Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

Публикувано

Така, значи днес отидох до близкия музикален магазин с един авер, да му избирам акустична китара, и взех че се поинтересувах отново за синтазаторите и продавача ми предложи Yamaha AN1x, за цена от 800 лв. Стори ми се много добро и сега се чудя дали да врънкам нашите да ми го купят. Вие как мислите, заслужава ли си? Принципно аудио картата ми не е професионална, май няма MIDI, но иначе предполагам че все ще намеря от къде да си взема звуци. Другия ми въпрос - казаха ми за някакъв MIDI - USB кабел дето струва около 90 лева...чрез него ще може ли да си прехвърлям звуци на синтезатора? Мерси предварително :ph34r:

Отговорено

Да прехвърляш звуци по МИДИ е невъзможно. Може да намериш софтуерен вариант на AN1x с който да редактираш бленди, като МИДИ предава твоите корекции на синтезатора. По този начин е по-прегледно за редакция (същия ефект се постига и с работа върху самия синт. Иначе избора е добър. Синта е интересен :цифров който имитира (доста успешно) аналогов синт (доколкото това е възможно)

 

P.S. Уточнявам, че до сега няма цифров синт който да имитира функциите, дълбочината на звука и т.н. на MOOG Prodigy например

Отговорено (Редактирано)

Значи нямам нужда от компютър? Гледах в Youtube че на същия синт, някакъв свиреше много корав транс. ( www.youtube.com/watch?v=PK4pNCEdn7Y) Тези звуци могат да се постигнат с редактиране върху самия синтезатор, не е необходим компютър така ли?

Редактирано от The_Final_Cut
Отговорено (Редактирано)
... Да прехвърляш звуци по МИДИ е невъзможно ...

 

Да прехвърляш звуци през МИДИ порт Е възможно, както е възможно и да прехвърляш ДжиПиЕс навигационен сигнал :ph34r: - стига това да е предвидено в хардуера и да имаш нужния драйвер.

Все пак нека не забравяме, че МИДИ е просто комуникационен порт, през който при добро желание и достатъчно знания - всичко е възможно. АЛЕСИС СР-16 има опция за дъмп на паметта през МИДИ порта, че даже и през един специален аудио порт !! Същата възможност за дъмп на паметта през МИДИ има и преампа ми Меса Триаксис. Това означава, че потребителски блокове от данни, които на практика нямат нищо общо с МИДИ, могат спокойно да се трансферират в двете посоки (т.е. тези операции са предвидени в хардуеъра).

Друг е въпроса, че това би било "икономически неефективно" при наличието на по-нови и и далеч по-бързи портове. Ако все пак МИДИ порта е единсвената възможност за комуникация с дадено устройство - то спокойно би могъл да се използва за трансфер на данни от произволен тип - пачове, звуци, настройки ...

Редактирано от visiondann
Отговорено

Преди да му пиша, проверих, че я няма тази функция an1x, и това е складиране на данни преди да започнат да слагат флопита на клавирите. След това тази функция отпада. А второ на ръка, е че тази информация може да се чете само от идентичен клавир, а човека имаше съвсем друго в предвид във въпроса си!

Отговорено

Здрасти!

 

Ако си вземеш YAMAHA AN1x ми пиши,ще ти изпратя на пощата доста звуци за него+едитора за него,с който по-лесно можеш да редактираш звуците и параметрите на синта,също да получаваш и изпращаш звуци.Имам даже същата банка със звуци,която си гледал и чул от youtube.com

За самия синтезатор мога да ти кажа,че ми е от любимите,доста го използвам,доста добре имитира старите аналогови синтове,нищо че е цифров.Даже бих го сложил в една група с CLAVIA NORD LEAD и ACCESS VIRUS,нищо че е по-евтин от тях.Имам ACCESS VIRUS,наистина е по-добър,но YAMAHA AN1x не му отстъпва с много.Аз,както ти казах,ми е доста любим и го използвам в почти всеки мой трак,може да чуеш малко от нещата ми тук:

 

http://www.myspace.com/dopebuzz

 

Не всичко е изсвирено с YAMAHA AN1x,но участва пълноценно.

 

За звуци можеш да му изпращаш по MIDI път с едитора за него,или ако звуците са в MIDI формат,пак през мидито,но с някоя секвенсерна програма,CUBASE,SONAR и т.н.И да нямаш хубава звукова карта става и с миди кабел през гейм порта.

Отговорено

Драги Господин Кът... И аз бях онзи ден при уважаемия Тинко от Динакорд и го питах за клавирите които ме интересуват...Той не беше особено заинтеерсуван и само гледаше да ми набута тази ямаха която е предложил на теб :) Колко била изгодна цената и бла бла..незнам дали е добър синтезатора ..изглежда ми подходящ за човек на средно ниво нооо дали в това че го бута на всички има някаква уловка...

Отговорено

Въпросния синт при Тинко го пробвах и останах супер доволен от звука му . Обаче цената лееко ме притеснява . Каква е разликата между cn1x и an1x ? Защото CN струва около 350-400 , а за AN Тинко иска 800 ... Иначе ти за какъв стил ще го ползваш ?

Отговорено

Абе аз принципно мислех да си взема най-обикновен клавир, с еди-колко-си вградени звука, без Pitch Bend и подобни. Обаче в последствие си викам - абе аз що да не си взема един синтезатор. Дето ще го продавам после тоя клавир и ще си купувам нов синтезатор, направо мога да си взема нещо хубаво. Проблема е че хал-хабер си нямам от синтезатори и такива неща, никога не съм работил. И ми е пълна мъгла, как се правят звуците, как се осъществава връзка с компютър и т.н. Баща ми искаше да ми взима Yamaha Clavinova, аз обаче като му казах че при Тинко отива на 2000 и нещо се отказа. После Тинко ми показа този AN1x и мен ми се струва приемливо предложение. Аз предимно като пиано ще го ползвам в началото, ама после като понапредна малко искам да започна да свиря електронно и така нататък... А въпросния CN1x струва ли си?

Отговорено

Ами да ти кажа - като гледам разликата между CS-1X и AN-1X е в генераторите . Аз лично бих взел за електронна музика AN-1X , а за рок-музика (каквато аз обичам) CS-1X , защото CS-а е на XG wavetable синтез , а AN-а е на DCO-та .

Отговорено

Бе и аз не съм много навътре , само да не объркам нещо ...

Та ! Wavetable синтеза е на принципа на семплерите - всичко е в PCM Wav формат , всеки тон и неговите слоеве за динамиката . Тоест звуците са готови и корекциите по тях са по-сложни и ограничени . Подходящ е за акустични инструменти най-вече . Пиана , китари , барабани , органи най-лесно и най-добре звучат при този вид синтез .

 

Виртуално-аналоговия синтез (при An1x) се базира на дигитално-контролирани генератори (или още осцилатори) . Оттам идва и съкращението DCO (Digitally Controled Oscillator) . Там звука се стреми към клонинг на старите аналогови синтезатори - Moog , ARP , така нататък ... Звука е класика в електронната музика

Отговорено

Ако му трябва обикновена GM банка да взима Cs1x, ако иска да прави хубави бленди, тогава избора е an1x.

 

П.П. GM банката на cs1x не е и от най-хубавите.

Отговорено

Де го тоз синт, бре!?? Кой го продава?

Ъ?

Че ми требе за доокомплектоване на бибитките.

Сериозно се интересувам.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.