Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

Здрасти в1просат ми е дали по някакаж на4им мога да изжлека инстроменталите на някоя песен да махна вокала :beer:) 10х предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

има няколко програмки за премахване на вокали, ето ти една от тях:

http://www.download.bg/prg_view.php?id=23976

пробвал съм я със Slayer - както техен студиен запис, така и концертно изпълнение, но не очаквай чудеса от всяка песен - доколкото си спомням, за да сработи чудото, записите трябва да са стерео, аве да са правени както трябва

Редактирано от fracture
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
има няколко програмки за премахване на вокали, ето ти една от тях:

http://www.download.bg/prg_view.php?id=23976

пробвал съм я със Slayer - както техен студиен запис, така и концертно изпълнение, но не очаквай чудеса от всяка песен - доколкото си спомням, за да сработи чудото, записите трябва да са стерео, аве да са правени както трябва

тая програмка е пълен гъз ;)

освен вокалите маха и всичко останало :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма програма, която да може да махне вокалите от запис, в който са вече миксирани

 

 

 

.

напротив cool edit pro 2.1 се справя доста добре и на някой песни маха вокалите до 99% което си е задоволително според мен...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Остава да кажеш как точно. На мен не ми трябва, но е полезно да се знае. А има хора из форума, които имат нужда от това. Така че плс! :blink:

Редактирано от Baby Thomas
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко което аз съм чувал яко реже честоти. И това си е логично, щото вокалите обикновенно се застъпват по честотна характеристика с други инструменти, а компютрите все още не са достатъчно умни да различат ясно китара от глас :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

www.analogx.com - analogx vocal remover - плъгин за winamp и directx версия.

 

Принципа е следния: много е важно записът да е стерео - взема се единият от стерео каналите, обръща се фазата на сигнала (все едно синусоидата се обръща наобратно) и се наслагва върху другия. По този начин еднаквите звуци в двата канала се унищожават взаимно и остават само различните. Тоест, вокалът, понеже в повечето случаи е записан еднакво на двата канал се унищожава, а другите инструменти, които са записани стерео (т.е с леки разлики в двата канала, или примерно едната китара на единия канал, другата на другия) остават.

 

Естествено методът не е перфектен, защото част от звука барабаните също си отива, заедно с някои сола, които са записвани еднакво на двата канала (много песни на Сатриани примерно - по този начин може да си направите backing tracks за да си свирите солата отгоре :angry: ). Също така, ако вокалът има някакви ефекти (ехо, разни стерео ефекти) не може да се премахне.

 

Но в повечето случаи работи задоволително..

Редактирано от fluti
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.