Jump to content
Българският форум за музиканти

Първата ви китара?


Stresa

Recommended Posts

  • Отговори 48
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Човекът е направил "първата китара", а не "първата ЕЛ. китара". Моята първа е една кухарка-кремонка, на която скоро ще изкопая снимки

Сега трябва да й намеря магаренце и ще я съживя :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Куха Орфей-ка, но не ми свърши много добра работа. Абе аз съм на принципа, че ел. китара ти върши всичко... ако ще се занимаваш с метъл, въобще не ти трябва и кухарка - това не е състезание (е... понякога е), ако искаш да дрънкаш като акустична дърпаш кабела, дрънкаш, ако не стане каквото искаш... винтиш тремлото и готово... Доста тъпа идея, но като не си на концерт ти върши работа, и ви го казва човек без усилвател... ^^,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 години и половина 1 стара кремона Лилия ми подари чичо Колио от махалата( не е базик)2 месеца по късно отидох в завода на крИмона и си купих кухарка.И до сега си ходя на уроци с нея и преди година си купих скуаер буллет(голяма мизерия ама става) и сега чакам времето на http://www.bcrich.com/warbeast_nj_dlx.asp

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Що бре, и те са на тия пари... ;)

Ми щото си пестях от закуски и един ден им се изтапаних с една 3/4 кухарка (имах всичко на всичко 120 кинта, а калъфа ме беше за 25, така че нямаше средства, но нали бях по-малка тогаз :) )

Та сега ги врънкам за Cort :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-първата една детска китара от Унгария (с големината на укуеле) :)

После една 2/4 Кремонка - е тогава силно казано свирех, дрънчах повече, но както и да е.

Първата истинска китара беше "дреднът" тяло акустична китата пак Българска (вече не е при мен).

След това - поръчкова класическа от Данаил Данаилов (лека му пръст) - велик майстор.

После - Шектър С-1 - електрическа

Такамине - електро-акустична - много съм доволен

И сега чакам да дойде до една седмица Гибсън СГ Стандарт :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спомням си първата ми китара , беше доста малка от обикновенните размери на класическата китара :D Израснах с нея но ми ставаше все по-трудно да свиря защото пръстите ми разтяха :D Хе-хе :no:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.