Jump to content
Българският форум за музиканти

ех тези китайци...


Nikifena

Recommended Posts

разхождайки се в нета намерих това:

Цък

давам линк с превода направо да не четете йероглифи

Тази фирма diyeden правят доста интересни неща.

ебати и китайците...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мога да ти кажа че университетите в западна европа от давна са пълни с китайци. Държавата им поема част от следването както и част от издръжката и след като завършат се прибират.

 

Китайските фирми от години като купуват продукти от висок клас (примерно поточна линия за производства на еди кво си) я купуват само с пълните чертежи. Ние в България ги познаваме от най-лошата им страна - евтина и лоша стока ама това е само защото нашите търговци купуват буклуци там само и само да направят по-голям профит.

 

Хората подводници правят, ракети и спътници изстрелват в космоса (дори май и човек пратиха) а ти за една саунд карта се учудваш. До 10г. Китай ще е водаща страна колкото на някои хора да не им се вярва или да не им се иска.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи, ще споделя скромния ми опит в Щатско- от всичко, което съм пазарувал(говорим за електроника), единствено една машинка за бръснене беше произведена в Япония, а ВСИЧКО друго- Китай. Няма компютри, Ipod, не знам си какво- всичко е жълтурско там.

 

И докато не е чак толкова некачествено, колкото китайските боклуци у нас, определено там се прави всичко с по-ниско качество, отколкото е било преди. Говорим си за Apple, за HP, IBM...

 

Наскоро си купих една дрелка, на Bosch- уж елита в тази сфера. Иииии еми от 10 минути работа в ДЪРВО, корпуса й се сцепи....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ники, нямат FireWire интерфейси, много куца работа. Тъкмо мислех да внесем 2-3 камиона и да раздаваме за Коледа на площада... :surprise:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За аналог и дигитал аутпут дават Frequency response (20Hz ~ 20KHz): ±0.5dB. Това ли ви е хубавата аудио карта ?! Според мен е един посредствен продукт, съпоставенм с пазарните/технически тенденции ... :surprise: Но със сигурност е съобразена и с цената си (която сигурно е 2-3 лева) :)

Редактирано от visiondann
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За аналог и дигитал аутпут дават Frequency response (20Hz ~ 20KHz): ±0.5dB. Това ли ви е хубавата аудио карта ?! Според мен е един посредствен продукт, съпоставенм с пазарните/технически тенденции ... :thumbs_up: Но със сигурност е съобразена и с цената си (която сигурно е 2-3 лева) :)

 

frequency response: +/-0.1dB, 20Hz to 20kHz @ 48kHz
Това е на аудиофила на м-аудио

 

Смятай, че разлика от 3дб се води за линейност. тоест всеки един пад или пик с 3дб спрямо основната линейност не се чува.

Освен това 0.5 или 0.1 или нещо такова би изглеждало като опънат конец :)

Не мисля, че това е нещо за което трябва да се притесняваш когато става дума за аналогова техника ;)

 

 

 

 

А един познат ме убеждаваше, че ако си купя пулт сглобен в китай ще сбъркам.

Питай приятелят си кое не е произведено в китай :)

Редактирано от Nikifena
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.