Jump to content
Българският форум за музиканти

Behringer Ultravoice Xm8500


SpEcTeR

Recommended Posts

Струва ли си 50-те лева ако е за записи в домашни условия, директно в компютъра или евентуално през пулт????Дайте мнения моля ви, че много се чудя дяли да го купувам, а в нета дават се положителни отзиви за него.Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един вариант от мене - виж дали на старо се продава AKG D880, имаше на скоро 2 такива, цената им беше около 80лв, нов струва към 160. По-добре ще е от Беринджър-а.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нов е 153 лв с ДДС в Динакорд.

 

Може даже да е поевтинял вече. Аз го взех за толкова преди 6-7 месеца.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе човекът пита за запис в домашни условия, напълно непрофесионално, в самото помещение дето му е компютъра, акустически необработено, с незнайно каква аудиокарта и т.н.

Мислите ли, че ще хване разликата между Берингера и АКГ-то? Ако е певец и си търси микрофон за лайф - да...но в случая дори 30-левовия 1800s модел на Берингер ще му свърши същата работа... :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си мисля, че ще усети разликата, а цената на старо е около 30на лева повече. Пък може да се окаже, че ще се използва и за други цели, не знам :rocker: Успех с покупката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

yamaha - терминът "домашен запис" не е синоним на "гаден запис" :)

 

Ей затова са ни кофти повечето аудио продукции в БГ, щото твърде много хора разсъждават по такъв начин.

 

Виж колко хора в тоя форум правят "домашни записи", които звучат убийствено - ами мога да ти гарантирам, че никой от тях не е пЕстил от техника, само щото е домашен записа...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както и да е...не ми се спори, само ще си кажа мнението...принципно съм съгласен с това, дето казваш, но първо - микрофонът е само една брънка във веригата, определяща качеството на крайния запис ; второ - разбирам да ставаше дума дали да си купи динамичен или кондензаторен - да, но разликата във въпросните модели микрофони изобщо не е толкова голяма, че да окаже толкова голямо влияние...разсъждавам от личен опит - имам и D880, имам и 8500, имам и тройка 1800s, както и куп други динамични и кондензаторни модели. Гарантирам, че мога да постигна еднакъв финален запис (с blind test) на D880, 8500 и 1800s...и хич няма да е "гаден", както казваш.. При запис тези модели дават сравнително много малка разлика, която лесно може да бъде коригирана по етапите. Ако ставаше дума за лайф обаче, там не бих бил толкова категоричен...както и не бих бил категоричен, ако се двоумеше между кондензаторен и динамичен...или дори между бета58 и берингера (ако не му е проблем да си купи бетата разбира се).

Та в случая не става дума за пестене, а за разумно пестене, съобразено с целта на задачата и условията при които ще се ползва.

Но в случая ако SpEcTeR реши да не си взима 8500 или подобен, а вземе някой по-скъп - ОК, това си е някаква инвестиция и за лайф, и за запис...а и като знаеш, че си взел нещо скъпо, започваш даже да чуваш предимствата му, там дето ги няма...аз затова уважавам единствено тестовете на сляпо... :cheers2:

 

Весела Коледа на всички!114.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко допълнение - с предусилвателите на вградената/SВLive! и подобни звукови карти НЯМА да чуете разлика и между Behringer 8500 и NeumannGefell U87.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нмного ви благодаря за мненията......но бюджета ми е изключително малък.... и за тва гледам да разбера кое ми е оптималния вариант понеже ми писна от мизериите за по 15 лева които са плачевни....сега до седмица сигорно ще си зема майк-а вероятно behringer-a ако не стане работата да пробвам другия а до един два месеца след тва ше сменям и саунд картата (за сега съм се спрял на тази http://constant.bg/?page=products/profile&id=1112 )посъветвах се с няколко човека и ми казаха че тая карта и който и да е от двата микрофона ще правят сравнително добри записи като за непрофесионална работа.... не знам кажете и вие имам още малко време да мисля и евентуално да събера още малко кинти щот сега имам къв 60-80лв.

 

мерси отново и весели празници на всички

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си хаби парите за нещо с надпис Audigy - това НЕ Е карта за записи!!!! Поради ред причини, предъвквани до втръсване на този и други форуми. По-добре си събери още 50-ина лева и си вземи поне примерно това: http://www.zzounds.com/item--MDOAP2496, или това: http://www.esi-audio.com/products/julia/

Поне после няма да скъсаш нервите на целия форум с въпроси от вида "Що не мога да записвам на 44 КХц" и подобни...

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

значи пропуснал съм да спомена че става въпрос за хип-хоп музика..запис на вокалите....съжелявам ако това ви е объркало...

 

 

presly

Не си хаби парите за нещо с надпис Audigy - това НЕ Е карта за записи!!!! Поради ред причини, предъвквани до втръсване на този и други форуми. По-добре си събери още 50-ина лева и си вземи поне примерно това: http://www.zzounds.com/item--MDOAP2496, или това: http://www.esi-audio.com/products/julia/

Поне после няма да скъсаш нервите на целия форум с въпроси от вида "Що не мога да записвам на 44 КХц" и подобни...

Успех!

 

мерси за съвета ще поразуча около мен за колко мога да я намеря или да си я поръчам(може пък да намерим некоя далавера :surprise: ) , защото сякаш на този етап понеже не съм кой знае колко добър, не ми се дават много пари, а и нямам чесно казано....

 

между другото утре ще ми носят да пробвам как е тва акг д60с и ако ми предложат добра цена и ми даде чувствителна разлика от досегашните боклуци може и да го взема...хем така ще останат и повечко за карта...

 

мерси на всички....ако имате да добавите нещо ще се радвам да го видя :rocker:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами...както каза Елвис Пресли ;) ...всичко що е под логото на Криейтив не се препоръчва за полу-професионални и професионални записи. Въпросната карта Аудиджи 2 ZX е една от най-добрите карти на Криейтив - както се казва..."стара, но златна". Преди време Криейтив купиха EMU (стара музикантска фирма, известна повече със саунд модулите и семплерите си) и отвориха паралелна линия на Live! / Audigy 1/2/4 / X-Fi, под логото на EMU...или с 2 думи - геймърите и киноманите си взимат от първата група карти ; музикантите - от втората.

Ако само ще слушаш музика...може да направиш известен компромис с първата група, но щом и ще записваш...не е препоръчително, освен ако бюджетът и/или изискванията ти са дотам, че да не чуеш разликата между ZX и 0404 например :surprise: ...това последното в кръга на шегата, а и наистина няма да може да я чуеш поради липса на подходящи монитори или слушалки.

И запомни едно от мен (което за съжаление много от колегите, които постоянно дават съвети също не отчитат): Качеството на цялата ти система (конфигурация) се определя от най-слабото й звено. С др. думи за теб и бюджета ти ще е по-подходящо да си спретнеш някаква усреднена система с известни компромиси, отколкото да се хвърляш на някой скъп единичен компонент, а други (също толкова важни) да издишат... :rocker:

 

Весели празници на всички!114.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами колоните с които съм в момента са много гадни направо, не са монитори.....а слушалките ми са некъв филипс за около 20 лева и нз колко работа биха ми свършили...

а значи creative-a да го махам като вариянт да карам с вградената на дъното докато събера кинти за някоя от горепосочените а след това и за нови слушалки...ше се надявам да успея квот мога сега после по рождения ден през март и от стипендии в даскало останалото кво да прайм няма как....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.