Jump to content
Българският форум за музиканти

искам сантизатор.но.....


pety

Recommended Posts

искам си взема нещо дасвиря (аз даси саздавам (композирам)музиката(просто засебеси като хоби(любител) ,но незнам какво?!

Определено на този етап кийборд (аранжор, самосвирка, Хитър Петър, Настрадин Ходжа и останалите... :cheers2: ) ще ти свърши по-добра работа - 5-те октави на стандартния модел ще ти позволят да сложиш спокойно и двете ръце на клавиатурата, а стиловете ще ти бъдат добро допълнение при композирането, тъй като с тях всичко става много бързо. ;)

Потърси някой евтин модел от PSR (или евентуално DGX) серията на Ямаха (без ориенталските , които имат "А" или "OR" в наименованието си).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
предлагат ми Ямаха А300

какво мислите?

нямам престава за този модел

Не е лоша но не съм сигурен че ще останеш доволна от нея :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Pety, ако искаш да свириш на "сантизатор" пробвай първо да улучваш буквите на клавиатурата и не забравяй за дългия бутон по средата (space). Можеш да проверяваш какво си написала със spellcheck (ако имаш такъв). Мерака за свирене може и да ти мине бързо, но правописа ще ти е нужен цял живот.

 

Иначе, по темата, бих ти препоръчал някой keyboard с 5 октави, като е желателно клавиатурата да е динамична, тоест да е чувтвителна към силата, с която я натискаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ех, че сте забавни!?!

 

Pety, аз съм в подобно положение на твоето:greenangel: От скоро си търся клавир (keyboard, или както тук му викат самосвирка..) За сега съм се спрял на модела на Yamaha PSR E313.. смятам, че е доста добър особено за начинаещи.. и нещо подобно предполагам ще ти свърши работа и на теб и тъкмо ще се вмъкнеш в 500-те лева:(

можеш да го разгледаш тук... Yamaha PSR E313

 

а също така и тук можеш да видиш още едно демо филмче, да се ориентираш какви възможности има

ок, това е от мен;) Успех!:hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, защо не се зарибите да започнете с доброто, старо, акустично пиано? А после вече, ако имате мерак, можете да се огледате и за клавир(електронни хави). Общо взето с изключение на най-ниските класове клавири, всички останали са с определена цел - дигитални пиана, стейдж пиана, ориенталски серии, DJ серии, синтове и т.н. Т.е. ти трябва да си наясно какво точно ти трябва. Моето лично предложение, с което никой не ангажирам, е да се вземе нещо сносно, макар и по-скъпичко, защото такива неща не се сменят всеки ден, та поне да е свястно. Препоръчвам ти нещо от сорта на Yamaha DGX 620. Вярно струва към 1800лв., но има много приемущества пред по евтините - има хамър система на клавишите(усещане като от истинско пиано), с 88 клавиша е(като истинско пиано), не е скъпо като клавиновите и т.н. Вече всичко можеш да си купиш на изплащане, а като и работиш, ще можеш и да си го изплащаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе, то всичко мн хубаво и сигурно си прав... но има и друго аз съм беден студент:Р не работя:) не мога да си позволя нещо за 1800 лв.. а и никога не съм свирил на клавир.. въобще на никакъв музикален инструмент не съм свирил:spam: така че, мисля да започна с нещо по-евтино и относително качествено (а и нямам място за истинско пиано, а и не искам да досаждам на комшиите докато се уча, затова ми харесват предимствата на електронното)... а ще видим до къде ще стигна... по-нататък като съм по-наясно с нещата;) може да мисля и аз за нещо по добро.. не се знае просто до къде ще стигна в това си начинание за да инвестирам много пари:hysterical: Ии така!

 

Аа и да, често виждам в форума съвети към хората да си вземат нещо по-качествено..изглежда наистина е важно!?:hysterical:

А какво повече може Yamaha DGX 620 ?:hysterical: В смисал какви възможности и като цяло кое му е по-хубавото... те са много предимствата сигурно, но аз и без това едва ли ще ги усетя... пък и не е пригоден за начинаещи:Р

Редактирано от Maestro Ivo :P
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, защо не се зарибите да започнете с доброто, старо, акустично пиано? А после вече, ако имате мерак, можете да се огледате и за клавир(електронни хави). Общо взето с изключение на най-ниските класове клавири, всички останали са с определена цел - дигитални пиана, стейдж пиана, ориенталски серии, DJ серии, синтове и т.н. Т.е. ти трябва да си наясно какво точно ти трябва. Моето лично предложение, с което никой не ангажирам, е да се вземе нещо сносно, макар и по-скъпичко, защото такива неща не се сменят всеки ден, та поне да е свястно. Препоръчвам ти нещо от сорта на Yamaha DGX 620. Вярно струва към 1800лв., но има много приемущества пред по евтините - има хамър система на клавишите(усещане като от истинско пиано), с 88 клавиша е(като истинско пиано), не е скъпо като клавиновите и т.н. Вече всичко можеш да си купиш на изплащане, а като и работиш, ще можеш и да си го изплащаш.

Откъде акустично пиано? Що се отнася до това с какво да се започне, не съм съгласен, че човек с мерак (т.е. не особено амбициран) трябва да се хвърля на нещо струващо 1800 лв. Преди време брат ми си кийборд-че ямаха пср серията - радост голяма, свири няколко месеца и после само се пречкаше из стаята.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какво повече може Yamaha DGX 620 ?

Основната разлика е в броя октави и пианистичната клавиатура...разликата в саунда не е голяма...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.