Jump to content
Българският форум за музиканти

Секси въпросче за алт сакс!


Recommended Posts

Може ли някой да бъде така добър и да ми посочи линк (PDF или нещо от сорта) с похвати за свирене на високи тонове на алт сакс?

Флажолети, пръстовки - каквото и да е, но да е за високия регистър (над Ми-Фа). :icon_shithappens:

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли някой да бъде така добър и да ми посочи линк (PDF или нещо от сорта) с похвати за свирене на високи тонове на алт сакс?

Флажолети, пръстовки - каквото и да е, но да е за високия регистър (над Ми-Фа). :dance:

Благодаря предварително!

 

В почти всяка школа за саксофон има примерни грифове на флажолетните тонове. Те разширяват диапазона и дисциплинират устата, но са за по-късен етап от овладяване на инструмента. И не са задължителни. Т.е. нормално е човек да свири добре най-напред в естествения диапазон.

Ако приемем, че въпросът е секси, защо му е на певец да знае високите тонове на саксофона!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич ако искаш да свириш високо инструмента ти трябва да е в перфектно състояние.След това ми пиши на diduli@mail.bg и ще ти избратя това което изкаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако приемем, че въпросът е секси, защо му е на певец да знае високите тонове на саксофона!

Извини ме, но къде е написано, че е необходимо на певец? :thumbs_up:

Може ПЪК да трябва на саксофонистка например... ;)

Поздрави и благодаря за изчерпателния отговор!

Редактирано от Ивелин
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако приемем, че въпросът е секси, защо му е на певец да знае високите тонове на саксофона!

Извини ме, но къде е написано, че е необходимо на певец? :hysterical:

Може ПЪК да трябва на саксофонистка например... :thumbs_up:

Поздрави и благодаря за изчерпателния отговор!

 

Може би, това се дължи на професионалното ми изкривяване - хора, които едва обръщат пръстите си по саксофона, да искат непременно да свирят надгрифови тонове. А те не са много качествени и някои - доста трудни за извличане. Но са понякога ефектни или модни. Както и да е - лошо няма. Използвам случая да ти кажа, че от чутото добивам представа за твоите интерпретаторски възможности: Добре пееш! Поздрави - XAS.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би, това се дължи на професионалното ми изкривяване - хора, които едва обръщат пръстите си по саксофона, да искат непременно да свирят надгрифови тонове. А те не са много качествени и някои - доста трудни за извличане. Но са понякога ефектни или модни. Както и да е - лошо няма. Използвам случая да ти кажа, че от чутото добивам представа за твоите интерпретаторски възможности: Добре пееш! Поздрави - XAS.

Хехе - мерси ! Макар и този запис (както и пише на него) да е правен 2003...

Сега нещата с моето интерпретиране стоят по коренно различен начин :rolleyes:

Все пак тогава, като го записвах това парче, още нямах ротина (беше нещо като демо за Норвегия) след това ми се наложи да пея 3 години сам...така че ротината си казва думата. :)

А отностно сакс-а, просто търсих пръстовки от любопитсто, не че някой се е засили да ги свири,

М/у другото - МНОГО БЛАГОДАРЯ на diduli за помощта!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сори за оффа,ротина от рота ли идва

Ами рУтина е правилно, но някой някъде беше казал - "човешко е да се греши, но чувството е божествено"... :P

 

Пич, страшно свириш !!!

 

п.п. м/у другото, ОФФ на кирилица изглежда ужасно - да оставим въпроса, че такава дума в българския няма!

Според мен е по-добре оригинала да си е оригинал (OFF), вместо да е побългарен и то неправилно, по чисто фонетичен принцип - дума с две ФФ-та не съм срещал до ТОЗИ момент! :)

Редактирано от Ивелин
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сори за оффа,ротина от рота ли идва

Ами рУтина е правилно, но някой някъде беше казал - "човешко е да се греши, но чувството е божествено"... :)

 

Пич, страшно свириш !!!

 

п.п. м/у другото, ОФФ на кирилица изглежда ужасно - да оставим въпроса, че такава дума в българския няма!

Според мен е по-добре оригинала да си е оригинал (OFF), вместо да е побългарен и то неправилно, по чисто фонетичен принцип - дума с две ФФ-та не съм срещал до ТОЗИ момент! :thumbs_up:

 

Абсолютно си прав ,ама много ме мързи непрекъснато да превключвам от фонетичен на латиница и обратно.Както и да е взимам си бележка :)

 

Съжалявам за OFFа,това беше за последен път

 

п.п.Много благодаея за похвалата :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ме мързи непрекъснато да превключвам от фонетичен на латиница и обратно.

Старите хора са казали - "мързела не мори, а мъчи"! хахаха :D

Относно смяната - има shortcut-и, които много помагат - само натискаш едно копче и готово. :)

А за свирнята - наистина много те харесах - без капка ирония! Ще се радвам да се запознаем! :)

Редактирано от Ивелин
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Здравей Иво аз съм Стас ,научих един базик на тенора предполагам на алта е също .както свириш до на алт прастите се преместват с дна позици на горе същата подредба и свириш фа фа диес и сол .трябва някй пъ ако ме видиш по скайпа онлайн иначе мнго копчалък и не става на думи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иво пиши на diduli той е много як саксофонист и свири много на високо ,аз мисля да се възползвам от уменията му като се върна в Русе

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иво пиши на diduli той е много як саксофонист и свири много на високо ,аз мисля да се възползвам от уменията му като се върна в Русе

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Хей, Стас! Ще го потърся. Мерси! :thumbs_up:

 

Направих сакс-таб, в случай че ти или някой друг иска да сподели някой похват/пиниз/трик и т.н.

 

Ето легендата:

explains.jpg

Ето шаблона:

templatef.jpg

Ето и как изглежда До мажор в този вариант:

cmajor.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.