Jump to content
Българският форум за музиканти

Левичари


stratevcaster2

Recommended Posts

Аз също съм левичар.Свирех на китара преди около 16-17 години и тогава свирех с нормална китара.Свирех така около 5 години, но заради вдървената си дясна ръка се отказах от китарата. От два дена съм започнал да се уча да свиря огледално (наобратно). Така че и аз се присъединявам към клуба на левичарите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 11 months later...

хехе супер тема.. хубаво е от време на време някой да се сеща и за нас левичарите (: и аз съм левичарка.. за писане и рисуване мога да използвам и двете ръце тъй като като малка майка ми ме учеше да пиша с дясната ръка но нали съм голям инат и винаги трябва да правя на пук си продължих с лявата :D но за китарата просто не мога да възприема 'нормалния' захват и си свиря с лява ръка :D в началото опитах да свиря с дясна ръка ама йок.. не ми се получаваше просто и се наложи баща ми да ми обърне струните и така си свиря до ден днешен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От леворъките машини, май май Tommi Iommi ми е най-голямото вдъхновение.

 

За сведение Tommi Iommi не в левичар ;) Наркотиците не прощават!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

И аз също съм левичар и имам едно много добро предложение http://shop.visiarts.net/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage-ask.tpl&product_id=4617&category_id=33&vmcchk=1&option=com_virtuemart&Itemid=3 ... хвърлете едно око на тази китара ... до 2-3 месеца ще си я поръчам един приятел си поръча тази и остана много доволен :rocker::metalist::music336::punk_guitar:

 

_____________________________________________________________________________________________

 

:punk_guitar::music336::singer::drummer::Piano:

Редактирано от IvanIvanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз също съм левичар и имам едно много добро предложение http://shop.visiarts.net/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage-ask.tpl&product_id=4617&category_id=33&vmcchk=1&option=com_virtuemart&Itemid=3 ... хвърлете едно око на тази китара ... до 2-3 месеца ще си я поръчам един приятел си поръча тази и остана много доволен :rocker::metalist::music336::punk_guitar:

 

_____________________________________________________________________________________________

 

search%3Fq%3Depiphone%2Bles%2Bpaul%2Bleft%2Bhanded%26hl%3Dbg%26biw%3D1024%26bih%3D619%26gbv%3D2%26tbm%3Disch&itbs=1&iact=hc&vpx=246&vpy=248&dur=1507&hovh=224&hovw=224&tx=131&ty=135&page=1&ndsp=16&ved=1t:429,r:6,s:0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

През последните дни изчетох всичката информация отностно левичарите, лефт хенд китарите и т.н.

Стигнах до огромното заключение, че хората като мен(тепърва навлизащи в света на музиката и китарите с недостатъчно парични средства) are screwed. :greenball:

Миналата седмица грабнах китарата на приятел(ибанец-убиец :metalist: ) да преценя как ще ми е по-удобно да свиря.Оказа се, че с перото в дясната ръка ми е много по-трудно от колкото в лявата, а пък с грифа работя еднакво добре и с 2те ръце.Продължавам да си търся китара за левичари :lol:

 

Всичко си върша с лявата ръка, едиственото за което ползвам дясната е да си държа и другата вилица. :dance:

 

П.С:Случайно някой да е виждал(чувал) евтини акустични китари за левичари(първа,втора,трета ръка)?В Пловдив по магазините има само по поръчки, ама и те са с едни дебели цени.В Динакорда също са далеч от ценовиа ми диапазон, а xxxx вече не работят.

 

Поздрави,

 

Александър

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре дошъл в клуба! Нали знаеш защо на Йоан му викат - "златоуст" /имам предвид вица/, е и при тебе така - без парички няма да стане работата. Лефт-хенд китарите са доста по-рядко срещани и съответно по-скъпи, обаче нищо не пречи да пробваш с обява в "купувам". До тогава или карай така или ако ти е по-удобно обръщай струните. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да се разпиша в клуба.

Още от малък си хващах десните китари наобратно и така свикнах. По късно като се сдобих вече и с собствена китара, е беше дясна кремонка де , но веднага си и врътнах струните като за левак и така си я карам до сега :metalist: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

През последните дни изчетох всичката информация отностно левичарите, лефт хенд китарите и т.н.

Стигнах до огромното заключение, че хората като мен(тепърва навлизащи в света на музиката и китарите с недостатъчно парични средства) are screwed. :greenball:

Миналата седмица грабнах китарата на приятел(ибанец-убиец :metalist: ) да преценя как ще ми е по-удобно да свиря.Оказа се, че с перото в дясната ръка ми е много по-трудно от колкото в лявата, а пък с грифа работя еднакво добре и с 2те ръце.Продължавам да си търся китара за левичари :lol:

 

Всичко си върша с лявата ръка, едиственото за което ползвам дясната е да си държа и другата вилица. :dance:

 

П.С:Случайно някой да е виждал(чувал) евтини акустични китари за левичари(първа,втора,трета ръка)?В Пловдив по магазините има само по поръчки, ама и те са с едни дебели цени.В Динакорда също са далеч от ценовиа ми диапазон, а xxxx вече не работят.

 

Поздрави,

 

Александър

 

 

 

Повечето акустични китари са симетрични така, че стават и за лява ръка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Ако е някоя соц китара да, ама ако е някоя по-скъпичка бриджа е леко наклонен и трябва да се преработва. А и обикновенно на 2-ра струна е леко задигнат!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз съм левичар който свири на китара за десничари ама това стана много преди да имам истинска китара а само свирех на въздушна,един ден се видях в огледалото и забелязах че не приличам на Кърк Хамет (тогава все още бях фен на металика) и реших че има някакъв проблем с мен а ималко по късно ми дадоха китара за десничари

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Включете и мен към клубът.Аз съм левичар,правя почти всички с лява ръка(включително писането и рисуването).Купих си Класическа китара Stagg за 109лв. и в момента на нея се уча с лява ръка.Бройте ме като новак,защото офицялните уроци ще ги почвам малко по-късно.Почнах в началото с дясна ръка и така една седмица,но се оказа че лявата ми е по-удобна и по-добре свиря,само орентацията и синхронизацията м/у ръката на грифа и ръката с перцето малко ми куца,но с времето и те ще се оправят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.