Jump to content
Българският форум за музиканти

Неакустично пиано


Shadowfox

Recommended Posts

Здравейте!

 

Накратко: Търся пиано с звук, надявам се по-добър от този на моята Лира(руско пиано, което много харесвам).

 

Затова съм се насочил към дигитално пиано (Clavinova CLP-220) и pianoteq(мисля да му се доверя).

Дали тази Clavinova поддържа технически 127-те динамики в midi-то, за които

говорят на сайта на pianoteq? Не може без диминуендо, нали? :huh:

 

Акустично пиано? Това е най-добрият вариант? Знам.

 

Моля споделете, ако препоръчвате за тази цена (3000лв.) да си търся

немско пиано вместо Clavinova-та.

 

Благодаря, че отделихте време да прочетете поста ми ;)

Редактирано от Shadowfox
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Търся пиано с звук, надявам се по-добър от този на моята Лира...."

 

Няма електронно пиано без забележки...не знам дали си пианист - т.е. клавиатурата до колко е важна за теб?

Иначе относно миди - щом е в този стандарт, това азначава, че поддържа всичко..., пожелателно да е GM, а за механиката е задължително да е хамър.....

Аз имах висок клас Casio, но чесно казано предпочитам да си дрънкам на пианото.

Един приятел има това

GALLERY_SYN0000008-000_1_images400.jpg

 

и мисля че е добро, можеш да ползваш който си искаш модул за звук, и ще се вместиш в бюджета.

Успех!

p.s. сега забелязах, че май не става дума за мастер клавиатура...

ако все пак ползваш компютри, варианта с модул е доста по добър...

С тези пари си правиш едно доста приемливо домашно студио.

Редактирано от VSTi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Casio Privia имат 0-127 динамика и много добра клавиатура - същата като на многкратно по-скъпи Роланд и Ямаха. Казвам го от личен опит, защото ползвах такова Касио дълго време. За съжаление нищо друго не става от него - звуците са му са на доста слабо ниво. Но ако ще го ползваш с Pianoteq, това за мен е перфектен вариант. Едно нещо, което няма Касиото е полу-педал, може да праща само стойности натиснат или отпуснат педал, но принципно това не е чак такава болка за умиране. Иначе контролерите с полу-педал струват над 2000 лева, а Касиото е 1100 най-евтиното. Клавиновата не е лош избор и е нещо, което го включваш и свириш, не е чакане за зареждане на софтуер и т.н., но е много скъп вариант. За софтуера ти трябва добър компютър, звукова карта с ниска латенция, надявам се си наясно с тия неща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Casio Privia имат 0-127 динамика и много добра клавиатура - същата като на многкратно по-скъпи Роланд и Ямаха. Казвам го от личен опит, защото ползвах такова Касио дълго време. За съжаление нищо друго не става от него - звуците са му са на доста слабо ниво. Но ако ще го ползваш с Pianoteq, това за мен е перфектен вариант. Едно нещо, което няма Касиото е полу-педал, може да праща само стойности натиснат или отпуснат педал, но принципно това не е чак такава болка за умиране. Иначе контролерите с полу-педал струват над 2000 лева, а Касиото е 1100 най-евтиното.

Няколко допълнения и поправки по твоя пост:

За клавиатурата - абсолютно съгласен...дори може да се каже - малко по-добра от тази на RD серията на Roland (имам и двата вида клавиатури и мога да сравнявам директно).

За саундите - нелоши, но нищо особено...даже може да се каже, че са под средното ниво...но за скромната цена - с тази клавиатура, с това невероятно тегло (12 кг.) и някои други екстри....че и супер саунд да има...ееее...ставаме нахални. :greenball:

Относно модела 1100 - за кой модел става дума, че не се сещам...ако си добавил една нула без да искаш, явно говориш за РХ-110...добър е, но за още малко левчета отгоре може да се вземе РХ-310 (като моя) - вече с доста повече саунди (макар и не "топ"), базова редакция на всеки саунд, стилове (абе направо си е като самосвирка), елементарен сикуенсер и т.н.

Освен това не знам защо казваш, че няма полу-педал...пианото поддържа тази функция, но към него дават малкия педал, който е обикновен sustain. За съжаление не успях да подкарам на Касиото "Роландовия" си педал, който ползвам с Роланда и там "полу-педал" функцията си върви перфектно и май за РХ-а ще трябва да купувам такъв на Касио. :rolleyes:

Редактирано от yamaha
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Casio Privia имат 0-127 динамика и много добра клавиатура - същата като на многкратно по-скъпи Роланд и Ямаха. Казвам го от личен опит, защото ползвах такова Касио дълго време. За съжаление нищо друго не става от него - звуците са му са на доста слабо ниво. Но ако ще го ползваш с Pianoteq, това за мен е перфектен вариант. Едно нещо, което няма Касиото е полу-педал, може да праща само стойности натиснат или отпуснат педал, но принципно това не е чак такава болка за умиране. Иначе контролерите с полу-педал струват над 2000 лева, а Касиото е 1100 най-евтиното.

Няколко допълнения и поправки по твоя пост:

За клавиатурата - абсолютно съгласен...дори може да се каже - малко по-добра от тази на RD серията на Roland (имам и двата вида клавиатури и мога да сравнявам директно).

За саундите - нелоши, но нищо особено...даже може да се каже, че са под средното ниво...но за скромната цена - с тази клавиатура, с това невероятно тегло (12 кг.) и някои други екстри....че и супер саунд да има...ееее...ставаме нахални. :thumbs_up:

Относно модела 1100 - за кой модел става дума, че не се сещам...ако си добавил една нула без да искаш, явно говориш за РХ-110...добър е, но за още малко левчета отгоре може да се вземе РХ-310 (като моя) - вече с доста повече саунди (макар и не "топ"), базова редакция на всеки саунд, стилове (абе направо си е като самосвирка), елементарен сикуенсер и т.н.

Освен това не знам защо казваш, че няма полу-педал...пианото поддържа тази функция, но към него дават малкия педал, който е обикновен sustain. За съжаление не успях да подкарам на Касиото "Роландовия" си педал, който ползвам с Роланда и там "полу-педал" функцията си върви перфектно и май за РХ-а ще трябва да купувам такъв на Касио. ;)

 

Casio CDP-100 съм имал предвид, аз имах такъв, нещо съм объркал модела... Той е възможно най-евтиният - 1100 лева струваше. За полу-педал, вярно е, поддържа се, ама само със специален педал на Касио. Иначе аз имам Roland RD-700SX, и мога диркетно да сравнявам клавиатурите. На Роланд е по-лека и по-лесна за свирене на бързи сола, за джаз е идеална. На Касио е по-твърда, което дава по-фин контрол върху динамиката и за класическа музика това е по-добре.

Редактирано от CyberGene
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново.

 

Постовете Ви отговарят на много мой въпроси, за което благодаря.

 

Започвам да клоня към бюджетен вариант 3000 лв. за електроника,

отколкото към 3000 лв. за старо немско пиано. Мисълта ми е, че

дигиталните пиана позволяват не малко екстри що се отнася до

композицията на музика (освен за изпълнителски цели,

това е другото нещо, за което искам да използвам инструмента).

 

Имайки предвид бюджета ще Ви помоля конкретно е да ми помогнете:

 

1. Да избера keyboard

 

тук основна роля играе личният ви опит

 

Приоритет за мен е такава GH клавиатура, която позволява 0 - 127 динамика,

полу/четвърт педал (дори допълнително закупен).

Според мен е плюс ако има собствена озвучителна система..?

Дизайнът... yamaha :thumbs_up:, но това не е най-важното.

Експресивност търся..

2. Да избера миди интерфейс

предполагам, че вариантът:

 

midi keyboard -> midi interface -> (PC , audio speaker, headphones)

 

е приемлив. m-audio?

 

3. Да избера качествена мониторна колона (засега 1 брой)

 

с мониторни говорители опит много-много нямам....

 

 

 

Можете да правите всякакви комбинации до 3000 лв.

(може и малко повече при форсмажорни обстоятелства)

 

П.С. Разбрахте за какво ми е нужен инструмента,

склонен съм да си чакам няколко минути за подготвяне

на техниката за свирене... компютъра НЕ се включва в цената

(имам си.. пък и pianoteq...)

 

Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих ти препоръчал в този бюджет да си купиш Roland FP-7. Аз дори си бях поръчал такъв по Интернет, но тъй като тогава точно беше излязъл и имаше прекалено много поръчки, щеше да се забави много и затова го смених с Roland RD-700SX. FP-7 е ориентирано повече като домашно пиано, макар че е преносимо, има последното поколение на хамър клавиатурата им, за което се четат само добри отзиви (говори се, че е дори по-добра от тази на моето, а аз не мога да кажа абсолютно нищо лошо за моята), има вградени говорители, за които също се твърди, че са много добри, има и доста други екстри и мисля, че е перфектно пиано за домашно музициране и за композиране. Освен това има USB изход и няма да имаш нужда от MIDI интерфейс, за да го свържеш към компютър. Прочети в Интернет за него, отзивите са все позитивни, освен това е и най-актуално издаденото пиано от всички марки, така че може да си сигурен, че включва най-новите технологии и подобрения в тази област, а те се изменят буквално с месеци. Много добро пиано е Yamaha P-250 (което май вече не се продава и е заместено от CP300), само че то е около 4000 лева. От тези с вградени говорители ти остава серията Clavinova на Yamaha, само че те са скъпички заради това, че са с масивен голям корпус и реално за 3000 лева имат много по-малко екстри, отколкото едно по-преносимо и малко пиано. Можеш също така да си купиш Casio, но просто звукът не е нещо особено и не е никак инспириращ. Вярно, е от друга страна, че можеш да го ползваш само като МИДИ контролер. Между другото, Yamaha са доста популярни с това, че изпращат МИДИ стойности 0-100, тези над 100 са много трудно постижими, даже са си направо невъзможни и това го казвам от личен опит с Yamaha P90. Roland и Casio нямат този проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Casio Privia имат 0-127 динамика и много добра клавиатура - същата като на многкратно по-скъпи Роланд и Ямаха. Казвам го от личен опит, защото ползвах такова Касио дълго време. За съжаление нищо друго не става от него - звуците са му са на доста слабо ниво. Но ако ще го ползваш с Pianoteq, това за мен е перфектен вариант. Едно нещо, което няма Касиото е полу-педал, може да праща само стойности натиснат или отпуснат педал, но принципно това не е чак такава болка за умиране. Иначе контролерите с полу-педал струват над 2000 лева, а Касиото е 1100 най-евтиното. Клавиновата не е лош избор и е нещо, което го включваш и свириш, не е чакане за зареждане на софтуер и т.н., но е много скъп вариант. За софтуера ти трябва добър компютър, звукова карта с ниска латенция, надявам се си наясно с тия неща.

 

Здрасти :)

 

Ти навремето ме подкрепи в избора ми на Yamaha, и изобщо не съжалявам. Но тук за Privia, не съм съгласен с теб. Имам наблизо една привия, (на една колежка) и клавиатурата не я сравнявам с тази на Йамаха. В никакъв случай! Не знам питащия на какво ниво е, и за каквоп точно му трябва, но аз лично не го съветвам. ТУк е мястото да кажа (за тежест на мнението ми) че съм класически пианист с 25 годни свирене, образование, някой конкурси, америка и т.н. и някакси ако нещо наподобява реален инструмент , то това е Ямаха (може би и роланд) но не и Касио. ОСвен това на малко по- хард свирене тия клавиатури се скапват бързо и почват да тракат грозно и луфтове стават. Тази привия която имам впредвид е от 2005та. Освен ако междувременно Касио не са направили нещо революционно, което дълбоко ме съмнява...

Впрочем моята п90 е желязна :)

 

Поздрави на теб, чак сега го открих този форум....

бг-пианист

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък отново ще опонирам за Касиото - без да си кривя душата....една от най-реалистичните и лесни за изкарване на равни тонове при всякаква динамика клавиатура (става дума за PX-310). Саундите, както казаха по-горе, не са нищо особено (макар и по-добри от тези на старото CDP), но аз не ги и ползвам, тъй като имам много саунд модули. Btw, на 44 години съм и свиря от малък, свирил съм на десетки акустични пиана и рояли, както и на 10-тина+ електронни с хамър, тъй че също мога да сравня и преценя съвсем реално. Що се отнася до "хард" свиренето и луфтовете - по-хард свирене от това на сина ми...не съм виждал - такова блъскане прави на пианата ми, че постоянно стоя на тръни....Досега не е скапал някое пиано и в частност Касиото, но то е още новичко, та не знам... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

acc, добре дошъл тук :) Този форум отдавна не е това, което беше едно време и тук ще видиш вече само разговори за това коя свирка става за свирене по кръчма, но да не излизаме извън темата. Твоето мнение е интересно, защото може би тази Привия, за която говориш е в някакво училище и сигурно е свирено много на нея, което показва, че от прекалено много свирене се разтракват :) Но аз си спомням, че съм виждал в НБУ една също така разтракана Ямаха, а съм виждал и Роланди разтракани. Което иде да рече, че всякаква механика се амортизира ^_^. За клавиатурите въпросът винаги е бил много субективен. Когато за пръв път седнах на Касио, изобщо не ми хареса. По едно или друго стечение на обстоятелствата в онзи момент нямах много пари и нямах избор, затова си купих Касиото тогава. Човек е удивително адаптивен :) На какво и да почне да свири, в един момент започва да свиква на него и да го харесва и да смята, че е много добро. Но все пак смятам, че Касиото доста прилича като клавиатура на Ямаха - може би трябва да пробваш и новите модели, нямам представа как са били по-старите им. Изобщо препоръчването на клавиатура е малко грешно нещо и си мисля, че най-добре е всеки да пробва за себе си и да прецени най-добре кое му харесва. Моето P90 беше прекрасен инструмент и имах много добър контрол над динамиката заради тежките клавиши. Но честно казано винаги за бързи джаз импровиззации малко ме затрудняваше и почваше да ме боли китката при много свирене. Сега Роланда ми е с по-лека клавиатура, която обратно - не ме затруднява, но да речем при класика с много изразена динамика, трилери и разни по-специфични пасажи някак си повече трябва да внимавам. Радвам се, че си доволен още от твоята Ямаха, аз също много си я харесвах моята, но се наложи да я продам навремето, защото заминавах за чужбина, а и защото за свирене в група ми трябва инструмент с много бленди, ефекти и т.н. :)

 

За да обощя за човека, който търси пианото:

 

- Ямаха имат добра и относително тежка хамър клавиатура, прекрасен звук. Имат лоша слава на това да не могат да пращат високи МИДИ стойности, но не знам как стои положението с най-новите им пиана, като например CP33 и CP300 - те са направени като МИДИ контролери и може това вече да е оправено при тях.

 

- Роланд имат относително лека хамър клавиатура, отново прекрасен звук, имат и доста повече екстри от Ямахите като бленди, ефекти и т.н., някак си по-добре измислени са за музикант свирещ с група и на живо.

 

- Касио имат клавиатура, която е някъде по средата между двете, звукът им почти за нищо не става, но пък са много евтини, освен това са и най-леките на пазара - 12кг.

 

П.П. Останалите марки не си струват. Корг никога не са били водещи при дигиталните пиана - изостават с поне 3-4 години в технологиите за звук на пиано, МИДИ стойностите им са ужасни. GEM имат много добър звук и симулация, но за съжаление са рядка марка, развалят се, клавиатурите са им нереалистични. M-Audio са мега-отвратителни.

Редактирано от CyberGene
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Касиото за което говоря го взеха около месец-два по-рано от моята Йамаха. Един човек свири на него едва ли е свирено повече на него отколкото на моето пиано. Освен това със сигурност "по-лесен" материал е свирен на него. Така това си е една много хубава база за сравнение.

 

Иначе си прав, субективно нещо е клавиатурата. Тук обаче бих обърнал внимание на 2 момента:

1. Усещането за клавиатура се формира от връзката клавиатура - звук. Иначе казано, свири се според това което излиза като звук, и примерно ако е трудно да изезе силна динамика на дадено пиано, тогава и най-леката клавиатура става супер тежка в услилията на пианиста да докара ff примерно.

2. Предимствата на тежката клавиатура са, че по добра за свирене в къщи -учене на пасажи и т.н. И като е тежка, по-трудно се срещат неприятни изненади от други инструменти, а по-скоро приятни. Друг въпрос е че тежка клавиатура на дигитално пиано е едно, а тежка клавиатура на нормално -друго. И дори много по-леко нармално пиано на моменти изглежда по-тежко от дигиталното, поради различното "разбиране" за тежест от двете пиана. Разликата идва от това, че при дигиталните (както и в голяма степен изкуствено утежнените реални) пиана тежеста идва от съпротивлението на самия клавиш а не от това че се случват разни работи от момента на докосване на клавича до потъването му до долу, както е при нормалните инструменти. Друго предимство на тежката клавиатура е че е по-лесна за контрол при свирене в тихи динамики, както и че на тежка клавиатура се свири по-чисто (!). Това идва от там, че случайно леко засегнати клавиши не реагират до там че да произведат звук. Така че ако пианото се използва предимно за работа вкъщи, ис възпитателна цел :) определено по-добрия вариант е тежката клавиатура (макар че леко пиано би трябвало да прозиведе по-чисто свирещ пианист) Но пък човека не е казал за какво точно му трябва. Лично аз харесвам умерено тежки клавиатури на нормални рояли и тежки на дигитални. Иначе да си призная - голям зор виждам на Йаммаха п90 ако трябва да изсвиря Шопен оп. 10 но. 2. Повече и от на тежки реални инструменти.

Редактирано от acc
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добре си го обяснил ;) Според мен авторът на темата вече има достатъчно мнения и е най-добре ако има възможност да пробва различни пиана и сам да си прецени, всичко останало са лични предпочитания. На мен все пак ми е интересно какъв е този модел Касио, който си пробвал и дали е въпрос на предпочитание или просто то се е разбило от свирене, или пък е по-старите им клавиатури. Аз наистина не съм професионалист, музиката ми е хоби, докато ти си професионален класически музикант и твоето мнение наистина го уважавам и бих го взел предвид.

 

От друга страна винаги съм смятал, че дигиталните пиана не е задължително да имитират чак толкова точно акустичните пиана, а вместо това могат да се възползват от това, че са нова технология и да се стремят по-скоро да правят нещо ново и уникално, да бъдат един завършен иснтрумент само по себе си. Например акустичните пиана имат т.нар. escapement (не знам как се превежда в професионалните пианистични среди) - това е механизмът, който освобождава чукчето след като е натиснат клавишът, за да може струната да трепти свободно, но това същевременно изисква да отпуснеш клавиша до някъде, ако искаш да го натиснеш пак. Всичко това е определено от факта, че се полва чукче, струна, механика, и аз лично смятам, че е малко или много ограничаващо. Един пианист, разбира се, би казал, че пианото е съвършен инструмент - такъв какъвто е, аз също съм съгласен, но точно затова и смятам, че дигиталното пиано няма нужда да имитира "ограничения", които не го касаят. Хубаво би било, ако можеше да се променя механиката на дигиталните пиана - с някакво копче или по друг начин д се променя тежестта на клавишите, да има възможност да се включват имитации на истинска механика, или да се изключват - за некласически пианисти :thumbs_up: Щото примерно за Rhodes бленда си трябва много лека хамър клавиатура, със сравнително къс път на клавишите, без имитация на escapement и без ниските да са по-тежки, а високите - по-леки. И става малко невъзможно да се направи дигитално пиано, което да поддържа едновременно акустично пиано, Rhodes, Hammond, Clavinet, клавесин, синтезаторни бленди, стрингс... И затова се правят някакви компромисни варианти при пиана като като Yamaha S90ES - това са свирки за рок-джаз-поп музиканти.

 

Всъщност сериозните джаз музиканти свирят на сцена с роял, истински Rhodes, истински Хамънд орган, синтезатор с меки клавиши. Сложна работа :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добре си го обяснил ;) Според мен авторът на темата вече има достатъчно мнения и е най-добре ако има възможност да пробва различни пиана и сам да си прецени, всичко останало са лични предпочитания. На мен все пак ми е интересно какъв е този модел Касио, който си пробвал и дали е въпрос на предпочитание или просто то се е разбило от свирене, или пък е по-старите им клавиатури. Аз наистина не съм професионалист, музиката ми е хоби, докато ти си професионален класически музикант и твоето мнение наистина го уважавам и бих го взел предвид.

 

От друга страна винаги съм смятал, че дигиталните пиана не е задължително да имитират чак толкова точно акустичните пиана, а вместо това могат да се възползват от това, че са нова технология и да се стремят по-скоро да правят нещо ново и уникално, да бъдат един завършен иснтрумент само по себе си. Например акустичните пиана имат т.нар. escapement (не знам как се превежда в професионалните пианистични среди) - това е механизмът, който освобождава чукчето след като е натиснат клавишът, за да може струната да трепти свободно, но това същевременно изисква да отпуснеш клавиша до някъде, ако искаш да го натиснеш пак. Всичко това е определено от факта, че се полва чукче, струна, механика, и аз лично смятам, че е малко или много ограничаващо. Един пианист, разбира се, би казал, че пианото е съвършен инструмент - такъв какъвто е, аз също съм съгласен, но точно затова и смятам, че дигиталното пиано няма нужда да имитира "ограничения", които не го касаят. Хубаво би било, ако можеше да се променя механиката на дигиталните пиана - с някакво копче или по друг начин д се променя тежестта на клавишите, да има възможност да се включват имитации на истинска механика, или да се изключват - за некласически пианисти :thumbs_up: Щото примерно за Rhodes бленда си трябва много лека хамър клавиатура, със сравнително къс път на клавишите, без имитация на escapement и без ниските да са по-тежки, а високите - по-леки. И става малко невъзможно да се направи дигитално пиано, което да поддържа едновременно акустично пиано, Rhodes, Hammond, Clavinet, клавесин, синтезаторни бленди, стрингс... И затова се правят някакви компромисни варианти при пиана като като Yamaha S90ES - това са свирки за рок-джаз-поп музиканти.

 

Всъщност сериозните джаз музиканти свирят на сцена с роял, истински Rhodes, истински Хамънд орган, синтезатор с меки клавиши. Сложна работа :)

 

Ами Привия от 2004 год. (Горе те излъгах, моето го взех в края на 2004та а нейната привия малко преди моето). Както и да е, може и да са били някакъв по стар тип по онова време.

 

Друго бих искал да те питам. Каква програма ще ми препоръчаш за работа с МИДИ? Всъшност не ми трябва да е сложна, искам само да изкарва записаното на "piano-roll" така ми е най-лесно за работа. И да е надеждна и да бачка сигурно. Аз сега ползвам една фри програмка, която ми върши добра работа, но ми се ще нещо по-надеждно.

 

М-у другото ако имам време и сили, мился някой ден да публикувам статия за чистото свирене на пиано. Или всъшност по-общо за техническото съвършенство при свирене. Идеята е да поразсъждавам в каква степен техническото съвършенство е нужно и кога то почва да работи против музиката. И от там да се опитам да дефинирам какво наистина е техника на свирене. Някви такива интересни въпроси ми изникнаха, откакто стана възможно да се анализира свиренето с МИДИ. :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много се изписа тук за разни Яамахи,Роланди и Касиа,но нека ви попитам-пробвали ли сте ALESIS QS-8?

От дългогодишен опит(не като пианист,а като свирещ с такива)се убедих,че това е свирката.Дори 10 годишна трудно

ще се справите с клавиатурата,ако не сте ПИАНИСТ и не свирите редовно.За звука няма да говоря,потърсете рецензии

в НЕТ-а.Да не пропусна и цената,която е доста атрактивна единствено заради това,че модела е от 1996.

Надявам се да съм помогнал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Пробвал съм Alesis QS8 и бях много разочарован - клавиатурата е прекалено лека и нереалистична, а звукът на пианото е някак си много тънък и електронен, нямаше промяна в тембъра при различна динамика, също така нямаше симулация на резонанс при натиснат състейн педал, изобщо доста остаряла свирка. Сигурно за времето си е била добра, но пробвай нещо от Ямаха и Роланд и ела пак да говорим ;)

 

^^ Безплатни програми не съм ползвал, но ако имаш достъп до платени такива, препоръчвам Cubase SX и Ableton Live.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.