Jump to content
Българският форум за музиканти

Musiclab Real Guitar 2 I Musiclab Real Strat


Stelian Tomov

Recommended Posts

:virtuoz::D има ли хора които използват тия програми Real Guitar и Real Strat, аз се мъча с тях да изкарам звук, използвам ги къто VST в Cubase SX, свързвам ги към МИДИ трака, работи, обаче изобщо не свири като истинска китара, сига като дам на акорди си е друго нещо, ама като си свириш по МИДИ клавиатурата, ама за СОЛО ТРАК МИДИ мноо гадно става. Това е за акустичната версия, за Реалния Стратокастер, той толкова реален, зе неможе да бъде :no::bravo: да кажем горе доло той по става, ама като го свържа към някой Софтуерен Амплифер, например изпробвах ги почти всички, най добре варви към Amplitube2, но пак не звучи като истинска електрическа китара, нещо подобно на китара, а пък да не говорим като тръгне да свири сола :thumbs_up: направо незнам какво да кажа, така че въпроса ми е аз ли нещо немога да го настроя или си е такава гадна програмата, понеже нито съм китарист, нито мога да свиря на миди пианото, просто разбирам от заменянето на готови МИДИТА със такива ВСТ програми, и единствено ме спират само китарите и саксофона, сичко друго си правя както оригинала. Гледах други такива програмки, за китари, прерових целия нет, спрях се на две Liquid Instrument Guitar и

East West Ministry of Rock и East West Gipsy, но пък тях ги няма никъде за сваляне, понеже тук неможем да даваме линкове,

скайпа ми е: koloezda4kata , ако някой случайно може да ми помогне нека да ми пише там, относно КИТАРНИТЕ VST-та.

 

Благодаря предварително!

:):rocker:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами какво да ти кажа... До сега няма успешна симулация на китара (а и едва ли скоро ще има) . Просто спецификата на китарата ( и саксофона) не позволява особено реалистично симулиране. Занимавал съм се с правене на бекинг-тракове и китарите ( смного малки изключения) са свирени. Не очаквай чудеса от никой подобен софтуер. Всичко ще е някакъв компромис.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми тогава на тия новите песни чалгарските кви китари вкарват и си личи че са от програма ама са яки на тая преслава лъжа е 100 % не е истинска китарата ама дали е от някъкъв синт или от софт

Редактирано от Stelian Tomov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:virtuoz::thumbs_up: има ли хора които използват тия програми Real Guitar и Real Strat, аз се мъча с тях да изкарам звук, използвам ги къто VST в Cubase SX, свързвам ги към МИДИ трака, работи, обаче изобщо не свири като истинска китара, сига като дам на акорди си е друго нещо, ама като си свириш по МИДИ клавиатурата, ама за СОЛО ТРАК МИДИ мноо гадно става. Това е за акустичната версия, за Реалния Стратокастер, той толкова реален, зе неможе да бъде :no::bravo: да кажем горе доло той по става, ама като го свържа към някой Софтуерен Амплифер, например изпробвах ги почти всички, най добре варви към Amplitube2, но пак не звучи като истинска електрическа китара, нещо подобно на китара, а пък да не говорим като тръгне да свири сола :) направо незнам какво да кажа, така че въпроса ми е аз ли нещо немога да го настроя или си е такава гадна програмата, понеже нито съм китарист, нито мога да свиря на миди пианото, просто разбирам от заменянето на готови МИДИТА със такива ВСТ програми, и единствено ме спират само китарите и саксофона, сичко друго си правя както оригинала. Гледах други такива програмки, за китари, прерових целия нет, спрях се на две Liquid Instrument Guitar и

East West Ministry of Rock и East West Gipsy, но пък тях ги няма никъде за сваляне, понеже тук неможем да даваме линкове,

скайпа ми е: koloezda4kata , ако някой случайно може да ми помогне нека да ми пише там, относно КИТАРНИТЕ VST-та.

 

Благодаря предварително!

:drummer::rocker:

ПОЛЗВАЙ Best Service Chris Hein Guitars VSTi DXi RTAS AU HYBRID

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на тая преслава лъжа е 100 % не е истинска китарата ама дали е от някъкъв синт или от софт

100% е истинска, самоче с 'баси гадния звук е записвана, та за т'ва бие на миди :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:):surprise: има ли хора които използват тия програми Real Guitar и Real Strat, аз се мъча с тях да изкарам звук, използвам ги къто VST в Cubase SX, свързвам ги към МИДИ трака, работи, обаче изобщо не свири като истинска китара, сига като дам на акорди си е друго нещо, ама като си свириш по МИДИ клавиатурата, ама за СОЛО ТРАК МИДИ мноо гадно става. Това е за акустичната версия, за Реалния Стратокастер, той толкова реален, зе неможе да бъде :no::bravo: да кажем горе доло той по става, ама като го свържа към някой Софтуерен Амплифер, например изпробвах ги почти всички, най добре варви към Amplitube2, но пак не звучи като истинска електрическа китара, нещо подобно на китара, а пък да не говорим като тръгне да свири сола :) направо незнам какво да кажа, така че въпроса ми е аз ли нещо немога да го настроя или си е такава гадна програмата, понеже нито съм китарист, нито мога да свиря на миди пианото, просто разбирам от заменянето на готови МИДИТА със такива ВСТ програми, и единствено ме спират само китарите и саксофона, сичко друго си правя както оригинала. Гледах други такива програмки, за китари, прерових целия нет, спрях се на две Liquid Instrument Guitar и

East West Ministry of Rock и East West Gipsy, но пък тях ги няма никъде за сваляне, понеже тук неможем да даваме линкове,

скайпа ми е: koloezda4kata , ако някой случайно може да ми помогне нека да ми пише там, относно КИТАРНИТЕ VST-та.

 

Благодаря предварително!

:drummer::rocker:

ПОЛЗВАЙ Best Service Chris Hein Guitars VSTi DXi RTAS AU HYBRID

 

 

Имаш ли го на торент да си го смъкна, ай ми го прати по скайп, хем да ми обисниш да не е с тоя КОНТАКТ да вари, че хич не му разбирам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Chris Hein - Guitars is a Kontakt Player 2 based virtual guitar library offering thousands of samples, many articulations and dynamics all in one preset per instrument. It includes 40,000 samples and 18 GB of sample content.

 

Main Features:

 

* Kontakt player 2 included.

* ~40,000 Samples, 18 GB content.

* 3,000 - 6,000 samples per instrument.

* Over 30 articulations in one preset.

* Up to 13 velocities.

* 70 intelligent MIDI controllers.

 

Instruments:

 

* E-Guitar Clean

* E-Guitar Blues

* E-Guitar Chorus

* Jazz Guitar Plectrum

* Jazz Guitar Finger

* Steel Guitar Plectrum

* Nylon Guitar Finger

* Banjo

* Mandolin

 

ТО има само чисти китари, няма ли да пречи ако ги свързвам към AMPLITUBE

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На теория може да се прекара, ама на практика резултатът ще е ТРАГИЧЕН. Между VST & VSTi има бая разлика, нали знаеш?

Аз съм пробвал няколко китарни софта и всички са МЕГА трагични, но за твоите цели работа би сършил Хиперсоника. Естествено с МНОГО компромиси пак, но...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хипер соника е мега тъп софтуер, в смисъл не е толкова реален, тая MINISTRY OF ROCK може да е яка ама я няма никъде...

Поне аз немога да я намеря.

Редактирано от Chrysalid
Нарушение на правилото за цитиране на предходен коментар!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
но за твоите цели работа би сършил Хиперсоника. Естествено с МНОГО компромиси пак, но...

 

 

От къде знаеш мойте цели какви са :) ???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.