Jump to content
Българският форум за музиканти

Help: Помощ за избиране на Ел. Китара!


HidePower

Recommended Posts

Здравейте, запалил съм се да свиря на електрическа китара :) (До сега съм свирел на класическа, Кремона) Моля да ми помогнете в избора на китара и да ми кажете някое магазинче където цените са по ниски :rocker: Мислех да си вземам "Fender Stratocaster", но бързо се разобедих когато разбрах че струва около 2000лв и от тук на тататък вече незнам на къде да се насоча! :) На китарката ще свиря предимно Хард Рок, като "Deep Purple", "Rainbow" и "AC/DC". Бюджета ми е 300лв за китара и до 100лв за усилвател (най-много). Разчитам на вас да ми препоръчате някоя китара с готин Хард Рок звук (нещо от сорта на Fender), а усилвателя да има готини ефекти (силата на звука не ме интересува) 1000000000х предварително! :headbang:

 

П.С. - общо паричките са ми 400лв и можем да обърнем повече внимание на китарата, за усилвателя нямам никакви претенции, само да е ефтин и да може да се побере всичко в бюджета. (ТОВА КОЕТО ТРЯБВА ДА ПОДЧЕРТАЯ Е ЧЕ ЩЕ КОПУВАМ ВСИКО НОВО ОТ МАГАЗИН) ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 44
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аз бях в подобно положение допреди няколко месеца. Препоръчвам ти да си вземеш китара в комплект с усилвател и всичките други джунджурии, които ти пробутват, за да се радваш :)

Ясно е, че няма да бъде супер-добра китара, но комплектите наистина си струват..в смисъл за такава цена няма как да се оплачеш от нищо. Относно усилвателя - за 100 лв. има 10 ватови, но пак ти казвам по-евтино ще ти излезе в комплект. Аз си взех комплект на stagg за 260 лв. и съм си много доволен. Имаше и на washburn за около 400, но според мен няма голяма разлика. Айде успех със свирене и купуване!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бях в подобно положение допреди няколко месеца. Препоръчвам ти да си вземеш китара в комплект с усилвател и всичките други джунджурии, които ти пробутват, за да се радваш :)

Ясно е, че няма да бъде супер-добра китара, но комплектите наистина си струват..в смисъл за такава цена няма как да се оплачеш от нищо. Относно усилвателя - за 100 лв. има 10 ватови, но пак ти казвам по-евтино ще ти излезе в комплект. Аз си взех комплект на stagg за 260 лв. и съм си много доволен. Имаше и на washburn за около 400, но според мен няма голяма разлика. Айде успех със свирене и купуване!!

 

Извинявай, били оточнил каква е китарата и усилвателя за колко пари и от къде че не те резбрех нещо :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разчитам на вас да ми препоръчате някоя китара с готин Хард Рок звук (нещо от сорта на Fender), а усилвателя да има готини ефекти (силата на звука не ме интересува) 1000000000х предварително! :)

 

П.С. - общо паричките са ми 400лв и можем да обърнем повече внимание на китарата, за усилвателя нямам никакви претенции, само да е ефтин и да може да се побере всичко в бюджета. (ТОВА КОЕТО ТРЯБВА ДА ПОДЧЕРТАЯ Е ЧЕ ЩЕ КОПУВАМ ВСИКО НОВО ОТ МАГАЗИН) :)

 

значи това което искаш и ново от магазин - НЯМА ТАКЪВ ФИЛМ

 

има разни евтини копия на фендер като squier или stagg за 250-300, обаче са зле а усилвател за 100 може да е само някаква пълна мизерия със 4 или 6" говорителче което звучи като радиоточка (какви ефекти бе???) съжалявам че те разочаровам но е така - ако искаш свясна китара за 500-600 може горе-долу да е добре и при усилвателите е така

Между другото и оригинален фендер да пъхнеш в усилвател-мизерия звука пак ще е отврат, докато евтина китара в свестен усилвател няма да е толкова зле

За 300лв китара наистина е по добре 2ра ръка - тва е китара не е кола да се износва с годините и да спира да свири - напротив дървото изсъхва и зазвучава по-добре

 

Надявам се да съм помогнал и по-добре потърси информация в хилядите други теми като тази които са изписани

И да ти разправят че китарите за 200-300лв са добре като си купиш и посвириш година-две на нея ще ти се стори много зле

Редактирано от Overdrive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От къде си? :) (това е към автора на темата :) )

Редактирано от SomeoneElse
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам колко струва, но ако ти влиза в бюджета ти препоръчвам Yamaha ERG 121 beginner pack, китарата е перфектна за парите си, комбото не съм го пробвал ама криво-ляво ще свири там, за ефекти забрави, най-много да има някакъв мизерен драйв. Но след време може да събереш пари за по-добър усилвател и ще имаш прилична китара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До тук се насочвам към китара втора ръка, като "Fender Statokaster" (все пак) Надявам се да е по ефтина като парички защото е 2-ра ръка, може и 3-та, горе долу колко ще струва??? А пък за усилвателче ще събирам пари още! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами...истински Fender Stratocaster ще ти струва поне 1000 лв втора и т.н. ръка. Тези китари, заедно с Gibson-ите имат свойството да увеличават цената си колкото повече остаряват (което на мен лично ми се струва не особено правилно). Затова едва ли ще можеш да си позволиш такава китара, ако ще и 20 годишна да е :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във Фактор имат един много добър комплект за начинаещи. Аз съм с такъв. Китара Washburn X20 с усилвател Washburn 15W. Има CD за начинаещи, тунер, колан, калъф за китарата и 3 перца Washburn. Струва 512 лева. Доста съм доволен от него. Кубето си има приличен драйв и китарата звучи много подобно на саунда на AC/DC, а като поразвъртиш потенциометрите и Deep Purple можеш да докараш. Бридж адаптера е хъмбъкер а другите 2 са сингъл койл. А пък ако си я включиш в компа и си изтеглиш Guitar Rig китарката ще звучи много добре ( това е мое мнение :greenangel: ) Така че решавай. А може и да си вземеш някоя втора употреба. Според мен едва ли има много голяма разлика :thumbs_up: Ако предишният собственик се е грижел за нея не мисля че ще имаш проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

друга опция освен wasburn-а са Squier-ите.Пък и нали каза че искаш Фендер-подобна китара .Естествено squier-ите не са Фендери и са доста далеч от звученето им но като за начало стават.За Хеви и Хард рок стават(аз това свиря) даже Fat strata е перфектен защото е хъмбъкър но пак казвам да на очакваш Фендерски звук.По моето скромно мнение не са чак такъв боклук за какъвто ги определят някои хора но ....Различни хора -различни мнения и вкусове. В xxxx ги има по отделно както и в комплекти със кубе . Виж поразгледай пробвай различни модели и марки и така .Успех

Редактирано от Vertigo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо ли си мисля, че ако не можеш да си позволиш направо това за 900лв.

 

46325174xg8.png

 

..... то това ще те задоволи напълно ..

 

81047681no4.png

 

... или каквото и да било от тази картинка, ...

 

http://www.squierguitars.com/products/sear...at=stratocaster

 

като например

 

97203183fi7.png

 

Или пък , защо не това ...

 

57091609lv6.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а защо си мисля че първото (мексико фендера) съкс и няма общо с истински (американски)???

Скуиер не е лоша китара като за начало - аз много се радвах на моя и го имах за хубава китара дълго време - в полседствия нещата се промениха, но в началото ми вършеше чудесна работа.

Вместо последното - Скуаяр стандарт за 500 е по добре винтидж 1 милион пъти ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много мерси на всички и да оточниме коя е най добрата ел.китара (до 300лв) с която мога да докарам Deep Purple звучене??? ;)

 

П.С. - Марката но китарата мога да кажа че ве че не ме инстересува, а само това да мога да докарам Пърпъл звучене и да е до 300лв най-много!

 

П.С. - За усилвател ще мисля малко по късно!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много мерси на всички и да оточниме коя е най добрата ел.китара (до 300лв) с която мога да докарам Deep Purple звучене??? ;)

 

П.С. - Марката но китарата мога да кажа че ве че не ме инстересува, а само това да мога да докарам Пърпъл звучене и да е до 300лв най-много!

 

П.С. - За усилвател ще мисля малко по късно!!!

Пич как мислиш да чеуш някакъв звук без кубе? ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.