Jump to content
Българският форум за музиканти

въпрос эа Е-Мu 1212m


luboivanoff

Recommended Posts

Эдравейте.Имам Е-МU 1212m от около година.Иэполэвам я эа слушане на муэика.Свърэана е със усилвател LUXMAN L10 и колони B&W 602 s3.В момента най добър эвук съм иэкарал със FOOBAR 2000 чреэ ASIO.Можели да се иэкара по добър эвук със друга програма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....здравеи , хм......с тези колони и усилвател силно бих ти препорачал да си вземаш и плеиар от този клас......надявам се не опорочаваш BWто като слушаш мп3ки на него ;) / шегувам се /.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Эначи да уточня че не слушам мп3л.А относно эа плеера съм със PHILIPS CD303/эасега/.Преэ компа слушам WAV форматл.Имам и DVD audio диск но неэнам как да го слушам преэ E-MU 1212m.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига да е стандартно реализиран, софтуера има малко значение при възпроизвеждане на обикновен стерео wav файл.

Качеството на звука би се променило при по-качествен цифрово аналогов конвертор.

Съществена качествена стъпка напред са стерео конверторите на Benchmark (DAC1), Mytek, Lavry.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Эначи до плеар съм я докарал до някакво ниво.Сега искам от таэи эвукова карта да иэвадя най добрия въэможен эвук от нея.Както каэах имам и DVD audio диск и според теб трябва да си купя и DVD audio плеар эа да го слушам?А повярваи ми таэи карта свири много добре.И когато работиш на компа е удобно да слушаш муэика от него от колкото да ставаш и да сменяш дискове постоянно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

synchu написа;

Стига да е стандартно реализиран, софтуера има малко значение при възпроизвеждане на обикновен стерео wav файл.

Качеството на звука би се променило при по-качествен цифрово аналогов конвертор.

Съществена качествена стъпка напред са стерео конверторите на Benchmark (DAC1), Mytek, Lavry.

Не мисля че дака е най важното и единствено нещо което определя эвука в една система.Има плеари със един и същ дак,а със голяма раэлика в цените и във эвученето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЕМУ 1212м си е доста позната и масова карта тук, така че е излишно да я възхваляваме - вече е със стабилни драйвери, всички се кълнат в качеството на коверторите и и т.н. Въпреки това, DAC и ADC конверторите на тази карта е малко вероятно да могат да се конкурират с такива от по-висок клас, като тези които написа synchu.

 

Примерно 2 канален DAC на Lavry е примерно $1350, като добавим още около $1650 за ADC пак на Lavry, говорим за $3 000. Няма как конверторите на звукова карта с цена около $250 да имат същите качества като конвертори с цена около $3 000.

 

Съвсем отделен въпрос е, че толкова високо качество рядко е необходимо и нуждата от повече ADC/DAC (8, 16 и повече бройки) води до закупуване на по-евтини конвертори. Нещо напълно необяснимо за един аудиофил предполагам.

 

Дали DAC-а определя качеството - всичко определя качеството, достатъчен е един недостатъчно добър компонент по веригата и колкото да са качествени останалите компоненти общото качество ще е ниско.

 

И една дреболия - това е форум за хора които се занимават със създаване на музика и разделът се казва "звукозапис". Едва ли е най-подходящото място за разискване на аудиофилски теми - предполагам има не малко аудиофилски форуми из нета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм но аудиофилите не се эанимават със эвукови карти,эатова помислих че в тоэи форум ще намеря хора с такава карта и при добро желание да споделят опит.Съжалявам но не открих по подходящ.И все пак ще съм благодарен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правилно си се ориентирал, че тук ще има повечко хора ползващи тази карта. Има доста хора с ЕМУ 1212. Друга подобна и доста популярна тук карта е М-Аудио Аудиофил 192, която е малко по-евтина от ЕМУ-то, но пък не поддържа потребителско ниво на изходния и входния сигнал и има известна опасност да претоварва предусилвателя на хай-фиски усилвател - изходното ниво не е 0.775V, а 1.23V (+4dB). Също така има и известно количество фенове и собственици на карти на RME, но техните карти са по-скъпи и от ЕМУ и от М-Аудио.

 

Тук обикновенно се ползват референтни усилватели, които са с изключително линейни характеристики - т.е. липсва типичната графика от тип "усмивка" - т.е. високо ниво на ниските и високите и силно орязани среди, вместо това тези усилватели се опитват да възпроизвеждат напълно непроменен звука. Освен това тези усилватели са обикновенно с балансирани входове и очакват +4dB ниво на сигнала. Тонколоните също са доста различни от хай-фиските - обикновенно двулентови, с доста скромни възможности по отношение на възпроизвеждането на ниските честоти - отново опит да се възпроизвежда максимално непроменен сигнала. Като резултат средите са доста по силни и ниските не са толкова доминиращи както при хайфиската техника - нещо много близко, да не кажа същото като концепция както при хай-енд техниката. Имах няколко години шеф аудиофил който пръскаше луди пари (10 - 20 000 EUR всяка година) за хай-енд техника и в общи линии имам известна представа какво се търси от един аудиофил като концепция, но откъм марки съм доста незапознат.

 

За звукозапис, естествено и възпроизвеждане обикновенно се ползва софтуер с ASIO драйвери като Cubase, Neundo, Sonar, Samplitude и т.н., но това са софтуери, които вероятно никак няма да са ти удобни за плейване на множество WAV файлове последователно.

 

По принцип софтуерът не би трябвало да оказва влияние при просвиране на WAV файлове, особено ако не се прави resampling (примерно от 96КХц на 44.1КХц) или път dithering (от 24 бита на 16 бита), а това не е нужно ако ще се плейва файлът през звуковата карта, нужно е само ако оригиналният файл е с висока резолюция (примерно 192КХц,24 бита) и ще се записва на Red Book CD (44.1 КХц, 16 бита).

Редактирано от niki123bg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Эначи интересуват ме две неща.Първо някакви по специални настройки по картата включително и софтуер и второ споменах че имам DVD audio диск и ако има някой компетентен да ми каже как да го подкарам в DVD audio формат преэ компа.Благодаря предварително и ще почерпя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

synchu написа;
Стига да е стандартно реализиран, софтуера има малко значение при възпроизвеждане на обикновен стерео wav файл.

Качеството на звука би се променило при по-качествен цифрово аналогов конвертор.

Съществена качествена стъпка напред са стерео конверторите на Benchmark (DAC1), Mytek, Lavry.

Не мисля че дака е най важното и единствено нещо което определя эвука в една система.Има плеари със един и същ дак,а със голяма раэлика в цените и във эвученето.

Аз пък мисля, че е един от основните компоненти. ДАК чипа може да е един и същ, но има един куп филтри около него, които определят поведението на целия конвертор.

Разликата между ЕМУ1212м & Benchmark е впечатляваща. До момента не съм имал възможноста да чуя Митек, Лаври или Призм (ако вече отидем в най-хай класата където става въпрос за наистина големи суми), но разликата ще я има - вервай ми.

На картата няма какво да и настроиш по-специално (бтв. имал съм такава ).

Не съм плейвал ДВД Аудио, но би трябвало да няма проблем със стандартен софт, като Уинамп и при настройкка на картата на 192 да го плейва без проблем.

А какви настройки на софтуера искаш да правиш? Мойта цел поне е да звучи възможно най-плоско и без корекции, което по принцип е валидно за всеки аудио плеър. Драйвер модела е само начин на стриймване на аудиото към аудио интерфейса и освен ако няма проблем с драйверите, звука теоретично трябва да е един и същ (или поне на RME_то е един и същ :D )...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

НЕ става с WNAMP.Ако беше толкова просто нямаше да си блъскам главата толкова време.Преровилсъм до доста форуми в Русия и нищо.Не мога да намеря плеера на новите карти на креатив/ X-FI/ виждам че поддържа ASIO и DVD audio формат но неэная дали ще тръгне със E-MU-то.С Power DVD тръгва но на 44 100

Редактирано от luboivanoff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си търсил и чел достатъчно. Ще те светна аз малко по темата... :curse:

За МР3/СД - Фуубар2000 или Уинамп. И за двата има АСИО плъгин, както и Кернел Стрийминг плъгин. Аз лично ползвах втория. Това позволява bit-perfect playback, което означава, че излизащия на изхода на картата сигнал е 100% пълно копие на записания във файла такъв.

За ДТС АудиоСД - Фуубар 2000 или МРС. За Фуубар се ползваше мисля тоя плъгин foo_input_dts, а за МРС - вграденият АС3/ДТС филтър.

За ДВД-Аудио - не знам, за мен това е МАЛОУМЕН формат, защото е само аналогов. тоест може да се слуша само през аналоговите изходи на картата, а това е малоумие. Точка! Имам такъв оригинален диск, но не успях да го подкарам, само ДТС контента тръгваше, не съм се занимавал да чопля повече. Иначе имам свалени от нета ДВД-Аудио рипове, които също си вървят с МРС.

 

За да свири всичко, както аз съм го правил и съм сигурен, че работи, трябва от софта на саунд картата да се укаже S/PDIF, а от самия плейър да се ползва съответния плъгин, който може да рутира сигнала към S/PDIF. S/PDIF Passthrough режима на саунд картата и ресийвър с АС3/ДТС декодери вършат повече работа от ЦАП/АЦП конвертори за 3000$ и т.н. дивотии. Сега вече самите му изходни конвертори е ясно, че са зле, но поне сигнала до тях е 100% непроменен. Пък и съмнителното качество на свалените от нета рипове не оправдават супер голяма инвестиция. Аз лично съм ползвал всички гореизброени неща със саунд карти М-Аудио Аудиофил 2496 и М-Аудио ФайърУайър Аудиофил, Пайниър ресийвър и 5 колони Джамо.

 

П.П. МРС е плейърът с който съм пробвал и гарантирам, че работи. Наскоро преминах към KMPlayer и смятам, че и там ще стане, просто не съм пробвал, защото нямам саунд карта и ще продавам РС-то и т.н. PowerDVD/WinDVD и други малоумни плейъри включващи хиляда DS филтри не са опция за мен. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе светни ме повече ако не ти е проблем. Къде от софта на саунд картата да эадам S/PDIF.Аэ полэвам FOOBAR 2000 кой плъгин да полэвам эа да рутира сигнала към S/PDIF.И къде да го намеря тоэи S/PDIF Passthrough режим.А с това эа 3000$ много HI-FI корифеи ще ти опонират.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.