Jump to content
Българският форум за музиканти

Мнения по избор на техника


Nauticus

Recommended Posts

Ами...харесал съм си една комбинация на М-Аудио за да мога да си правя хубави записи в къщи и искам да знам дали ще се получи хубаво т.к. това ще ми е първата стъпка. Ще си мушна инструмента (например китарата :greenball: ) през FireWire Solo и оттам във Audiophile 192 звукова карта. Ще има ли прилична латенция, какво може да е нивото на шум и т.н. Например това с балансирания и небалансирания изход на solo-то не го разбрах много. Ако някой има мнение или опит нека обсъди или да препоръча нещо на своя ръка :happy:

Редактирано от K2
Шишкави букви с дясно уклонение - виж правилата!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я...вие направо ме заляхте с отговори

Редактирано от K2
Шишкави букви с дясно уклонение, кофти самоцитат - мини на "ти" с правилата! Следва директно триене!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми нещо не е ясен самия въпрос. Защо ще прекарваш сигнала през две звукови карти, например? Латенцията зависи от цял комплекс условия - мощност на компютъра, тип на драйверите, използвани програми/ефекти, чипсет на FW-контролера и т.н. Като всеки случай е отделен - няма еднозначни рецепти. Попрочети из форума и си направи изводите за своя случай.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хммм т.е. искаш да кажеш, че достатъчното условие за приличен звук е едно от двете така ли? Всъщност като сигнала ти вече веднъж мине през FireWire Solo, оттам звуковата карта е без значение?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А FireWire Solo какво е? Саунд карта, аудио интерфейс, етц. Същото е и Аудиофила. Не ти трябват и двете. Или де да знам, на теб може да ти трябват, ако не ти стигат входовете на едната само, но както го казваш все едно ще прекарваш сигнала последователно през двете...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като прекараш сигнала през две карти, това автоматически значи удвояване на латенцията и скапване на сигнала, щото минава през два пъти повече конвертори.

 

Според мен това си е откровено безмислено решение.

 

Ако тия карти смяташ тепърва да ги купуваш, по-скоро си вземи една, ама по-сериозна :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.