Jump to content
Българският форум за музиканти

Помощ при избор на сет


Recommended Posts

А и в коя кола ще влезе това ?

 

хахаха, верно си е, аз 22 едвам завирам на повечето коли, добре го каза;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Силата на звука идва главно от дълбочината на касата, а ако е по широка ще е има повече ниски и по плътен звук.

Това, че не се чуваш в репетиционната и при мен се е случвало с предните ми барабани. Свирих на Амати и неговата каса е 22x14"

Със сегашните ми барабани нямам този проглем въпреки, че са с 20" каса, но дълбочината и е 18" нищо не слагам вътре в нея с хубави кожи е и се чува супер има си и доста ниски, което отначало ме изненада. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

24" каса няма да помогне да се чува касата в репетиционната. Всъщност ако кита е неузвучен и свирите метъл е много малко вероятно някой да чуе нещо от нея. А и за 24" ще трябва да си вдигаш чукчетата, което аз намирам за неприятно. ;) Аз гласувам за Sonora. Но ако си от София просто се разходи по магазините... аз така направих. В Yamaha има Yamaha и някъв Premier до колкото си спомням... ако не са го купили. При Пепи Славов (Jazz Shop) има един Mapex. В xxxx са Сонорите... където се и спрях. :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

По принцип Гретч са доста добра марка според зависи от класа на сета разбира се.Виждам 4е този е само с един раг том което ли4но мен не би ме устроило.Не знам дали 6те зву4и 4ак толкова акусти4но ,не знам какво свири6 но не е проблем да си тригерира6 касата.Цената е добра като се има в предвид 4е в Бг 6е те обраснат за това поне 1100-1200 Е. а и го няма тук.

Не знам цените на доставките в европейския съюз но транспортирането на такав сет макар и не особено голям 6те ти излезе не по малко от 500Евро.

Като си носих моите от щатите ги пренасях с хард кеис(куфар) и то само касата и флортома в нея. Останалите компоненти ги пратих с куриер. Та летищните ми разходи за този бокс бяха 250 $. Представи си за цял сет и то с тяхна доставка.

По добре си купи Ямаха или Мапекс от тук. Вярно 4е избора в Бг е сведен до тези две марки основно но така 6те ти излезе по евтино.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в България има Мапекс, Ямаха, Премиер, Сонор на добри цени , както и Тама на не чак толкова добри, поне доколкото аз знам:)

 

носят се легенди(непотвърдени), че най-високата серия на Стаг става за нещо, но лично аз не бих рискувал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в България има Мапекс, Ямаха, Премиер, Сонор на добри цени , както и Тама на не чак толкова добри, поне доколкото аз знам:)

 

носят се легенди(непотвърдени), че най-високата серия на Стаг става за нещо, но лично аз не бих рискувал.

 

Абе ако се пробва да се чуе и си заслужава за парите. Аз лично харесвам чинелите им, които са на смешни цени просто!

Редактирано от Danny47
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Наближава времето да си избера сет, защото приключвам с покупката на сета чинeли (Istanbul). Отказах се от Gretsch-a, колкото и много да ми харесват на дизайн. Но не търся акустичен звук, а точно със звука не ми се прави компромис. Държа касата да звучи силно и добре. Плътно и да кове като кобра :) Затова и ми се иска да е дълбока и широка - нещо от сорта на 22 на 20. А такъв размер едва откривам. Ето един грозен негов представител - http://www.thomann.de/gb/kirchhoff_22x20_a...c_bass_drum.htm

 

Идеи?

 

А от друга страна - Gretsch-a ме устройва перфектно откъм компоненти - има един алт, което е ок за мен и върви без фус машина. (Купих си нова хубава машина преди седмица).

 

Мисля го много, защото не искам да съжалявам после, а едва ли ще мога да си купя нов сет в близките години :)

 

Весели празници

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е нужно да си купуваш огромна каса, за да извадиш масивен и плътен звук. Дървото и кожите играят голяма роля. Аз съм с мейпъл/evans emad 22х17.5 и ако я отпуша ме удря в гръдите! Сори ако се повтарям с някой по-горен пост! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз може би,ще повторя горните постове като кажа,че такава голяма каса създава доста неудобства.И най-важното,ако сега си на един акъл,утре може да не си на същия.Представи си,че след 1-2год. започнеш да се интересуваш от музика,за която тази 24" каса,ще е ужасно неподходяща или пък въобще не ти се занимава и искаш да си продадеш барабаните.В БГ, пазара на музикални инструменти е колкото беден на такива екзотични марки като тази която си харесал,толкова и нещата втора ръка вървят на половината от реалната им пазарна стойност,причините за което са ясни.Кой ще пожелае да купи такъв сет,от една доста скъпа марка,каквато е Греч.Ако не се лъжа в БГ има само един барабанист който свири на Греч и комплекта му е съвсем малък-джаз,с 16х14 каса /ако не се лъжа Митко Димитров се казва/И по същия начин е докаран от чужбина след огромни главоболия.Наистина има достатъчно голямо разнообразие от нови инструменти,марките за които споменават в предните постове,из музикалните магазини в нашата родина,така че да не е необходимо да си създаваш главоболия с поръчки по интернет,като гледаш инструмента единствено на снимка и може само да си представяш какви възможности има,но не и реалната картина.И от къде знаеш,че тези барабани-по поръчка ще ти паснат и ще ти харесат?Аз лично никога не бих си взел такъв инструмент,без да го изпробвам.Както и Калин по-горе каза,а той все пак работеше и като озвучител,най-малко проблеми и най-много позитиви ще имаш с 22".Аз лично съм с 20х16" и това задоволява напълно моментните ми нужди,въпреки че съм голям любител на двойния педал и 20" нямат мощта на 22".А като се озвучи няма никакъв проблем с чуването.Защо не си озвучаваш барабаните в репетиционната?Ако това е единствената причина да си търсиш такава нестандартна каса,мисля че не е оправдано.И най-евтиния микрофон ще ти свърши работа,така че да се чува инструмента,ако това е целта ,а не качествения звук.

Апропо,да не те разочаровам,но чувам малко НЕдобри отзиви за Истанбул,ако свириш по-тежко.Въобще турските чинели се цепят повечко при по-тежко свирене.Дано да си взел някоя рок серия или по-дебели чинели.

И разбира се,ние с колегите само приказваме,а ти си вземи каквото ти е на душата и сърцето.Обикновено човек не може да знае дали е направил правилен избор,единствено бъдещето може да му покаже дали това е така.

Успех :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Нек'во най-много да си вътре нек'ви стотарки, ама поне ще разбереш какво търсиш точно. :cheers2:

Като да си гепиш гадже няколко пъти и накрая да се сетиш, че си ... гей. :Д (само пример) :)

Та според мен чаааак толкова дълбок саунд няма к'во да го правиш, можеш да си изкараш готини ниски с една 20-ка, да не говорим, че като мине през микрофон / тригер можеш да си я филтрираш допълнително. А и дествително една хубава дебела кожа ще ти удебели и звука.

Успех и късмет!!! Ще се видим на турне след 20 години. :slap:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Бих се радвал ако споделите мнения и предпочитания относно марки/модели сетове в ценовия диапазон от 800-1000-1200 $

Става въпрос само за хардуер - каса, алтове и флур-том, както и фус машина. Евентуално и стойки. Чинели ще купувам отделно.

Болднатата цена е предпочитаната. Поръчката ще правя през musicstore.. най-вероятно.

 

Не съм свирил на хубави барабани - само amati и тактон. Но съм фен на Tama и Yamaha. И на дълбоките каси :thx:

Ще се радвам да чуя предложения и съвети.

Братле и аз горе-долу като теб,отначало смятах да си ги купувам тука от щатите и да ги замъквам за България,но май в България ще ги купувам,а от тук само чинели,кардан и дреболии.Тука в САЩ има една голяма верига магазини www.guitarcenter.com и има доста хубави неща,значи аз се бях спрял отначало на тама,но скъпите модели нямат или барабанче,или стойки и фусмашина и това малко ме издразни,обаче един светъл ден като в един брой на модерн дръмар видях ето този сет- http://www.premier-percussion.com/catalogue.asp?id=770 направо ме изкефи,цената му е 1200$,оказа се че и в България го продават на почти същата цена и май него ще взема.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Премиерът изглежда приятен. Иначе аз си купих кардан от www.lidrum.com. Много е точен пичът, който се заема с поръчките. Щом те го получиха, доставката отне не повече от 7-8 дни и на митниците бързо минах. Само дет ДДС и мито се плаща, но в по-голямата част от случайте пак е на далавера от колкото от Европа и България. :)

Редактирано от Danny47
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Бих се радвал ако споделите мнения и предпочитания относно марки/модели сетове в ценовия диапазон от 800-1000-1200 $

Става въпрос само за хардуер - каса, алтове и флур-том, както и фус машина. Евентуално и стойки. Чинели ще купувам отделно.

Болднатата цена е предпочитаната. Поръчката ще правя през musicstore.. най-вероятно.

 

Не съм свирил на хубави барабани - само amati и тактон. Но съм фен на Tama и Yamaha. И на дълбоките каси :metalist:

Ще се радвам да чуя предложения и съвети.

 

за тия пари ще си вземеш чуден мапекс от динакорд, както и чинели, по мое мнение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.