Jump to content
Българският форум за музиканти

Относно българските китари


JAZZ

Recommended Posts

Те щото Fender са МнооООого Удобни...... :P

 

Грифа им ми прилича на една мотика на село

която е доста удобна за копане

ама за свирене най много мазоли да хванеш  :P

 

А да не би като свириш на Jackson или BC Rich да ти излизат теменужки между пръстите :D

 

Ти сигурно никога не си виждал Fender през живота си и за това говориш така. И аз не харесвам някои други марки китари, но не се изказвам по този начин за тях. :P

Според теб не съм ли виждал фендер!?

ти как мислиш!?

 

 

 

п.с

 

моля ако не е тайна какъв стил точно харесваш

в музикално отношение!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 85
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

а че съм "селянин" нема спор.

тук извън софия е така.

неможе и от фендери

да разбираме :P

 

 

 

 

 

...говоря за мотики

теменужки не харесвам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моля ако не е тайна какъв стил точно харесваш

в музикално отношение!?

 

По-принцип харесвам най-различна музика, но не крия че не съм голям фен на метъла, особено на класическия. Oт този тип музика харесвам единствено някои неща на Slayer, Sepultura и Pantera, първите три албума на Metallica и още някои други неща. Иначе по-принцип слушам Punk&Hadrcore и Alternative и Undergropund музика, Depeche Mode, Black Sabbath, както и Desert Rock или Stoner Rock и много други неща. Но според мен музиката не трябва да се дели ма стилове, а на добра или лоша.

 

Иначе не се засягай толкова. Просто не обичам някой да говори така за любимата ми марка китари. Първо мисли преди да напишеш нещо :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОК прав си, приятел, сега взимам моя Fender, който и без това за нищо не става и отивам да си прекопая градинката :D :D

а ти да не мислиш че става за нещо!

 

дай да го чуем в акция тая Решетка ;)

 

постни нещо за слушане

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иначе не се засягай толкова. Просто не обичам някой да говори така за любимата ми марка китари. Първо мисли преди да напишеш нещо :D

Виж марката ти е любима и затова трябва да я поготворим ли..всеки си има мнение и в случая ти си човека който не трябва да се засяга.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а ти да не мислиш че става за нещо!

 

дай да го чуем в акция тая Решетка  ;)

 

постни нещо за слушане

 

Пусни си някой диск на Dire Strats или Jimmi Hendrix, ако знаеш кои са те и ще разбереш за какво става дума ;):D

 

Виж марката ти е любима и затова трябва да я поготворим ли..всеки си има мнение и в случая ти си човека който не трябва да се засяга :D

 

Аз не се засягам, просто не харесвам елементарния начин на изразяване по този въпрос.Още по-малко държа да налагам собственото си мнение. И аз не харесвам BC Rich, Jackson и Ibanez, но не твърдя, че стават само за мотики или за подпалки. Просто всеки има свои предпочитания към определена марка китари, които са съобразени с харесвания от него стил музика и в това няма нищо лошо. Няма смисъл да се водят безмислени спорове коя марки китари е по-добра. Това е малко на ниво детската градина - да твърдиш че BMW e най-доброто, а Mercedes за нищо не става и обратното. Даже мисля че вече имаше една такава тема за предпочитаната от всеки марка китари. Така че този спор е малко или повече безмислен ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок и без това яко оф топик стана, чичовците модове

(а разбира се и "леличките" :D ) ще се карат.

 

Аз от българските само на една 30 годишна кремона с две дупки съм дрънкал при това с железни струни..ни ма изкефи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък съм стигнал до следната житейска истина: най-добре е да притежаваш ра3лични китари, но нямам впредвид различни модели, а по-скоро различни марки, тъй като това е единствения начин да покриваш по-голям диапазон от стилове (в инструментален аспект, разбира се :D )

 

Я най-добре изсвири Sultans of swing с Ibanez, а после свирни нещо на Fear factory с Fender. И докато първото макар и трудно, има шанс да се приеме, то второто си е по-скоро плачевно.

 

Засега имам Ibanez и Hohner (тип Fender stratocaster), остават ми Gibson, Jackson, Musicman и още няколко.

 

:green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък съм стигнал до следната житейска истина: най-добре е да притежаваш ра3лични китари, но нямам впредвид различни модели, а по-скоро различни марки, тъй като това е единствения начин да покриваш по-голям диапазон от стилове (в инструментален аспект, разбира се  :D

 

И аз съм по-принцип на същото мнение, харесвам Fender, но по-нататък мисля да си закупя по един Gibson/Epiphone Explorer и SG. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разнообразие му е лелята ...:godbless:

По една от всички :godbless:

 

п.с. Knopfler използва Фендъри до едно време след това 'сичко е 'Suhr'...

п.с.с. не харесвам Фендъри не знам що, страхотен чист звук и лек овърдрайв направо невероятен, ама не ми харесват и туй то.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, Fender Stratocaster е набедена за най-универсалната китара в рок-музиката (и не само!), но това естествено не значи, че всички ще луднат по нея! :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.