Jump to content
Българският форум за музиканти

Свързване на Keyboard към Персонален компютър


Marian

Recommended Posts

Искам да запиша едни миди файлове от Keyboard във формат за обикновенна CD уредба. Как да направя това? Може ли да свържа OUT на клавира с line in на PC-то и с някаква програма да запиша мидитата, които да конвертирам във формат за разчитане от обикновенната аудио уредба? Напишете, моля, постъпково процедурата за испълнение за да стигна до крайния резултат. Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами намери начин да ги експортираш тези МИДИ-та на някакъв разбираем за компютъра носител.

Не знам какъв ти е клавира...но ако няма фабричен начин тези МИДИ-та да бъдат изкарани/вкарани вътре - забрави.

След това ти предстои интересния път на конвертиране от МИДИ в Аудио, който не само че е маса забавен...ами и вероятността да звучи точно както на свирката ти е много малка (това ако не е готинко уплътняване на времето при "ае няма ми музата!"...здраве му кажи)

Най-добре прочети манюала.

 

Другия начин е просто да вържеш аудио изхода на клавира си към аудио входа на звуковата си карта...

Ползваш някой обикновен софтуер за запис и записваш директно каквото се чува от клавира.

След т'ва печеш диск и толкоз.

Редактирано от drgoa.r
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Свързваш Out на клавира с Line In на компютъра

2. Стартираш Cubase, създаваш нов проект тип Audio

3. Стартираш Cubase на запис и Пускаш от клавира МИДИ файла.

4. След като свърши МИДИто, спираш Cubase.

5. Получения запис го експортираш във формат MP3, като го настройваш примерно на 44kHz, 192bps

6. Записваш MP3то на харда.

 

като запишеш по същия начин всички МИДИта, получените MP3ки ги записваш през NERO като аудиодиск и си готов

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^

 

Благодаря колеги, особено на kalinpetkov за изчерпателността на отговора. Имам KORG PA 60 и се надявам, че по описания от него начин ще се запишат фаиловете със саунда на КОРГА, а не със звуците на саунд картата на PC-то. Не съм запознат с музикалните прогртами, но си купих една преведена на български книга на CUBASE и мисля да започна отнякъде. Откъде да си сваля обаче програмата? Възможно ли е да стане някакъв гаф с "дъното" на PC-то от този начин на свързване? Мисля да си купя звукова карта с миди порт за около 20 лв. Добре ли ще бъде? Казаха ми, че нямало значение толкова, защото ползвам пак звуците на синтезатора. Чета във форумите за гейм порта, който го ползват за миди. Кой от вариантите ще е по добре да направя?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не разбрах защо трябва да ги запазва като MP3, а после Неро-то д аму ги конвертира пак във WAVE...ама всеки си има методи на работа, мдам.

Не ти е нужен Кюбейс за толкова елементарна работа - Кюбейс е доста скъп, че и големичък пакет за професионално студио.

На теб ти трябва семпла програмка за запис.

Audacity е добър избор: с нея се оперира като с обикновен "касетофон" :)

По въпроса за картата - МИДИ никога не е излишно, освен това вече доста рядко слагат гейм порт...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз му описах начина на запис. Защо с Cubase? Защото аз него използвам. Може да се направи същия номер и със Soundforge, Cakewalk, и т.н., кой с каквото му харесва.

 

Не съм убеден, както твърдиш че в Аудио CD формата на файловете е wav., а дори и да е така пак с неро трябва да ги запише нали, а в MP3 заемат по-малко място на харда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма нищо.

 

Кабел МИДИ то гейм порт ти трябва само ако искаш да ползваш клавира като МИДИ клавиатура, мастер киборд и т.н.

За твоя случай звуковата карта е важна до толкова до колкото да подобри качеството на записа от линейния вход. С тази на дъното можеш да свършиш неща, които не са много прецизни. Ако искаш студийни записи, купувай допълнителна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм убеден, както твърдиш че в Аудио CD формата на файловете е wav.

Бъди абсолютно убеден. Има един стандарт, наречен Red Book - в него са описани подробно изискванията към CD-audio. Да се записва във МР3, за да се направи след това ЦД е пълна глупост - МР3 е компресиран формат СЪС ЗАГУБА НА КАЧЕСТВО.

Моля ви, колеги - като даваме съвети на начинаещи, поне да са малко по-издържани от фактологична гледна точка.

Ако не ме лъже паметта Korg PA-60 си има флопи - направо Line Out на PA-60 -> Line In на компютъра, някакъв Reaper или Audacity да записват във формат .wav 16bit 44,1 KHz във ОТДЕЛНИ файлове за всяка песен! Получените файлове печем с произволна програма за запис на CDaudio БЕЗ никаква конверсия. Слушаме с удоволствие резултата.

Успех!

Редактирано от presly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.