Jump to content
Българският форум за музиканти

търся си саксофон,но незнам към кои марки да се ориентирам


Recommended Posts

здравейте,бихте ли ми помогнали с избирането на саксофон,защото мисля да си копувам.не съм съвсем начинаещ,но не съм се специализирал :) такаче ако може да ме насочите.доколкото аз знам най-добри са немските инструменти,но все пак роля играе и цената :) .аз попринцип сега свиря(уча се) на саксофон stagg,но не съм много доволен :hysterical: ще ви бъда благодарен,ако ме насочите :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а,искам да попитам "cecilio"добра марка ли е?защото бях видял един такъв на много изгодна цена.Ще съм ви благодарен да ме просфетлите в тази тема :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Старите немски "weltklang" са много хубавки :)

 

Друже,съжалявам,че се бъркам,но старите източногермански Weltklang са изключителни трактори и болшинството от тях са почти негодни за свирене.

 

Хубаво би било,да се спомене какъв точно саксофон се търси(алт,тенор и тн.),а също и доколко пари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако търсиш евтин, намери втора ръка Amati за около 300 лева. Ако искаш да е нов цените варират м/у 300 и 3000 евро. Вземай от 300 евро един, той ще е неизвестна марка, но нов.

 

 

И

 

 

СВИРЕНЕ МУ Е МАЙКАТА!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами аз искам да си копувам тенор,до 400-500 евро.И не ме касае много,дали ще е някоя кой знае каква марка,стига да свири добре :lol:

мерси за насоките

Редактирано от ri4kata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не заблуждавайте човека Тревор Джеймс са абсолютни боклуци.По зле са и от Стаг,най малкото защото са на двойна цена а не предлагат нищо повече.Абсолютни китайски ментета.Имал сам вече два алта (служебни) и в продължение на 3 години. На първите 6 месеца им пада лака раждясват пружинките,а след това почват падушките.Като звук да не говорим старото ми амати е милион пъти по добро .Не се лъжете да копувате китайски духуви инструменти.Абсолютна нула са....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жена ми си купи Trevor James преди няколко месеца. Свири всеки ден на него и нито е паднал лак, нито прожинки са раждясали. Преди свиреше на Amati (постоянно беше на центровка с него) казва, че нямат нищо общо - много по-лесно свири на новия си саксофон - и технически се чувства по-добре и тона е по-добър. Явно е попаднала на модел...

Редактирано от Ивелин
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
ами аз искам да си копувам тенор,до 400-500 евро.И не ме касае много,дали ще е някоя кой знае каква марка,стига да свири добре :)

мерси за насоките

 

 

Здравей,за тези пари които имаш,моя съвет е да си потърсиш "B&S" немските .Сигурен сам,4е 6те ти хареса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.