Jump to content
Българският форум за музиканти

Zoom H4 Recorder


TrumpetNick

Recommended Posts

Понеже вече го поръчах, реших, че ще е добре все пак да разбера какви са вашите впечатления от него...ако някой има или е ползвал такъв разбира се. Отдавна мисля за някаква преносима джаджа която да може да прави сносно записи. Ще се изръся с 500лв. затова се надявам, че си струва наистина. Чувал съм добри неща от чуждоземните ми приятели...Става дума за това:

 

http://www.zoom.co.jp/english/products/h4/

 

H4_slant-0d7e9ab6879c24ed55cba05ba8f8a461.jpg

 

spacer.gif

 

h4_02.jpg

 

h4_08.jpg

 

h4_10.jpg

Редактирано от Schagerl
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хехе днес правих едни записи с това чудо и тъкмо ги слушам. Много добро качество за записи на репетиции и концерти с цел прослушване на изсвиреното.

 

Поздрави,

 

Петър

 

едит: Сега видях поста на Кольо. Аз имам и минидиск и с външен микрофон (на СОНИ има едни дребни кондензаторни стерео микрофончета) и бих казал, че ЗУУМ-а вади малко по-добър звук. Предполагам, че е от микрофоните.

Редактирано от kitaratapesho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм ползвал такъв (веднъж)Определено е качествен ,на микрофони записва като минидиск рекордер с външен стерео мик.Като се има предвид,че цената на мини диск и що годе качествен мик е съизмерима,а с Зума имаш доста повече опции ,както и възможност за лесно прехвърляне на компютър,мисля че определено си струва.Напоследък тези устройства са много популярни

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както бях писал вече в една тема за този уред (...търсачката!?!?), имам много добри впечатления от него, особено за записа на атмосфери и лайв саунд.

 

За 500 лв. това си е великолепен уред, а и микрофоните му никак не са лоши.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хехе днес правих едни записи с това чудо и тъкмо ги слушам. Много добро качество за записи на репетиции и концерти с цел прослушване на изсвиреното.

 

Поздрави,

 

Петър

 

едит: Сега видях поста на Кольо. Аз имам и минидиск и с външен микрофон (на СОНИ има едни дребни кондензаторни стерео микрофончета) и бих казал, че ЗУУМ-а вади малко по-добър звук. Предполагам, че е от микрофоните.

 

Само за уточнение,с моя мини диск използвам кондензаторен мик http://images.search.yahoo.com/search/imag...66&ei=UTF-8 ,койтое значително по качествен от този http://images.search.yahoo.com/search/imag...38&ei=UTF-8 който имах преди.При сравнението визирах него.Но за съжаление,с този микрофон ,цената на минидиска излиза като на Зума. :greenangel:

 

Сори за офтопика

Редактирано от kolio_k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен като че ли ми допада повече H2, вероятно защото няма натикани вътре АМП-симулации и подобни неща, все пак това най-малкото очаквам да има в един рекордер от такъв тип.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Както вечер казах в отдел духови, записах 1 част на Хиндемит: Соната за тромпет и пиано с новия Zoom H4 и всичките ми приятели бяха изненадани от доброто качество на записите...Много съм доволен, какво да кажа друго? Джаджата си я бива без никакво съмнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.