Jump to content
Българският форум за музиканти

Cream Sky (project)


Recommended Posts

Нееее, Много просто решение, с няколко обръщания и намираеми компоненти (като се запази възможността за паралелна работа по захранване със разпространените "минуси на маса"). Мога да обявя и награда от няколко германиеви транзистора...

Редактирано от Parni_Valjak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 35
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

входният буфер на повечето бос камиончета ?

10к от емитер към маса, 510k от базата към 1/2V ?

Редактирано от Nikifena
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да не си объркал свързването на транзистора

 

 

Не съм, мерих го. Намерих му базата(едно от двете крачета, които имат нещо като боя отдолу) и от там ми дойдоха емитера и другото го забравих. Не знам от какво е. А транзистора прав ли трябва да е или обратен?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нееее, Много просто решение, с няколко обръщания и намираеми компоненти (като се запази възможността за паралелна работа по захранване със разпространените "минуси на маса"). Мога да обявя и награда от няколко германиеви транзистора...

 

Имаш предвид, да се сметне схемата за PNP транзистор ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евтиме на прав път си, но няма какво да се пресмята. Само трябва да се преработи схемата с няколко неща предвид - обръщане на полярностите и запазване на общата маса, така, че при куплиране с други ефекти, хранещи се се с +9v спрямo нулата да не става късо в захранването... т.е пак минусът да е на маса ...:wacko:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи всичко си проверих на ново, уиринга си пооправих и постигнах само чист звук :wacko::(:) Къде може да е проблема? Не е в транзистора, защото него го обърнах няколко пъти и последния ми изкара чистия звук. Моля ви помагайте!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, споко! Няма да оставя магарето в калта...

http://www.picvalley.net/v.php?p=u/321/80243_308.JPG

Идиотско е това качване на картинки, в други форуми е автоматизирано, а тук вечно трябва да се чудя коя опция да ползвам, за да не ми се сърди INVISION-a...

 

Както казах просто и лесно решение... И транзисторите се намират...

Редактирано от Parni_Valjak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Започна да ми загрява реотана.

Искаше да ни покажеш решение с пнп транзистор, но масата да си остане маса на жаковете..

ясно.. Наистина пнп германиеви се намират по-лесно :)

 

Еми късно загрях :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

една снимка на работещ пай :recourse:

 

Май трябваше да го кръстя това American Pie - жесток филм, особено последната серия дет ония се нагълта с конска.... хм.. :)

 

79620_936.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи пак съм аз. Всичко е ОК, ама само звука минава и не иска да го изкриви. Чист влиза и чист излиза :recourse: Някой може ли да ми помогне?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Виж как се казва темата : бустер с германиев транзистор а не дистър

ако искаш да криви смени гейн пота с по-голям - сложи 10к и ще криви леко.

От 1 транзистор не можеш да направиш метълзона :yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много се извинявам, не знаех, че бустерите не кривят. Аз така си мислех, защото четох на схемата на това, че било и овърдрайв :yes:

 

Изтрийте ми постовете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.