Jump to content
Българският форум за музиканти

Мнение за синтезатор


BPEMETO

Recommended Posts

Здравейте ! :)

 

 

Аз съм един много начинаещ пианист, но с големи планове ( в абластта на домашното концертиране :D ) От доста години имам един синтезатор Casio с 4 октави и сега съм решил да си подаря за Нова Година нов с 5 октави. Спрял съм се на следните модели:

 

CASIO CTK-700

 

CASIO LK-35

 

CASIO CTK-591

 

Не съм много запознат с качествата на отделните марки, но си мисля, че YAMAHA са по-добри от Casio и ако и според вас е така съм склонен да дам малко повече пари за:

 

Yamaha PSR-E213

 

 

А ако в сравнение с 213 този заслужава да се дадат 100лв отгоре ще почакам докато събера пари за него:

 

Yamaha PSR-E313

 

Знам, че последния модел е може би най-добрия, но все пак ще се радвам някой да сподели мнението си и за по-евтините варианти на Casio в сравнение с Yamaha PSR E213.

 

Не съм учил в музикално училище, нито съм ходил на уроци... просто сам си разучавам разни неща и си ги свиря. Но смятам да задълбоча обучението си скоро с часни уроци. :curse:

 

Благодаря за вниманието ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като изключим личната ми омраза към марката Касио - предлагам ти направо да вземеш PSR-E313 . Този модел ще ти свърши по-добра работа в последствие ако решиш да работиш върху така полезната МИДИ връзка с компютър :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От данните в сайта на Yamaha не мога да разбера дали и 213 може да има връзка с PC ...

За 213 са писали "Interface MIDI IN/OUT" това ли се води връзката с PC ? Иначе 313 си има и Flash Drive, което е удобна екстра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

213 може да се свързва с компютър , разбира се . Но при 313 това е реализирано чрез USB (дано не греша , че може да се пренасят и нотни информации през USB-то) , което е по-удобно .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реших да събирам за Yamaha 313. Цената и е около 460лв , тя ли е най-доброто, което може да се вземе за тези пари ? :hysterical:

 

Ето едно клипче за модела

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По закона на Мърфи, след като си купиш нещо, винаги се оказва, че е имало по-добро предложение за по-малко пари. :hysterical:

И двата модела са начален клас кийборди - разлика в саунда и полифонията между двете няма да намериш - единствено се различават в клавиатурата и малко по-големия брой саунди, стилове и функции. Просто зависи дали ти трябват тези допълнения...но ако имаш свободни пари - взимай смело 313... :metalist: ...има повече работи от 213, а и дори само заради клавиатурата си заслужава, която при 213 (ако не ме лъже паметта) не беше динамична...

Редактирано от yamaha
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разликата си заслужава според мен дори само заради динамичната клавиатура освен още заради записа, USB-то и другите разлики. Мисълта ми е дали за 460-500лв може да се намери по-хубаво от Yamaha PSR E313 на нашия пазар... ( без втора употреба :) )

Редактирано от BPEMETO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реших да събирам за Yamaha 313. Цената и е около 460лв , тя ли е най-доброто, което може да се вземе за тези пари ? :greenball:

 

Ето едно клипче за модела

 

Цената е около 370 лв в Технополис!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реших да събирам за Yamaha 313. Цената и е около 460лв , тя ли е най-доброто, което може да се вземе за тези пари ? :)

 

Ето едно клипче за модела

 

Цената е около 370 лв в Технополис!

 

За съжаление цената изобщо не е такава в Технополис... 479лв е ! А в магазините в Пловдив е 460лв ( не знах, че се продават без адаптер, който струва 40-50лв )

 

Направих едно проучване, което ми се иска да не бях направил ... за цената на модела ( Yamaha PSR E-313 )

 

Германия: 219 евро ( 428лв )

Англия: 141 паунда ( 395лв )

Италия: 199 евро ( 389лв )

Франция: 190 евро ( 371лв ), 209 евро ( 409лв + стойка + адаптер )

САЩ: 190$ ( 266лв )

 

В България, защото сме най-богати, цената е най-висока - 235 евро ( 460лв )

 

Поне си заслужава. Днес го пробвах в един музикален магазин и останах много доволен. =)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Открих един модел, който според мен е конкуренция на Yamaha-та:

 

Gem GK-360

 

За този модел пише, че е "Arranger Keyboard" ... във форума прочетох за това :

 

"Обикновено е снабден с електронно вграден уред, наречен секвенсер, който записва на писти отделни партии на различни инструменти."

 

 

Извинете безхаберието ми от в тази обласно, но до колкото разбирам този модел е за предпочитане от Yamaha-та сако ако го ползвам за запис ? Yamaha-та има връзка с PC и може да се ползва като MIDI клавиатура ( нали ? =) което трябва да означава, че с подходящ софтуер няма значение модела на keyboard-a за записване чрез него, колкото самото PC ?

 

При условие, че имам добро PC и теориите ми са верни излиза, че Yamaha-та е по-добрия вариант или е обратното ? =)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Открих един модел, който според мен е конкуренция на Yamaha-та:

 

Gem GK-360

 

За този модел пише, че е "Arranger Keyboard" ... във форума прочетох за това :

 

"Обикновено е снабден с електронно вграден уред, наречен секвенсер, който записва на писти отделни партии на различни инструменти."

 

 

Извинете безхаберието ми от в тази обласно, но до колкото разбирам този модел е за предпочитане от Yamaha-та сако ако го ползвам за запис ? Yamaha-та има връзка с PC и може да се ползва като MIDI клавиатура ( нали ? =) което трябва да означава, че с подходящ софтуер няма значение модела на keyboard-a за записване чрез него, колкото самото PC ?

 

При условие, че имам добро PC и теориите ми са верни излиза, че Yamaha-та е по-добрия вариант или е обратното ? =)

GEM също може да се ползва за MIDI клавиатура

само че не съм на ясно ниските(разбирай евтини)модели дали са конкуренция на същите такива на Yamaha

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като спецификаций този модел който си посочил на GEM е с една идея по-добър от PSR E313

полифония 64 гласа срещу 32 на Е313 и Pitch bend control който има GEM

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко странен Pitch bend но важното че го има :D

Така за да не пускам нова тема и само да флудя реших да пиша тук, да питам и аз и същевременно да изкажа възмущението си от цените на инструментите в нашата мила родна България.

Питанката ми е свързана с един продукт носещ марката PAXTON и най вече за е тва чудо http://www.elevator.de/product_info.php/in...on-KBX-700.html

тъсих из нета, търсих и освен това дето го пише като характеристика друго не можах да открия нито за инструмента нито за фирмата. ще съм благодарен ако някой може да каже нещо по въпроса.

А възмущението ми идва от това че както може да се види на сайта който съм дал цената е 239 евро без ддс или 574 лева за крайна цена. Същият клавир се предлага и в бг онлайн магазин за скромната сума от 806 лева но със или без ДДС това незнам.

После как да обясним на европата че сме бедни а :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.