а е доста по добър - с Вамп-а си требе доста играчка за добър звук.

В заключение ще кажа аз как си реших проблема - взех си Вамп ПРО - през ДИ-БОКС-а звукът е убииствен. По-добър от Вамп-2, по-евтин от ПОД-ХТ.

 

Vamp-2 / 32 kHz

POD-xt / 48 kHz

V-amp PRO / 96 kHz

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

keeper, сега ако ме светнеш и заколко парички (и откъде) си купил Pro-то, много ще те обичам. А относно темата - POD XT съм слушал на запис и не ме блазнят "претоварените" му вериги. Звучи някакси като синтезатор (сигурно защото е синтезатор :D ). За чист тон - не съм го слушал, признавам. V-Amp 2 имам от януари 2003-та насам (баси, 5 години как литнаха! :no: ) и съм много доволен от качеството на ефектите за тези пари. Разбира се, механически е малко тъпо изпълнен - микробутончетата му се скапаха бързо и се наложи подмяна. Иначе, според мен, е много добър като замисъл и става като изпълнение. Само да внеса дребна корекция - честотата му на семплиране няма 32kHz - едва 31,25kHz е. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

честотата му на семплиране няма 32kHz - едва 31,25kHz е.

 

Няма да издребняваме сега.......... иначе го взех от съфорумник - изгодно, цената няма да коментирам да не става флуд.....

 

но несъжалявам за покупката - мисля че Про-то е много добро изпълнение и си свири чудесно, не го сравнявам с истинските лампови ампове - и няма смисъл, но за цифрова машина вади доста чист звук. Вамп2 звучи доста по-замазано и глухо - тук звукът е осезаемо по-чист. Ползвам го в комбинация с DSP 1000 pro и резултата е много задоволителен - ревърба му е малко еднообразен и скапва тона понякога - но през DSP-то нещата са по-добре.

Освен това не съм го ползвал на сцена и немога да дам коментар. Слушал съм на живо V-AMPIRE LX1200H включен през DI-BOX са си към пулт което си е Вамп про - звучи страшно - особенно за тежък звук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.