Jump to content
Българският форум за музиканти

Мнение


Claire

Recommended Posts

От доста време насам във форума само чета, но най-сетне се престраших и аз да пуснанещо мое. Моля за сериозна критика и съвети. :)

http://media.putfile.com/Let-me-fall-25

Редактирано от Claire
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Claire,

разбирам че са давали нещо интересно по телевизията, како... но следващият

път поне изключи звука на телевизора, не заради това че ще стане

микрофония, ами щото микрофона (а твоя е настолен, сиреч web-микрофон),

колкото и да е скапан, улавя звуците дори и от говоритлчетат на килнатите ти

слушалки, вероятно за да си чуваш гласа, щото един Бог знае с ква

програмка си записала тази песен-кавърче, без да има вътрешен мониторинг...

Може пък и да си отдалечила колонките на компа, от които струи истинската

певица там, с надеждата гласа ти да надделее над тях, предвид че микрофона

вероятно е доста по-близо до устата ти от тях!

 

И все пак истинската песен се чува и не мога да не кажа следното:

Спри веднага с този начин на изпяване на каквото и да било!!!

Никога не пей с оригинала!!!

(по-долу ще разбереш защо настоявам така с тия удивителни)

 

Claire,

трябваше да пуснеш връзката към този твой кавър (по-скоро псевдо-синбек)

в раздел "Кавъри", но както и да е... с технико-инструментариумните критики сме до тук!

 

Сега да видим какво чухме!

 

Мда, веднага като запя ми изникна образа на Брайън Адамс (Brian Adams)

пеещ песента "Всички за един" ("All For One).

Ако ме поиташ защо... няма да мога да ти отговоря смислено, а само:

Ами просто така! Изникна ми в паметта... :)

 

Моментът, който най ме издразни беше фалцетът ти на:

Little... от "Just a little...", защо ли!? Ами защото се чува, че оригиналнат

певица го изпява с глас, а не с фалцет.

Може пък и да си целяла различност, макар че фалцетът си е именно това,

което означава: лъжлив глас

 

Моментът който, дето ме изкефи много беше на думите, които изпя при:

"This isn't who I meant to be!". Много яко го направи, направо имах

чувството че го каза наистина на някого! И това е добре...

Лично на мен начинът ти на пеене, макар и не толкова добър технически,

колкото на някои певици и певци тук от форума, които са понаучили повече,

твоят глас най ме изкефи от това, което съм слушал дори от техните...

 

Трябва ти само време за пеенето и емоции, за да пееш и свои неща! :)

Успех и следващия запис да е още по-силен като присъствие! :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за мнението. Наистина ти благодаря за добрата критика. Честно казано се оказа по-полезен в едно мнение от старата ми учителка. :curse:

Относно това за телевизията:Всъщност песента е от филм, но никъде не мога да я намеря в синбек или оригинал :) . И в уж дискографии на певицата и всякакви такива е изкарана песента от самия филм. Затова се чува и това говорене.

Това "little" и аз не го харесвам. Проблемът идва, че често гласа ми не знам защо точно там се стяга супер много. От опитите ми са се получавали само няколко пъти, както трябва. Над това ще продължавам да си работя.

 

отново искам да ти благодаря за мнението. :)

Редактирано от Claire
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От доста време насам във форума само чета, но най-сетне се престраших и аз да пуснанещо мое. Моля за сериозна критика и съвети. :greenangel:

http://media.putfile.com/Let-me-fall-25

 

Много сладък гласец обаче това е всичко.

Звучи така единствено на няколко тона в центъра и от там нататък има сериозни проблеми и надолу и нагоре.

Просто ти трябва малко целенасочена работа. Във въпросната песен проблемите ти нагоре започват още от фа диез и продължават и на сол и на ла.Това не би трябвало да е никакъв проблем за твоя глас.

Липсва ти какъвто и да е контрол върху въздуха и от там идва и основният проблем.

Извади песента детайлно тон по тон на пиано ако имаш раздроби я на фрази и започни фраза по фраза.

Ако издишаш на низките транспонирай нагоре с половин тон докато стане добре и после върни обратно като се опитваш да запазиш начина на звукоизвличане. По същият начин с високите-транспонирай надолу и после започни да катериш нагоре като пренасяш механиката на тялото.

Започни и да правиш упражнения за контрол на дишането и за отваряне на гърлото нагоре.

Намери някой който да може да ти ги обясни тези неща

 

Само на 15 си за 1-2 години могат да се получат много хубави неща - ДЕЙСТВАЙ!!!

Редактирано от Caruso
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Claire,

ще си позволя още няколко съвета да ти дам, макар да не съм учил за това...

Както и да е...

 

Основното и най-важното нещо е да можеш да дишаш в ритъма на песента, а не

прсото да дишаш от вокално-техническа гледна точка, с така нареченото диафрагмено дишане!

При теб забелязвам характерното избързване при всеки начинаеш изпълнител на даден инструмент.

Това трябва да го следиш внимателно и да го контролираш чрез слуха си, а сетне и чрез диафрагмата.

Просто ти трябва да се влееш в пулсацията на песента, а ако е безмензурна (няма ритмика най-общо казано),

ти трябва да водиш пулсацията, а ако бързаш пеенето ти ще е кратко!

 

Тука певците ще започнат да 'фърлат по мене тесли, чукове, триони... щото ще се опитам да ти

го обясна така както аз си го разбирам:

Това диафрагмено дишане (необходимо при пеенето) можеш да си го представяш като напън,

когато отиваш в кенефа и почнеш да акаш ( :thumbs_up: ), само че го насочвай нагоре към гърлото.

Въздуха в белите дробове да носочваш де. Супер куцо и просташки е знам, ама аз така правя.

Друго нещо след като направиш зорлем упражнения с диафрагмата (то тва всъщност е "мускула"

дето ти отделя червата от стомашно-чревната кухина!

И този мускул може да го управляваш и трябва да го управляваш волево, докато пееш!

Ето ти още една препратка от Уикипедия:

Белия дроб има форма на надлъжно разрязан конус, чиято основа лежи върху куполите на диафрагмата,

Диафрагмата крепи основата на дроба (basis pulmonis) и е изпъкнала във форма на купол.

Предполагам знаеш за израза "Да ти падне дроба в червата!". Затова един уважаващ себе си певец

не бива да скача от високо, дори да е по време на издаване на най-високия възможен за него тон (

когато най-много е подпрял дробовете си с диафрагмата, предвид това че ще противодейства на

гравитацията и по слециално на инерцията)

 

Ето ти още една препратка от Уикипедия, за да видиш, че не само аз пиша измислици-премислици:

"По време на дефекация гръдните мускули, диафрагмата, стомашните мускули и тазовата диафрагма оказват налягане върху храносмилателния тракт, а дишането временно се прекратява, докато дробовете изтласкват диафрагмата надолу, за да окажат натиск. Кръвното налягане се увеличава в цялото тяло, а количеството кръв, изпомпвано от сърцето, намалява. Познати са случаи на смърт по време на напъване за дефекация, защото повишеното кръвно налягане предизвиква пробив на аневризмата или отлепяне на тромб (така намира смъртта си Елвис Пресли!!!)."

Научно изследване, извършено от Медицинския университет в Тебриз (Иран), проведено над 30 пациетни, сочи,

че дефекацията в седнало положение е непълна и може да е предпоставка за развитието на чревни заболявания.

Аз също смятам така, както и иранците са установили, а смятам че това е и естественото, природно функциониране

на организма, по времето на тоя процес. И не напрягаш излишно диафрагмата!!!

(Бай дъ уей, аз от малък не сядам на тоалетната чиния а клякам отгоре й!!!... селянин, кво да направя,

но пък винаги ми е било по-добре от "културното" ходене по голяма нужда!)

 

Продължавай с още повече опити и записи. Не спирай да се записваш, после слушай и после пак.

Няма значение с къв микрофон и къв софтуер... Просто записвай, слушай...

Мога да ти пратя една книга... надявам се поназнайваш английски. Но ако не, така или иначе ще я превеждам.

Ма ше трябва да чакаш за версията на български... :greenangel:

:secret:

Редактирано от coh-da
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми аз съм малка и незнам дали мойте савети ще са ти много от помощ имаш хубав глас но доста трябва да се пореботи и както казаха ''проблемите ти нагоре започват още от фа диез и продължават и на сол и на ла'' даамм пореботи над гласа си усилено и тези работи ще се оправят ...УСПЕХ :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
отваряне на гърлото нагоре

 

Това какво точно означава ? Извинявам се за глупавия въпрос , обаче съм още съвсем начинаеща.. :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами общо взето почти всички хора в началото на заниманията си по пеене изкачвайки се нагоре по диапазона си повдигат ларинкса и затварят гърлото.В този запис най -добре си личи на фразите at least и over me.

Идеята е по целия диапазон да е отворено търлото, но това е свързано с добър контрол на въздуха.

Т ине си ли намери кой да ти ги обясни нещата :thumbs_up:

Редактирано от Chrysalid
Нарушение на правилото за цитиране на предходен коментар!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.