Jump to content
Българският форум за музиканти

Дисторш на Лед Цепелин


ivan4ooo

Recommended Posts

Здравейте хванали сме се 3-ма човека Аз-спонсор и двамата ми комшии-единия китарист(металист),а другия ел.техник(любител)да мислим как да изсвирим най-добре песента на Лед Цепелин Black Dog-казаха ми че трябвало специален уред-лампов усилвател който да се върже към китарата за да се получи подходящото изкривяване някой да е свирил тази песен и да знае как се прави у-вото или да има схема на лампов усилвател и характеристика на елементите които трябва да закупим?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

без да коментирам идеята-рагледайте нета!тва звучи като ще си правя операция,чувал съм че става със скалпел!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не знам как си с английския,но със сигурност има много материал за четене.Също така разровете форума-има много теми с допирни точки до вашата идея.За всеки случай не става за 5 мин. дано да имате търпение и необходимия ентусиазъм

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

специален уред-лампов усилвател

мноого е прав който ти го е казал това ;)

ей ТАКЪВ или подобен върши работа, към него обаче се добавя и "колонка" 4х12" като ТАЯ , китарка като ТАЗИ, добър китарист и голяма зала или студио кадето да се усили въпросната техника и работата става ;)

 

хм... май не е толково просто колкото си го мислите със ламповия усилвател ;)

Редактирано от Overdrive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

The guitars are heavily layered. Four separate Jimmy Page guitar tracks were overdubbed. Page recorded the guitar directly into a 1176 limiter preamp (manufactured by Universal Audio), distorted the stages of it, and then sent that to a normally operating limiter. In other words, no guitar amplifier was used in the recording process

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте хванали сме се 3-ма човека ..

 

Не знам на колко години си, но тия неща, не излизат никак евтини.

 

Един лампов усилвател, ако сте добри в електрониката, ще ви отнеме поне едно 500-600 лв да си го сглобите.

Ако нямате солиден опит с електрониката - едва ли нещо ще направите.

 

Колоните(кабинети) струват хиляди, а говорителите за китара не са хай-фи говорители, ами са специални говорители за китара, които също не са особено евтини.

 

Иначе в общи линии, почти всички групи, в които си чувал китара по записи, свирят с лампови или много скъпи транзисторни усилватели.

 

След това, звука се записва с много скъпи микрофони, в много скъпи студия, след което го обработват много добре платени студийни техници и аудио инженери, под ръководството на много известни продуценти.....

 

За пари става въпрос - направи си сам за 100 лева няма да стане.

 

Това, което на първо време можете да направите е да се образовате коя китара как звучи, кои изпълнители с какви китари свирят, кои са популярните марки усилватели, коя група къде с какво свири, кой усилвател какъв звук има.

 

Когато се научите да чувате тези неща, тогава ще ви се избистри представата за нещата.

 

Иначе - купете си някакви по-хубави процесори, и усилватели с 12-инчови говорители, и малко или много ще се доближите до звука, който търсите. Ако не веднага - то след някоя друга година свирене.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.