Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос?


WaNTeDd

Recommended Posts

Хора плс кажете вашето мнение.Какво мислите за по-добър вариант?Да си купя кубе Fender 15r или баща ми да ми даде неговите тонколони които една е по 50 вата.Обаче стват на по 30 едната понеже омовете не савпадат сас усилвателя .Та да ми даде тях старото двд където да включвам китара и един усилвател и аз ще си зема Distortion.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж сега, всичко зависи от бюджета ти ;) Можеш да използваш колоните и някакъв усилвател, но ще ти трябва speaker симулатор, за да не звучи кофти(особено ако е с някакъв drive ефект), защото твоя amp не е предвиден за clipping на сигнала.

 

В този случай свързваш нещата така:

 

китара>дисторшън/овердрайв>speaker sim>усилвател>колони

 

 

Най-добрия вариант си остава кубето - все пак то е предвидено за китара, а и аз имам Fender 15G(от около 4 години) и съм доволен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора плс кажете вашето мнение.Какво мислите за по-добър вариант?Да си купя кубе Fender 15r или баща ми да ми даде неговите тонколони които една е по 50 вата.Обаче стват на по 30 едната понеже омовете не савпадат сас усилвателя .Та да ми даде тях старото двд където да включвам китара и един усилвател и аз ще си зема Distortion.

пич земи си кубе. и по възможност да е лампово!

най ефтеният вариант е МV3 или регент30

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Оф, ама и вие, като почнете, "по възможност да е лампово" ... ще каже човек, че отвсякъде са заваляли лампови кубета, и то най-вече евтини и супер качествени такива за начинаещи и за хора, дето се чудят даже дали да си купят най-мизерното транзисторно ... Откакто съм в този форум, мътните да ме вземат, ако съм видял да се продават повече от 5 каквито и да било лампови кубета, да не говорим за такива, достъпни за начинаещи, хора с по-малък бюджет и т.н. Да не "лампизираме" ефира, където не е уместно!

 

И, за да кажа нещо и по темата: да, пич, вземи си китарно кубе!

Редактирано от sevenstring
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С китарен усилвател е най-добре. Друг вариант е камионче на Диджитек (те имат спийкър симулация) или някакъв процесор и в Хай-Фай системата. Ако толкова държиш на това... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изказването на БайБогдан ме уби направо ... Такива кретени се навъдиха тука ...

 

към WaNTeDd - вземи си кубе , винаги е по-добре от камионетка или процесор с ДВД система ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.