Jump to content
Българският форум за музиканти

Ел. китара+кубе(усилвател) в Метро


MyWinter Storm

Recommended Posts

  • Отговори 182
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

хахах стига с тия имена.

Marshall са Marshall само когато говорим за по-скъпата им продукция.

Толкова евтин Marshall е Marshall толкова, колкото и squier bullet е fender stratocaster,че може и по-малко Marshall да е.

Иначе има голям шанс да е по-добре от това в метро де :punk_guitar:.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Така като го гледам има - ама за какво ти е тая пръчка. По-добре изчкакай нещо евтино втора ръка да изпадне във форума. Много е изписано по тоя въпрос.

 

^^Братле, за първи път сигурно не съм съгласен с теб. Горд притежател съм на може би най-евтиното кубе на Маршал - MG10CD и трябва да си призная, че Маршал си е Маршал. Е, да - драйв канала му смуче, има само един тон контрол, който действа, като мид бууст, но и големите трябва да предлагат бюджетни решения. Истината е, че е идеален за домашно свирене и репетиция. И не бих го заменил за нищо на света, а цената му е смешна - ЦЪК!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо подобно... Вкусове - всякакви.

Искам само да кажа, че ако се гледа на нещата откъм бюджет, предпочитам да си похарча парите за ТОВА, отколкото за ЕЙ ТВА. Почти съм сигурен, макар да не робувам на марки, че моето текме ще надвика китайските 20 вата, а и ще разчитам на него по-дълго време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, аз докато не ги разгледам и двата, в нищо не мога да бъда сигурен.

 

И все пак не мисля, че тоя маршал е маршал, повече отколкото скуаер булет е фендер страт.

Нали не го сварняваш с JCM, Plexi?!?

 

Tия фирми са имена заради големите и скъпите си неща. Иначе и behringer предлагат сносни бюджетни решения, ама повечето съфрумци се скъсват да го псуват.

 

А и сигурно ли е, че другите, маршалски 10W не са и те китайски?

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди да се спра на това домашно решение, чух няколко варианта от този клас и около тази цена - Фендер, Стаг, Харли Бентън, Ибанец и Пийви. Не че съм очаквал и получих нещо кой знае какво, но в сравнение с останалите Маршала беше като Джена Джеймсън сред националния ни отбор по художествена гимнастика. Ако ще свиря на сцена със сигурност ще го оставя вкъщи, просто защото там му е мястото. Няма и база за сравнение между него и нещата, заради които Маршал е марка, но ако сега започвам да свиря и искам нещо евтино и читаво, за да се упражнявам вкъщи, пак ще направя същия избор. И да, според мен това кубе е повече Маршал, отколкото Скуайъра е Фендер.

 

П.П. И не виждам защо се впускаме в спорове за качество и сравнения. Темата в края на краищата е за избор измежду компромисни бюджетни решения.

 

П.П.П А и нищо вече не е сигурно дали е китайско. Разликата е в това, че марковите китайски неща минават по сериозен качествен контрол и ги орязват по-малко откъм компоненти. Ти си човек, който разбира от електроника - едва ли трябва да ти обяснявам разликата между PC захранване Фортрон и Рекспауър, например, а и двете се правят в Китай.

Редактирано от patient
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никога не съм пипал HB и нямам идея дали са по-некачествени от останалите евтинджоси.

А докато това не се изясни е много тенденциозно да даваме предварителни мнения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Метро продават ел. китара+кубе(усилвател) китаиско производство без марка като гледам на цена от 200лв.

На мен това много съмнително ми се струва! Все пак едно кубе струва 150лв и една китара мин. 200лв.

Моля ако можете да ми кажете какво мислите вие.

Аз си казвам, че това ако е за 3 годишно да свири супер ама много съмнително.

Предварително благодаря!

Снимки:

5843961cc8245dca.jpg

a039e778537bf873.jpg

8c8f46a61e57e850.jpg

000000000000000049.jpg

Весела Коледа

 

 

Според мен китарата определено няма д аможе да служи за професионални нужди, но от друга страна за някой новак ще е идеална да се научи на нея . Но има китари с малко по скъпи от тая но Маркови с гарантирано качество :) според мен не си струва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да се научи на нея.

Ходих до метро преди няколко месеца и ги разгледах(както и писах в темата, но явно те е мързяло да я прочетеш цялата).

Ако трябва да избереш китара без проблеми между тия, трябва сигурно да ги преровиш всичките.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...
Отговорено (Редактирано)

на нивото на стагг е знам че не съм професионалист. но един приятел има такава и с нея започна и вече около 1 годинка си свирука с нея и нема проблеми. С дисторжън самоделка.... супер е :Д

Редактирано от VoXa_pZ
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.